Dziewięć złotych i pięć srebrnych nagród trafiło do dziennikarzy oraz tytułów TVN Warner Bros. Discovery na World Media Festivals w Hamburgu. Wśród nagrodzonych znalazło się aż 7 produkcji Superwizjera. Zobaczcie docenione reportaże.
Miliard wyłudzonego podatku VAT, dwustu podejrzanych, dwa tysiące świadków, setki tysięcy faktur, miliony litrów paliwa – to opis jednej z największych mafii paliwowych w tej części Europy.
Mieli mocarstwowe plany biznesowe i chcieli zarabiać coraz więcej pieniędzy. Pracowali dla nich ludzie ze służb specjalnych, korzystali z usług najlepszych prawników na rynku i pojawiali się w towarzystwie gwiazd sportu. Szacunki mówią, że okradli Skarb Państwa na miliard złotych.
Młody, błyskotliwy, pewny siebie oficer służb specjalnych pojawia się z ofertą rozwiązania problemów z prawem. Zebrane pieniądze, jak cynicznie deklarował miały oczywiście służyć Polsce i dobru jej obywateli. W najbliższym reportażu o tym, jak działała grupa okrzyknięta mianem gangu przebierańców.
Co łączy rosyjskiego wiolonczelistę z trenerem judo z Petersburga i kosmetolożką z Rygi? Kto stoi za miliardami wyprowadzonymi z Rosji? Reżyserka odpowiedzi na te i inne pytania szukała m.in. w Anglii, Hiszpanii i w Ukrainie.
Jedno z trofeów Delphine Trophy oraz Certyfikat Finalisty otrzymają produkcje Superwizjera podczas 14. edycji Cannes Corporate Media & TV Awards 2023.
Grupa Wagnera to armia najemników, która była używana przez Rosję w wielu regionach świata do realizacji jej interesów. Na Ukrainie odgrywała kluczową rolę, bo dostarczała na pole bitwy morderców, gwałcicieli i degeneratów z rosyjskich więzień. Jej dowódca Dimitri Utkin ps. Wagner nie kryje swojej fascynacji Adolfem Hitlerem.
Dwie nagrody w trzech kategoriach powędrowały do produkcji Superwizjera podczas uroczystej gali US International Awards 2023, która odbyła się 29 czerwca w Los Angeles.
Wczoraj odbyła się uroczysta ceremonia w ramach Festiwalu Telewizyjnego w Monte Carlo.
Nasza dziennikarka Ewa Galica otrzymała nominację do prestiżowej nagrody Złota Nimfa za film „Wagnerowcy. Najemnicy Putina”.
Festiwal rozpocznie się już 25 czerwca i potrwa 8 dni. Podczas festiwalu odbędzie się konkursowy pokaz filmów Superwizjera: Młoda Białoruś”, „Wagnerowcy. Najemnicy Putina” oraz „Kompania Wowy broni Kijowa”.
Grupa Wagnera to lojalna wobec Putina armia najemników. Była używana przez Rosję w wielu regionach świata do realizacji jej interesów, gdzie siała postrach i zniszczenie.
18 reportaży z 11 krajów zostało oficjalnie wybranych do rywalizacji w kategorii Wiadomości i Filmy Dokumentalne oraz w kategorii Fikcja podczas Festiwalu Telewizyjnego w Monte Carlo. Wśród nominowanych znalazł się reportaż Ewy Galicy pt. „Wagnerowcy. Najemnicy Putina”.
Grupa Wagnera, armia najemników stworzona przez Jewgienija Prigożyna, nazywanego "kucharzem Putina". Początkowo zabezpieczała interesy Kremla tam, gdzie Rosja nie mogła wysłać regularnego wojska. Działała w Afryce i na Bliskim Wschodzie, gdzie słynęła z brutalności i bezwzględności.
Gdy szefowie zbrojnych, zorganizowanych grup przestępczych trafiają za kraty szybko stają na szczycie więziennej hierarchii. Aby ich nadzorować strażnicy muszą zachować szczególne środki ostrożności.
Papież Jan Paweł II traktował ją jak córkę. Po zaginięciu Emanueli Orlandi, 15-to letniej uczennicy, obywatelki Watykanu, aż 8 razy apelował do porywaczy o uwolnienie dziewczyny.
Gang pseudokibiców sprzedający broń i materiały wybuchowe. Ponadto wyłudzenia podatków, pranie pieniędzy i korupcja w piłce nożnej. Takie poważne wątki pojawiają się w śledztwie, które przez wiele miesięcy prowadzi łódzka delegatura prokuratury krajowej.