Kobieta na krańcu świata

Odcinek 1, Dziewczyna z Shaolin

Kobieta na krańcu świata
Martyna Wojciechowska
Martyna Wojciechowska

SHAOLIN, CHINY O możliwość wyjazdu do Chin Martyna starała się od lat. Wreszcie się udało. Kraj z tradycją 5 tysięcy lat, z populacją 1,3 mld ludzi! Potęgę Chin ukształtowało m.in. surowe wychowanie. W dolinie Shaolin widać to najwyraźniej. W szkole wywodzącej się z legendarnego klasztoru buddyjskiego uczy się obecnie ponad 5 tys. uczniów.

Poznacie LiuYinPing - mistrzynię kung-fu, która sama odebrała surowe wychowanie, a teraz uczy w ten sposób tysiące dzieci. Tu od najmłodszych lat wpajana jest determinacja i wartość ciężkiej pracy. Uczniowie zaczynają dzień o 5:40, a już o 6:00 rusza pierwszy trening kung-fu. Młodzi ludzie wierzą, ze są w stanie osiągnąć każdy cel, muszą tylko wystarczająco ciężko pracować.

Liu ma piąty stopień mistrzowski w kung - fu. Jest jedyną kobietą, która mieszka na terenie szkoły razem z mężem – wicemistrzem sportów walki na całe Chiny. Ma pięcioletniego syna, ale matką musi być również dla swoich podopiecznych. Liu przedstawi Martynie swoje uczennice. Najmłodsze mają pięć lat. W szkole spędzają cały swój czas, 6 dni w tygodniu ćwicząc po 6 godzin dziennie, rodziców odwiedzając raz do roku. Liu zabierze też Martynę na trening do legendarnego klasztoru Shaolin.

Aktualności