Zdjęcie Anji i Hope'a znają wszyscy. Teraz pojawił się o nich dokument Martyny Wojciechowskiej

Zdjęcie Anji i Hope znają wszyscy. Teraz pojawił się o niej dokument Martyny Wojciechowskiej
"Hope" nowy dokument Martyny Wojciechowskiej! Zobacz fragment!
W dokumencie "Hope" poznajemy życie Anji Ringgren Lovén, duńskiej pracowniczki humanitarnej i założycielki Krainy Nadziei, organizacji ratującej i udzielającej schronienia dzieciom oskarżonym o czary, które porzucane są przez swoje rodziny - jednym z nich był Hope.

W 2016 roku o Anji Ringgren Lovén zrobiło się głośno po tym, jak zdjęcie, na którym ratuje głodujące 2-letnie nigeryjskie dziecko, trafiło do Internetu. Chłopiec, nazwany później przez Anję i jej męża Davida Hope (Nadzieją), został oskarżony o czary i porzucony przez rodzinę.

"Hope" nowy dokument Martyny Wojciechowskiej! Historia nigeryjskich dzieci mrozi krew w żyłach

Od 11 czerwca w serwisie Max dostępny jest dokument Martyny Wojciechowskiej "Hope", opowiadający o przerażającym procederze, który jest stosowany w Nigerii. Niewinne dzieci są oskarżane o czary, co w efekcie prowadzi do porzucenia ich przez rodziny i pozostawienia na pewną śmierć. Walkę z tym podjęła Anja Ringgren Lovén, duńska pracownica humanitarna, założycielka Krainy Nadziei.

Ratuje dzieci przed śmiercią. Od zawsze chciała pomagać innym

W materiale Anja Ringgren Lovén mówi również o swoim życiu. W jednym z fragmentów podzieliła się historią swojego dzieciństwa, która miała wpływ na jej aktualną działalność humanitarną.

Dorastałam na północy Danii, gdzie mieszkałam z mamą, siostrą bliźniaczką i starszą siostrą. Mój tata był alkoholikiem, dlatego moja mama odeszła od niego. Byłam dziewczyną, która próbuje uratować świat, a zaczęło się bardzo młodo, kiedy próbowałam ratować tatę, ale jak dziecko może dorosłemu mężczyźnie, który postanawia pić
powiedziała Anja Ringgren Lovén, jak sama dodała, od zawsze, kiedy była młodą dziewczyną chciała pomagać innym.

Platforma Max już ruszyła! Ważną część stanowić będą filmy dokumentalne

Oprócz komedii, seriali i programów telewizyjnych serwis Max postawił również na kino dokumentalne. Oprócz dokumentu "Hope" na platformie w czerwcu pojawią się kolejne nowe dokumenty: "Król Zanzibaru" czy "Łowcy skór".

"Hope" już dostępny na platformie Max! Zobaczcie fragment nowego dokumentu Martyny Wojciechowskiej

Autor: Jakub Tuchaj

Źródło zdjęcia głównego: MW Media/Max

podziel się:

Pozostałe wiadomości

Jak ciekawie można spędzić lato w mieście?
Materiał promocyjny

Jak ciekawie można spędzić lato w mieście?