Kobieta na krańcu świata: Siła i pasja, która przenosi góry!

Kobieta na krańcu świata: Podsumowanie odcinka

W Kanadzie Martyna poznała kobietę o sile i pasji, która przenosi góry. Matricia Bauer mieszka w samym sercu Parku Narodowego Jasper w Górach Skalistych. Zobaczcie fragment odcinka!

Ekipa programu "Kobieta na krańcu świata" w Kanadzie!

Martyna Wojciechowska w Kanadzie.
Kobieta na krańcu świata: Kanada Martyna Wojciechowska w Kanadzie. Źródło: x-news

W Kanadzie Martyna poznała kobietę o sile i pasji, która przenosi góry. Matricia Bauer mieszka w samym sercu Parku Narodowego Jasper w Górach Skalistych. W lokalnej społeczności jest znana jako przewodniczka, liderka i artystka grająca na bębnie w rytmie bicia serca. Matricia jest przedstawicielką rdzennej ludności Kri. Jako pięcioletnia dziewczynka została odebrana swojej rodzinie w ramach programu rządowego znanego jako „branka lat 60.”. Za jego sprawą tysiące dzieci ze społeczności rdzennych trafiło do przymusowych adopcji do białych rodzin klasy średniej. Celem była przymusowa asymilacja z zachodnim społeczeństwem poprzez wykorzenienie dzieci z ich kultury i społeczności.

Martyna Wojciechowska w Kanadzie.
Kobieta na krańcu świata: Kanada Martyna Wojciechowska w Kanadzie. Źródło: x-news

Branka lat 60. była jednym z programów przymusowej kolonizacji rdzennej ludności Kanady. Innym były szkoły z internatem, w których dochodziło do kulturowego ludobójstwa i które odebrały dzieciństwo około 150.000 osób. Do jednej z nich jako trzylatka trafiła Frieda – mentorka Matricii, która pokazała jej, że możliwe jest znalezienie siły, by mimo przeżytej krzywdy, odkryć i bronić swojej tożsamości. 

Kobieta na krańcu świata: Kanada próbuje się mierzyć ze swoją trudną historią
Kobieta na krańcu świata: Kanada próbuje się mierzyć ze swoją trudną historią Branka lat 60. była jednym z programów przymusowej kolonizacji rdzennej ludności Kanady. Innym były szkoły z internatem, w których dochodziło do kulturowego ludobójstwa i które odebrały dzieciństwo około 150.000 osób. Do jednej z nich jako trzylatka trafiła Frieda – mentorka Matricii, która pokazała jej, że możliwe jest znalezienie siły, by mimo przeżytej krzywdy, odkryć i bronić swojej tożsamości. Zobaczcie już teraz fragment przed premierą w telewizji i poznajcie bohaterkę odcinka! Źródło: TVN

Jeśli przegapiłeś ten odcinek, nic straconego, możecie już teraz zobaczyć go w Player.pl!

Zobacz też:

Tego nie wiecie o Martynie Wojciechowskiej!
Tego nie wiecie o Martynie Wojciechowskiej! Przeprowadziliśmy z Martyną Wojciechowską wyjątkowy test. Zobaczcie top 3 Martyny Wojciechowskiej. Tego nie można przegapić. Zobaczcie materiał wideo. Źródło: TVN

Źródło zdjęcia głównego: x-news