Kobieta na krańcu świata PRZED EMISJĄ W TV: Niezwykłe umiejętności robota Sophia!

Kobieta na krańcu świata PRZED EMISJĄ W TV: Niezwykłe umiejętności robota - Sophie!
Źródło: TVN
Martyna wyrusza w podróż przez Azję i Europę, żeby poznać historię najmłodszej, jak do tej pory, bohaterki programu „Kobieta na krańcu świata”. Zobaczcie fragment odcinka przed emisją w telewizji.

Pierwszym przystankiem jest Hongkong - miasto wieżowców, nowych technologii i biznesu. To właśnie tutaj swoją siedzibę ma firma Hanson Robotics, która stworzyła Sophię, czyli najbardziej rozpoznawalnego robota humanoidalnego na świecie! Z Hongkongu Martyna podąża za nią do Londynu, żeby sprawdzić, co sprawia, że Sophia wzbudza na świecie tak skrajne emocje. Zobaczcie fragment odcinka przed emisją w telewizji!

Image_1024 (23)
Image_1024 (23)

Sophia to kobieta-robot i nie lada gwiazda. Randkowała już z Willem Smithem, śpiewała z Jimmym Fallonem, wygłosiła przemowę podczas posiedzenia ONZ i znalazła się na okładkach licznych czasopism. I choć nie jest najbardziej nowoczesnym i zaawansowanym robotem humanoidalnym na świecie, to jej istnienie wciąż wzbudza kontrowersje oraz prowokuje do dyskusji na temat sztucznej inteligencji i jej zastosowania w codziennym życiu.

Kadr z 4. odcinka 14. sezonu programu "Kobieta na krańcu świata".
Kobieta na krańcu świata - Hongkong
Kadr z 4. odcinka 14. sezonu programu "Kobieta na krańcu świata".
Źródło: x-news

Ale czym tak naprawdę jest sztuczna inteligencja i czy naprawdę może przejąć kontrolę nad ludźmi? Czy wręcz przeciwnie, może przysłużyć się do rozwoju nauki i medycyny, a roboty humanoidalne mogą w przyszłości być naszymi pomocnikami, którzy wyręczą nas w rutynowych zadaniach i dotrzymają nam towarzystwa? Dowiecie się oglądając 4. odcinek 14. sezonu!

Premiera odcinka już teraz w Player.pl!

Emisja programu "Kobieta na krańcu świata" już w niedzielę o godz.11.30 na antenie TVN!

Zobacz też:

Kobieta na krańcu świata w Hongkongu!
Martyna wyrusza w podróż przez Azję i Europę, żeby poznać historię najmłodszej, jak do tej pory, bohaterki programu „Kobieta na krańcu świata”. Pierwszym przystankiem jest Hongkong - miasto wieżowców, nowych technologii i biznesu. To właśnie tutaj swoją siedzibę ma firma Hanson Robotics, która stworzyła Sophię, czyli najbardziej rozpoznawalnego robota humanoidalnego na świecie! Z Hongkongu Martyna podąża za nią do Londynu, żeby sprawdzić, co sprawia, że Sophia wzbudza na świecie tak skrajne emocje. Sophia to kobieta-robot i nie lada gwiazda. Randkowała już z Willem Smithem, śpiewała z Jimmym Fallonem, wygłosiła przemowę podczas posiedzenia ONZ i znalazła się na okładkach licznych czasopism. I choć nie jest najbardziej nowoczesnym i zaawansowanym robotem humanoidalnym na świecie, to jej istnienie wciąż wzbudza kontrowersje oraz prowokuje do dyskusji na temat sztucznej inteligencji i jej zastosowania w codziennym życiu. Ale czym tak naprawdę jest sztuczna inteligencja i czy naprawdę może przejąć kontrolę nad ludźmi? Czy wręcz przeciwnie, może przysłużyć się do rozwoju nauki i medycyny, a roboty humanoidalne mogą w przyszłości być naszymi pomocnikami, którzy wyręczą nas w rutynowych zadaniach i dotrzymają nam towarzystwa? Na te pytania nie odpowiemy w kolejnym odcinku programu „Kobieta na krańcu świata”, bo wciąż trudno określić: „Sztuczna czy inteligencja”?
Źródło: x-news
Martyna Wojciechowska ujawnia tajemnice najnowszego sezonu!
Zobaczcie fragment wywiadu z Martyną Wojciechowską. Sprawdźcie, jakie miejsca w tym sezonie wraz z ekipą programu Kobieta na krańcu świata odwiedzi podróżniczka.
Źródło: WBD
Martyna Wojciechowska ujawnia tajemnice najnowszego sezonu!
Zobaczcie fragment wywiadu z Martyną Wojciechowską. Sprawdźcie, jakie miejsca w tym sezonie wraz z ekipą programu Kobieta na krańcu świata odwiedzi podróżniczka.
Źródło: WBD

Źródło zdjęcia głównego: x-news

podziel się:

Pozostałe wiadomości