Dramat "Bistro u Rodziny Gębalskich". Magda Gessler informuje o tragedii

Kuchenne Rewolucje PRZED EMISJĄ W TV: "Czy ja wyglądam na kozę? A może na barana?!"
Kuchenne Rewolucje: Robert opowiada swoją historię. "Musiałem skorzystać z leczenia odwykowego"
Tragiczny los "Bistro u Rodziny Gębalskich". Dwa lata po udziale w "Kuchennych Rewolucjach" lokal został zalany na skutek powodzi błyskawicznej, która miała miejsce w Bielsku-Białej w środę 5 czerwca 2024 roku.
Aktualnie czytasz: Dramat "Bistro u Rodziny Gębalskich". Magda Gessler informuje o tragedii

Nowy początek i trudna droga do sukcesu

W Bielsku-Białej, mieście zamieszkałym przez 150 tysięcy osób, znajduje się Bistro u Rodziny Gębalskich, które zyskało nowe życie po udziale w programie "Kuchenne rewolucje" w 2022 roku. Lokal, prowadzony przez małżeństwo Natalii i Roberta, wraz z pomocą taty Roberta, Krzysztofa, przeszedł dramatyczną przemianę dzięki pomocy znanej restauratorki, Magdy Gessler. Kuchenne Rewolucje w lokalu przy ulicy Komorowickiej 110 trwały od wtorku, 6 września, a Bistro pod nowym szyldem zostało otwarte w niedzielę, 11 września.

Pomimo trudnych początków, kiedy to brak doświadczenia w gastronomii, codzienna walka o gości oraz zaniedbanie życia rodzinnego sprawiały problemy, "Bistro u Rodziny Gębalskich" zaczęło się rozwijać. Właściciele, dzięki determinacji i wsparciu Magdy Gessler, odnieśli sukces i zyskali stałych klientów.

Niespodziewany cios natury

Jednakże los okazał się być nieprzewidywalny. W środę, 5 czerwca 2024 roku, dwa lata po pamiętnych "Kuchennych Rewolucjach", nad miastem przeszły potężne ulewy, powodując tzw. powódź błyskawiczną, która doszczętnie zalała "Bistro u Rodziny Gębalskich".

Kuchenne Rewolucje: Wymarzony powrót do rodziny Gębalskich. "Jedzenie jest cudowne!"
Magda Gessler wróciła do Bielska-Białej i jest dumna z rodziny Gębalskich! W Bielsku-Białej mieszka 150 tysięcy mieszkańców. Bistro 43 300 najchętniej nakarmiłoby ich wszystkich. Lokal swoją nazwę wziął od kodu pocztowego Bielska, a prowadzą go małżonkowie Natalia i Robert, z pomocą taty Roberta, Krzysztofa. Problem w tym, że żadne z nich nie ma o gastronomii bladego pojęcia. Codzienna walka o gości nie przynosi żadnych efektów, a włożone w biznes oszczędności życia, dawno się skończyły. Co więcej, młodzi właściciele spędzając w restauracji całe dnie, zaniedbują życie rodzinne. Mają wyrzuty sumienia, że ich pięcioletni synek ciągle czeka na rodziców. Ciężka i czasochłonna praca zamiast przynosić zyski, przynosi powiększające się zadłużenie i frustracje. Nie radząc sobie z problemami, Robert zaczął sięgać po alkohol. Na szczęście w porę znalazł pomoc i dziś nie tylko jest trzeźwy, ale jako terapeuta uzależnień, pomaga innym. Z kolei o pomoc w ratowaniu upadającego bistro, właściciele postanowili poprosić Magdę Gessler. Znana restauratorka ruszyła do Bielska!

Lokal, który miał być symbolem nowego początku i sukcesu, stał się ofiarą żywiołu. Woda zalała całe wnętrze lokalu, niszcząc zarówno sprzęt, jak i świeżo odnowione wnętrza. Zrozpaczeni właściciele patrzyli, jak ich ciężka praca i inwestycje topnieją w wodzie. Dla Natalii i Roberta był to ogromny cios, który postawił pod znakiem zapytania przyszłość ich ukochanego bistro.

Wsparcie społeczności i nadzieja na odbudowę

Mimo ogromnych strat, Natalia i Robert postanowili się nie poddawać. Już od piątku, 7 czerwca, rozpoczęli prace nad przywróceniem lokalu do stanu używalności. Przyjaciele, rodzina oraz lokalna społeczność przyszli im z pomocą, oferując wsparcie zarówno materialne, jak i moralne. Dzięki ich determinacji i solidarności, "Bistro u Rodziny Gębalskich" ma szansę na ponowne otwarcie w najbliższych tygodniach.

