Kobieta na krańcu świata PRZED EMISJĄ W TV: Ta, która przenosi góry!

Kobieta na krańcu świata PRZED EMISJĄ W TV: Poznajcie tę, która przenosi góry!
Źródło: TVN
Jako pięcioletnia dziewczynka została odebrana swojej rodzinie w ramach programu rządowego znanego jako „branka lat 60.”. Za jego sprawą tysiące dzieci ze społeczności rdzennych trafiło do przymusowych adopcji do białych rodzin klasy średniej. Zobaczcie fragment programu "Kobieta na krańcu świata" przed premierą w telewizji.

Martyna Wojciechowska w Kanadzie!

Martyna Wojciechowska w Kanadzie.
Kobieta na krańcu świata: Kanada
Martyna Wojciechowska w Kanadzie.
Źródło: x-news

Branka lat 60. była jednym z programów przymusowej kolonizacji rdzennej ludności Kanady. Innym były szkoły z internatem, w których dochodziło do kulturowego ludobójstwa i które odebrały dzieciństwo około 150.000 osób. Do jednej z nich jako trzylatka trafiła Frieda – mentorka Matricii, która pokazała jej, że możliwe jest znalezienie siły, by mimo przeżytej krzywdy, odkryć i bronić swojej tożsamości. Zobaczcie już teraz fragment przed premierą w telewizji i poznajcie bohaterkę odcinka!

Kadr z najnowszego odcinka 14.sezonu programu "Kobieta na krańcu świata".
Kobieta na krańcu świata: Kanda
Kadr z najnowszego odcinka 14.sezonu programu "Kobieta na krańcu świata".
Źródło: x-news

Emisja najnowszego odcinka już w niedzielę 1 października wyjątkowo o 11.25!

Oglądaj ten odcinek już teraz w Player.pl!

Zobacz też:

Kobieta na krańcu świata: Martyna Wojciechowska w Kanadzie!
W Kanadzie Martyna poznaje kobietę o sile i pasji, która przenosi góry. Matricia Bauer mieszka w samym sercu Parku Narodowego Jasper w Górach Skalistych. W lokalnej społeczności jest znana jako przewodniczka, liderka i artystka grająca na bębnie w rytmie bicia serca. Matricia jest przedstawicielką rdzennej ludności Kri. Jako pięcioletnia dziewczynka została odebrana swojej rodzinie w ramach programu rządowego znanego jako „branka lat 60.”. Za jego sprawą tysiące dzieci ze społeczności rdzennych trafiło do przymusowych adopcji do białych rodzin klasy średniej. Celem była przymusowa asymilacja z zachodnim społeczeństwem poprzez wykorzenienie dzieci z ich kultury i społeczności. Branka lat 60. była jednym z programów przymusowej kolonizacji rdzennej ludności Kanady. Innym były szkoły z internatem, w których dochodziło do kulturowego ludobójstwa i które odebrały dzieciństwo około 150.000 osób. Do jednej z nich jako trzylatka trafiła Frieda – mentorka Matricii, która pokazała jej, że możliwe jest znalezienie siły, by mimo przeżytej krzywdy, odkryć i bronić swojej tożsamości,
Źródło: TVN
Tego nie wiecie o Martynie Wojciechowskiej!
Przeprowadziliśmy z Martyną Wojciechowską wyjątkowy test. Zobaczcie top 3 Martyny Wojciechowskiej. Tego nie można przegapić. Zobaczcie materiał wideo.
Źródło: TVN

Źródło zdjęcia głównego: x-news

podziel się:

Pozostałe wiadomości