Max stawia na dokumenty. Trzy mocne tytuły już tym roku w serwisie!

MAX
MAX
Serwis streamingowy Max startuje już jutro! Ważną część oferty programowej platformy będą stanowiły głośne i poruszające filmy dokumentalne. Już w czerwcu premiera dwóch nowych tytułów: "Hope" i "Król Zanzibaru". W listopadzie zadebiutuje czteroodcinkowa produkcja "Łowcy skór".
HBO od zawsze słynie z prekursorskich i łamiących tabu dokumentów. Bardzo cieszę się, że w serwisie Max, który startuje w Polsce już 11 czerwca będziemy mogli rozwijać ten gatunek. W ofercie programowej platformy Max znajdzie się wiele filmów dokumentalnych poruszających ważne i często kontrowersyjne tematy. Nie zabraknie też serii opowiadających prawdziwe historie kryminalne. "Hope", "Król Zanzibaru" czy "Łowcy skór" to dopiero początek. Pracujemy już nad kolejnymi fascynującymi projektami dokumentalnymi 
powiedziała Dorota Eberhardt, Vice President Programming, Streaming WBD TVN. 

Już 11 czerwca do biblioteki serwisu MAX trafi dokument Martyny Wojciechowskiej "Hope", opowiadający o przerażającym procederze, który jest stosowany w Nigerii. Niewinne dzieci są oskarżane o czary, co w efekcie prowadzi do porzucenia ich przez rodziny i pozostawienia na pewną śmierć. Losy tytułowego Hope'a, chłopca, uratowanego przez Anję Ringgren Lovén, duńską pracowniczkę humanitarną, założycielkę Krainy Nadziei - organizacji ratującej i udzielającej schronienia dzieciom, są osią całej historii i dobitnie pokazują problem, z którym mierzy się jeden z najbiedniejszych i najbardziej dotkniętych głodem krajów na świecie. Czy kiedykolwiek i komukolwiek uda się zdjąć ten zły czar?

Aktualnie czytasz: Max stawia na dokumenty. Trzy mocne tytuły już tym roku w serwisie!

Pod koniec czerwca, ofertę serwisu Max wzbogaci też „Król Zanzibaru”. To dokument o Wojciechu Żabińskim, znanym jako Wojtek na Zanzibarze. Pandemia umożliwiła mu założenie sieci hoteli Pili Pili, przyciągając na wyspę tłumy Polaków. Po jakimś czasie okazało się, że pod fasadą raju kryły się problemy finansowe, zwolnienia pracowników i oszustwa na łączną kwotę 7 milionów złotych. Dlaczego tyle osób uwierzyło w tę wizję, ignorując chociażby przeszłość kryminalną organizatora? Trzyodcinkowa seria opowiada historię okradzionych turystów, pracowników i inwestorów, którzy stracili wszystko i stali się ofiarami przebiegłego oszusta.

Aktualnie czytasz: Max stawia na dokumenty. Trzy mocne tytuły już tym roku w serwisie!

W listopadzie swoją premierę będzie miał czteroodcinkowy serial dokumentalny „Łowcy skór”. Produkcja opowiada o wstrząsających wydarzeniach, które rozegrały się w Łodzi ponad dwadzieścia lat temu. W latach 2000-2002 lekarze i sanitariusze łódzkiego Pogotowia Ratunkowego zabili prawdopodobnie kilkuset pacjentów. Twórcy serialu odsłaniają kulisy zbrodni, rozmawiają z uczestnikami wydarzeń, rodzinami ofiar, by przedstawić mechanizmy, które pozwoliły sprawcom przez długi czas unikać sprawiedliwości.

"Łowcy skór"
"Łowcy skór"

Zobacz też:

podziel się:

Pozostałe wiadomości