Cykl dokumentów Martyny Wojciechowskiej w Player.pl!

Cykl dokumentów Martyny Wojciechowskiej w Player.pl!
Cykl dokumentów Martyny Wojciechowskiej w Player.pl!
Źródło: mat.prasowe
Martyna Wojciechowska ze swoich podróży na krańce świata przywozi wiele poruszających i inspirujących historii. Jej działalność społeczna przynosi natomiast emocjonujące oraz wymagające dyskusji tematy. Chcąc dać możliwość zgłębienia zagadnień, które poruszyły widzów ostatniego sezonu "Kobiety na krańcu świata", ale też dotykają nas wszystkich, Player pokaże serię jej dokumentów pod marką Player Original. Premiera pierwszego z nich - "Czas na taniec" - już 26 listopada w serwisie!

Niektóre tematy odcinków programu "Kobieta na krańcu świata" były tak poruszające, wzbudziły tyle emocji, dyskusji i chęci szerszego spojrzenia na daną społeczność, problem czy zagadnienie, że Martyna Wojciechowska postanowiła stworzyć ich pełnometrażowe wersje. Dodatkowo jej działalność społeczna nieustannie podsuwa kolejne ważne historie do opowiedzenia.   Bohaterki pierwszego z cyklu dokumentów - „Czas na taniec” udowadniają, że nigdy nie jest się „za starym” na dobrą zabawę i bycie szczęśliwym. Pokazują jak chwytać życie garściami i być aktywnym w wieku 60+. Nie bez przyczyny często określane są mianem pokolenia SILVER TSUNAMI! 

Cykl dokumentów Martyny Wojciechowskiej w Player.pl!
Cykl dokumentów Martyny Wojciechowskiej w Player.pl!
Źródło: mat.prasowe
Mówi się starość nie radość, ale czy na pewno? Bohaterki mego filmu dokumentalnego „Czas na taniec” udowadniają, że wiek to tylko liczba! Pojechałam na Florydę, żeby poznać zespół taneczny seniorek „Calendar Girls” i się o tym przekonać. I choć to „Dziewczyny z kalendarza”, to czasu nie liczą. To opowieść, która niesie dobrą energię i pozytywny przekaz. Wierzę, że wszyscy, którzy obejrzą ten film przekonają się, że nigdy nie jest za późno, żeby próbować nowych rzeczy, żeby realizować swoje marzenia. Niezależnie od wieku.
Martyna Wojciechowska

Szacuje się, że za trzydzieści lat na świecie będzie pół miliarda ludzi powyżej 80 roku życia, a jedna na sześć osób, będzie mieć co najmniej 65 lat. Społeczeństwo Zachodu się starzeje, a mekką seniorów w Stanach Zjednoczonych jest dziś Floryda, nazywana emeryckim stanem. Ta część Ameryki przyciąga ciepłym klimatem, rozwiniętą infrastrukturą i wspaniałą opieką zdrowotną dla osób starszych. 

Cykl dokumentów Martyny Wojciechowskiej w Player.pl!
Cykl dokumentów Martyny Wojciechowskiej w Player.pl!
Źródło: mat.prasowe

64-letnia Donna Allio przeprowadziła się do Cape Coral z Pensylwanii. Zamiast wieść spokojne i ustatkowane życie seniorki, wybrała… taniec. Od kilku lat, razem z innymi kobietami po 50-tce, występuje w zespole "Calendar Girls", którego założycielką jest była nauczycielka Katherine Shortlidge. Te trzydzieści kobiet w wieku od 50 do 82 lat dzieli prawie wszystko - wykształcenie, pochodzenie, preferencje polityczne, ale łączy pasja do tańca i chęć niesienia pomocy. Dziewczyny z Kalendarza zbierają fundusze na psy pracujące dla weteranów wojennych oraz charytatywnie występują w domach opieki dla osób starszych. Spokojna starość? Jesień życia? Czas na odpoczynek? Wprost przeciwnie!

Cykl dokumentów Martyny Wojciechowskiej w Player.pl!
Cykl dokumentów Martyny Wojciechowskiej w Player.pl!
Źródło: mat.prasowe

Zobacz też:

Kobieta na krańcu świata: Bez tej ekipy nie byłoby tego programu!
W ostatnim odcinku sezonu, Martyna Wojciechowska zaprosiła widzów za kulisy nagrań do programu. Zobaczmy jak wyglądała praca na planie podczas kolejnych przystanków na krańcach świata. Ale to nie wszystko! Tym razem – przewrotnie – opowiedziała o mężczyznach. Bo, choć tytuł cyklu to "Kobieta na krańcu świata", to podczas swoich licznych podróży prowadząca spotkała też wielu wspaniałych mężczyzn, będących wsparciem dla bohaterek programu. Zobaczcie materiał wideo!
Źródło: TVN

Źródło zdjęcia głównego: mat.prasowe

podziel się:

Pozostałe wiadomości

Razem odNowa PRZED EMISJĄ W TV. Dlaczego Edyta nie ufa Maćkowi? Jakie tajemnice skrywa jej mąż?

Razem odNowa PRZED EMISJĄ W TV. Dlaczego Edyta nie ufa Maćkowi? Jakie tajemnice skrywa jej mąż?

"Na Wspólnej": Szczera rozmowa Kasi i Darka! Czy pan młody wyznał prawdę ukochanej?

"Na Wspólnej": Szczera rozmowa Kasi i Darka! Czy pan młody wyznał prawdę ukochanej?

Na Wspólnej PRZED EMISJĄ odcinka 3771 w TV: Co wydarzy się na weselu Kasi i Darka?

Na Wspólnej PRZED EMISJĄ odcinka 3771 w TV: Co wydarzy się na weselu Kasi i Darka?

The Traitors. Zdrajcy: Pół miliona złotych do wygrania. Zobacz nowy zwiastun

The Traitors. Zdrajcy: Pół miliona złotych do wygrania. Zobacz nowy zwiastun

Katarzyna Warnke o karierze i przyjaźni. "Konfrontacja z oceną publiczną jest trudna"

Katarzyna Warnke o karierze i przyjaźni. "Konfrontacja z oceną publiczną jest trudna"

Mata gościem "Autentycznych". W wywiadzie z Janem Gawrońskim skomentował swój udział w programie

Mata gościem "Autentycznych". W wywiadzie z Janem Gawrońskim skomentował swój udział w programie