Kobieta na krańcu świata

Indie - „Kobieta ze świątyni szczurów”

Kobieta na krańcu świata

W pierwszym odcinku 3 edycji „Kobiety na krańcu świata” Martyna Wojciechowska wyruszy do Indii, aby spotkać niezwykłą kobietą pracującą w Świątyni Szczurów!

Pozna rodzinę Depavat, która według hinduskiej tradycji opiekuje się świątynią Karni Mata w Radżastanie, dokładnie w mieście Desznok. W świątyni tej żyje ponad 20 tysięcy szczurów, które, według wiary Depavat, są wcieleniem członków klanu. W odcinku będziemy towarzyszyć z kamerą jednej z kobiet o imieniu Dixa, która opiekuje się świątynią i jej domownikami - szczurami. Manisza – szwagierka Dikszy, również pracuje w światyni szczurów – tam przygotowuje jedzenie dla gryzoni, które swobodnie poruszają się między garnkami!

Szczury wchodzą we wszystkie zakamarki, a wieczór, kiedy nadchodzi ich pora żerowania, to czas gdy na posadzce świątyni robi się „ruszający się futrzany dywan”. Kolejna z bohaterek - piękna Ćitra uchyli rąbka tajemnicy, jak wyglądało jej pierwsze spotkanie z mężem oraz zaprezentuje typowy strój kobiet w Indiach - barwne sari. W poszukiwaniu kobiet Martyna jak zwykle trafiała na „prawdziwych facetów”. Pod okiem pracującego na środku ulicy fryzjera dziennikarka wcieliła się, ku uciesze gapiów, w rolę golibrody. (PATRZ - MINIBLOG na stronie „Kobiety na krańcu świata” - nakrancuswiata.tvn.pl)

Tłem odcinka będzie magiczny, pełen kolorów radżastański krajobraz i niesamowita, fascynująca kultura, tak różna od naszej, europejskiej. Indyjskie kobiety w zwiewnych, kolorowych sari na tle dwudziestu tysięcy małych gryzoni, które u nas uchodzą za brudne i niewdzięczne szkodniki, to zapewne niezwykły widok! A wszystko to w rytmie orientalnej muzyki, świątynnych dzwonków i zapachu palonego kadzidła.

Aktualności