Kobieta na krańcu świata

Odcinek 1

Kobieta na krańcu świata

Bohaterka pierwszego odcinka siódmej serii „Kobiety na krańcu świata” to prawdziwa rekordzistka. Mieszkająca w Nagpur w Indiach Jyoti Amge ma 21 lat i… niespełna 63 cm wzrostu. Jest najmniejszą kobietą na świecie!

Odcinek 1 - Indie
Odcinek 1 - Indie

Wzrost dziewczyny niemal nie zmienił się od urodzenia. Jej rodzice szukali pomocy w wielu miejscach, ale bezskutecznie. Zdaniem hinduskich lekarzy Jyoti cierpi na niedobór wydzielania hormonu wzrostu przez przysadkę mózgową oraz achondroplazję. Jest to choroba genetyczna powodująca karłowatość. Kości Jyoti są słabe i łatwo je uszkodzić, niektóre są trwale złamane.

Urocza, zawsze uśmiechnięta Jyoti pokaże Martynie jak wygląda codzienność z jej perspektywy. Opowie, jak pokonuje przeszkody i spełnia marzenia. Jej celem jest kariera w Hollywood! Ma już za sobą kilka występów telewizyjnych i ról filmowych. Zagrała między innymi w „American Horror Story” u boku Jessiki Lang. Teraz podbije serca polskiej widowni. Pierwszy odcinek „Kobiety na krańcu świata” już 6-tego września o godz. 11.00 w TVN!

Aktualności