Kobieta na krańcu świata: Martyna Wojciechowska i znikająca wyspa!

Kobieta na krańcu świata: Mamy zwiastun drugiego odcinka!
Źródło: x-news
Martyna dosłownie zanurzy się pod wodę wraz z drobną, liczącą 132 cm wzrostu Kandrą w opowieść o sile tradycji oraz o walce o tożsamość i dom. Zobaczcie zwiastun najnowszego odcinka!

Martyna Wojciechowska w Panamie!

Ten odcinek programu „Kobieta na krańcu świata” pod tytułem „Znikająca wyspa” zachwyci Was zjawiskowymi widokami z archipelagu San Blas w Panamie. Ale to raj, który lada moment możemy utracić. Wyspy regionu Guna Yala w Panamie toną wraz z stale podnoszącym się poziomem morza. Są domem dla rdzennej ludności Guna, której przedstawiciele już teraz nazywani są jednymi z pierwszych uchodźców klimatycznych na świecie.

Zobaczcie zwiastun drugiego odcinka nowego sezonu programu "Kobieta na krańcu świata"! Emisja odcinka już w niedzielę o 11.30 na antenie TVN.

Oglądaj program "Kobieta na krańcu świata" w Player.pl!

Zobacz też:

Relacja ze spotkania prasowego z Martyną Wojciechowską
Byliśmy na spotkaniu prasowym z Martyną Wojciechowską. Zobaczcie, co działo się podczas press junketu i poznajcie bohaterkę pierwszego odcinka - Anją Ringgren Loven! W 2016 roku o Anji Ringgren Loven usłyszał cały świat. Wszystko to za sprawą jednego zdjęcia. Jest na nim uwieczniona wstrząsająca scena: kobieta poi wodą skrajnie wycieńczonego, bliskiego śmierci dwulatka w nigeryjskiej wiosce. Chłopiec został oskarżony o czary i wypędzony z domu. Błąkał się przez długi czas zanim nadeszła pomoc. W Nigerii wiara w magię stanowi nieodłączną część życia. Tak tłumaczy się wszelkie nieszczęścia i wypadki. Dla żyjących w ubóstwie i pozbawionych szansy na edukację taka wymówka to też pretekst, żeby pozbyć się z domu kolejnej osoby do wyżywienia. W XXI wieku ludzie oskarżają dzieci o czary, maluchy są zastraszane, bite i gwałcone, co ma ich zmusić do przyznania się do tego, że opętały ich złe moce. Są poddawane egzorcyzmom przez lokalnych pastorów chrześcijańskich kościołów albo pojone trującymi miksturami przez „uzdrowicieli”. Są wyganiane z domów i pozostawiane na śmierć głodową albo brutalnie zabijane.
Źródło: WBD

Źródło zdjęcia głównego: x-news

podziel się:

Pozostałe wiadomości