Kobieta na krańcu świata: Najważniejsza podróż Martyny Wojciechowskiej!

Kobieta na krańcu świata: Podsumowanie odcinka!

"Dotarłam w niej na kraniec człowieczeństwa" - skomentowała Martyna Wojciechowska. To była jedna z najważniejszych podróży w historii programu. Niezapomniana podróż na kraniec człowieczeństwa, gdzie słowo magia ma okrutne znaczenie. Zobaczcie podsumowanie 1. odcinka 14 serii!

W Nigerii wiara w magię stanowi nieodłączną część życia. Tak tłumaczy się wszelkie nieszczęścia i wypadki. Dla żyjących w ubóstwie i pozbawionych szansy na edukację taka wymówka to też pretekst, żeby pozbyć się z domu kolejnej osoby do wyżywienia. W XXI wieku ludzie oskarżają dzieci o czary, maluchy są zastraszane, bite i gwałcone, co ma ich zmusić do przyznania się do tego, że opętały ich złe moce. Są poddawane egzorcyzmom przez lokalnych pastorów chrześcijańskich kościołów albo pojone trującymi miksturami przez „uzdrowicieli”. Są wyganiane z domów i pozostawiane na śmierć głodową albo brutalnie zabijane.

Zobaczcie podsumowanie 1. odcinka 14 sezonu programu "Kobieta na krańcu świata"!

Anja od lat działa w Nigerii, jest założycielką organizacji „Land of Hope”, która ratuje i daje bezpieczne schronienie dzieciom oskarżonym o czary.

Kobieta na krańcu świata - Nigeria Źródło: x-news

"Gdyby odwaga miała imię" to tytuł pierwszego odcinka nowego sezonu programu "Kobieta na krańcu świata". Na to spotkanie Martyna czekała ponad 7 lat. Zobaczcie, jak teraz wygląda życie tej wyjątkowej kobiety, które swoje serce zostawiła w Afryce i która podarowała nowe życie chłopcu, o imieniu Hope.

To była jedna z najważniejszych podróży w historii programu. Niezapomniana podróż na kraniec człowieczeństwa, gdzie słowo magia ma okrutne znaczenie.

Kobieta na krańcu świata - Nigeria Źródło: X-News

Wraz z emisją programu uruchamiamy zbiórkę środków na ratowanie dzieci oskarżonych o czary w Nigerii. Więcej na stronie Fundacji UNAWEZA unaweza.org

W tym samym czasie na polskim rynku ukaże się także książka pod tytułem "Matka dzieci przeklętych", która jest biografią Anji Ringgren Loven, bohaterki tego odcinka u "Kobieta na krańcu świata" (Wyd. Agora).

Zobacz też:

Kobieta na krańcu świata: Promos nowego sezonu!
Kobieta na krańcu świata: Promos nowego sezonu! Program „Kobieta na krańcu świata” wraca po przerwie na antenę. Przez ostatnie miesiące Martyna Wojciechowska wraz z ekipą podróżowała na krańce świata w poszukiwaniu kobiet, które inspirują, opowiadają o tym, co dziś jest najważniejsze i najbardziej aktualne. Na realizację niektórych z tematów prowadząca czekała wiele lat, ale w życiu na dobre rzeczy warto czekać... Źródło: WBD
Mamy czołówkę najnowszego sezonu programu Kobieta na krańcu świata!
Mamy czołówkę najnowszego sezonu programu Kobieta na krańcu świata! Program „Kobieta na krańcu świata” wraca po przerwie na antenę. Przez ostatnie miesiące Martyna Wojciechowska wraz z ekipą podróżowała na krańce świata w poszukiwaniu kobiet, które inspirują, opowiadają o tym, co dziś jest najważniejsze i najbardziej aktualne. Na realizację niektórych z tematów prowadząca czekała wiele lat, ale w życiu na dobre rzeczy warto czekać... Zobaczcie najnowszą czołówkę 14 sezonu! Źródło: WBD

Źródło zdjęcia głównego: x-news