Magda Gessler, która była świadkiem ich przemiany, wyraziła swoje współczucie i wsparcie dla uczestników programu.

Tak smutna historia przytrafiła się w @bistrougebalskich. Ale już dziś ruszają na nowo, więc zapraszam Was do nich na cudowne birburginia. Po burzy wychodzi słońce i trzymam kciuki
napisała restauratorka na swoim Instagramie, dodając otuchy właścicielom i zachęcając do ponownego wsparcia ich lokalu.

Zaproszenie do wsparcia

Kuchenne Rewolucje: Rodzina Gębalskich stanęła na wysokości zadania!
Kolacja w odnowionym Bistro była sukcesem! Robert z rodziną może być dumny z włożonej w rewolucję pracy, a Natalia przyznaje, że goście już pytają o rezerwacje. W Bielsku-Białej mieszka 150 tysięcy mieszkańców. Bistro 43 300 najchętniej nakarmiłoby ich wszystkich. Lokal swoją nazwę wziął od kodu pocztowego Bielska, a prowadzą go małżonkowie Natalia i Robert, z pomocą taty Roberta, Krzysztofa. Problem w tym, że żadne z nich nie ma o gastronomii bladego pojęcia. Codzienna walka o gości nie przynosi żadnych efektów, a włożone w biznes oszczędności życia, dawno się skończyły. Co więcej, młodzi właściciele spędzając w restauracji całe dnie, zaniedbują życie rodzinne. Mają wyrzuty sumienia, że ich pięcioletni synek ciągle czeka na rodziców. Ciężka i czasochłonna praca zamiast przynosić zyski, przynosi powiększające się zadłużenie i frustracje. Nie radząc sobie z problemami, Robert zaczął sięgać po alkohol. Na szczęście w porę znalazł pomoc i dziś nie tylko jest trzeźwy, ale jako terapeuta uzależnień, pomaga innym. Z kolei o pomoc w ratowaniu upadającego bistro, właściciele postanowili poprosić Magdę Gessler. Znana restauratorka ruszyła do Bielska!

Bistro u Rodziny Gębalskich, choć dotknięte nieszczęściem, nie traci ducha walki. Właściciele mają nadzieję, że dzięki wsparciu społeczności uda im się wrócić na gastronomiczną mapę Bielska-Białej. Z każdym dniem pracują nad odbudową, marząc o dniu, kiedy znów będą mogli otworzyć drzwi dla swoich gości.

To wzruszająca chwila‼️ Tak wyglądają otwarte drzwi naszej restauracji i tak wyglądać będą cały weekend, bo mamy Prąd‼️‼️🤣 Jeszcze ostatnie malowania i sprzątania trwają, nie wszystko udało się zrobić ale mamy to‼️⚡️⚡️⚡️ Jeszcze raz wszystkim dziękujemy za wszystkie słowa wsparcia, były źródłem motywacji i dodawały nam energii w chwilach załamania, dzwoniła tez @magdagessler_official , że mamy się nie poddawać i tak zrobimy. Dziękujemy, dziękujemy i dziękujemy🌈‼️ Zapraszamy od 13:00 i prosimy dziś o wyrozumiałość, nie wszystko jeszcze działa jak należ ❤️❤️❤️ Kochamy Was ‼️ i czekamy❤️❤️🌈🌈🌈🌈🌈 Dziękujemy szczególnie gastro rodzinie: @restauracja_zlota_swinka @bistropyrpyrpyr @restauracja_dzikowisko @gospodapekata @ujakuba.bielskobiala @mimoza_bielsko Pewnie nie wszystkich udało nam się wymienić bo czas nagli i zmęczenie robi swoje ale jesteście w naszych sercach ❤️❤️❤️🌈🌈
- napisali na swoim Instagramie

Zapraszamy wszystkich mieszkańców Bielska-Białej i okolic do wsparcia "Bistro u Rodziny Gębalskich". Razem możemy pomóc odbudować marzenia i stworzyć miejsce, które będzie symbolem siły i determinacji w obliczu przeciwności losu.

Zobacz też:

Autor: Paweł Kopała

podziel się:

Pozostałe wiadomości