Kobieta na krańcu świata: Czy robot Sophia zagraża ludzkości?

230921_KNKS_14_odc4_www_6
Czym tak naprawdę jest sztuczna inteligencja i czy naprawdę może przejąć kontrolę nad ludźmi? Czy wręcz przeciwnie, może przysłużyć się do rozwoju nauki i medycyny, a roboty humanoidalne mogą w przyszłości być naszymi pomocnikami, którzy wyręczą nas w rutynowych zadaniach i dotrzymają nam towarzystwa?

Martyna wyrusza w podróż przez Azję i Europę, żeby poznać historię najmłodszej, jak do tej pory, bohaterki programu „Kobieta na krańcu świata”. Pierwszym przystankiem jest Hongkong - miasto wieżowców, nowych technologii i biznesu. To właśnie tutaj swoją siedzibę ma firma Hanson Robotics, która stworzyła Sophię, czyli najbardziej rozpoznawalnego robota humanoidalnego na świecie! Z Hongkongu Martyna podąża za nią do Londynu, żeby sprawdzić, co sprawia, że Sophia wzbudza na świecie tak skrajne emocje.

Kadr z 4.odcinka 14.sezonu programu "Kobieta na krańcu świata".
Kobieta na krańcu świata: Hongkong
Kadr z 4.odcinka 14.sezonu programu "Kobieta na krańcu świata".
Źródło: x-news

Sophia to kobieta-robot i nie lada gwiazda. Randkowała już z Willem Smithem, śpiewała z Jimmym Fallonem, wygłosiła przemowę podczas posiedzenia ONZ i znalazła się na okładkach licznych czasopism. I choć nie jest najbardziej nowoczesnym i zaawansowanym robotem humanoidalnym na świecie, to jej istnienie wciąż wzbudza kontrowersje oraz prowokuje do dyskusji na temat sztucznej inteligencji i jej zastosowania w codziennym życiu.

Kadr z 4.odcinka 14.sezonu programu "Kobieta na krańcu świata"
Kobieta na krańcu świata: Hongkong
Kadr z 4.odcinka 14.sezonu programu "Kobieta na krańcu świata"
Źródło: x-news

Ale czym tak naprawdę jest sztuczna inteligencja i czy naprawdę może przejąć kontrolę nad ludźmi? Czy wręcz przeciwnie, może przysłużyć się do rozwoju nauki i medycyny, a roboty humanoidalne mogą w przyszłości być naszymi pomocnikami, którzy wyręczą nas w rutynowych zadaniach i dotrzymają nam towarzystwa?

Kobieta na krańcu świata - Hongkong
Kadr z 4. odcinka programu "Kobieta na krańcu świata" - Martyna Wojciechowska i robot - Sophie.
Kadr z 4 odcinka najnowszego, 14 sezonu programu "Kobieta na krańcu świata".
Kadr z 4. odcinka 14. sezonu programu "Kobieta na krańcu świata".
Kadr z 4. odcinka programu "Kobieta na krańcu świata" - Martyna Wojciechowska i robot - Sophie.
+9
Zobacz galerię

Oglądaj program "Kobieta na krańcu świata" w Player.pl!

Zobacz też:

Tego nie wiecie o Martynie Wojciechowskiej!
Przeprowadziliśmy z Martyną Wojciechowską wyjątkowy test. Zobaczcie top 3 Martyny Wojciechowskiej. Tego nie można przegapić. Zobaczcie materiał wideo.
Źródło: TVN

Źródło zdjęcia głównego: x-news

podziel się:

Pozostałe wiadomości