Magda Gessler w "Gusto Kuchnia i Wino" w Bydgoszczy. Czy decyzja Jakuba i Ani o rozwinięciu biznesu była odwagą czy lekkomyślnością?

Kuchenne rewolucje: Magda Gessler degustuje jedzenie w "Gusto Kuchnia i Wino"
Podczas pierwszego odcinka dwudziestego ósmego sezonu "Kuchennych Rewolucji", Magda Gessler wyruszyła do Bydgoszczy, aby poddać próbie kulinarnarnej restaurację "Gusto Kuchnia i Wino". Wizyta nie obyła się bez kontrowersji, a popularna restauratorka miała wiele do powiedzenia na temat podawanych dań.
Kuchenne rewolucje 28, odcinek 1
Kuchenne rewolucje 28, odcinek 1

Magda Gessler - co zjadła w Bydgoszczy?

Magda Gessler rozpoczęła swoją kulinarną podróż od dwóch przystawek – tatara z polędwicy wołowej oraz śledzia bałtyckiego. Pomimo dobrego smaku tatara, zwróciła uwagę na sposób podania, który nie spełnił jej oczekiwań. Śledź również nie zyskał uznania – zbyt intensywna kwasowość sprawiła, że potrawa była niemal nie do zjedzenia.

240304_kuchenne_rewolucje_odc1_www_4
Kuchenne rewolucje: Jak smakuje jedzenie w Bydgoszczy?

Następnie przyszła pora na rosół z pieczonych mięs oraz schabowego panierowanego na cały talerz. Tutaj wyraziła swoje rozczarowanie brakiem wyrazistego smaku w rosole, który nie zawierał ani aromatu pieczonych mięs, ani świeżości warzyw. Schabowy natomiast został skrytykowany za panierkę. Powodem złego smaku było położenie go zbyt wcześnie na patelni, co wpłynęło negatywnie na jego smak i ilość oleju w środku.

Ostatnim wyzwaniem było przygotowanie polędwiczek wieprzowych wellington metodą sous vide. Niestety, pomimo dbałości o technikę gotowania, kolor mięsa był nieakceptowalny, a według Magdy Gessler, polędwiczki były surowe w środku.

Ona wygląda jakby była surowa i ja jej w życiu bym nie zjadła, bo ten kolor o tym świadczy. Schabowy był niedopieczony. Nie był niesmaczny, ale był tłusty, bo on był włożony na za zimny tłuszcz
- podsumowała Magda Gessler

Nowy sezon "Kuchennych rewolucji" od 7 marca w TVN!

Kuchenne rewolucje - co wydarzyło się w 1. odcinku?

W sercu Bydgoszczy, mieście z malowniczymi uliczkami i bogatą historią, znajduje się natomiast restauracja "Gusto Kuchnia i Wino", prowadzona przez małżeństwo - Jakuba i Anię. Historia „Gusto” zaczęła się od skromnego lokalu, który z biegiem lat ewoluował w marzenie o czymś większym. Kiedy pojawiła się okazja, Ania i Jakub nie zawahali się, by podjąć kolejny krok – wynajęli przestronny lokal, rozpoczynając pracochłonny remont. Jednak marzenia szybko zmieniły się w walkę z rzeczywistością. Ambicja zmieniła się w dramat, gdy Jakub i Ania zdecydowali się na rozpoczęcie kosztownego remontu.

Ten projekt szybko przekształcił się w finansową pułapkę, pochłaniając oszczędności życia i pogrążając ich w gąszczu długów. Właściciele, wyczerpani i bez środków, zmuszeni byli do samodzielnej pracy przy wykańczaniu lokalu. W obliczu narastających długów, które zagrażały nie tylko ich biznesowi, ale i domowi rodzinnemu, musieli podjąć trudne decyzje, w tym zwolnienie części załogi. Długi rosną z każdym dniem, a Jakub i Ania stoją na krawędzi, zadając sobie pytanie: czy ich decyzja o rozwinięciu biznesu była odwagą, czy lekkomyślnością? Czy uda im się uratować nie tylko restaurację, ale i całe swoje życie przed finansową katastrofą? Czy Magda Gessler odmieni ich los?

Czytaj też:

Autor: Paweł Kopała

podziel się:

Pozostałe wiadomości