Kobieta na krańcu świata PRZED EMISJĄ W TV: Czy Brazylia to tolerancyjny kraj?

Kobieta na krańcu świata - Brazylia
Kobieta na krańcu świata: Czy Brazylia jest krajem otwartym dla wszystkich?
Źródło: TVN

Od ponad dekady Brazylia zajmuje pierwsze miejsce w niechlubnych statystykach zabójstw osób transpłciowych. Każdego roku transfobia zabija tutaj ponad 100 osób. Zobaczcie fragment najnowszego odcinka!

Martyna Wojciechowska w Brazylii!

Kadr z 6. odcinka programu "Kobieta na krańcu świata".
Kobieta na krańcu świata - Brazylia
Kadr z 6. odcinka programu "Kobieta na krańcu świata".
Źródło: x-news

Brazylia większości osób kojarzy się głównie z sambą, kolorowym karnawałem, telenowelami i piłką nożną. Z pozoru to kraj o wielkiej otwartości, ale w rzeczywistości jest pełen kontrastów. Dla wielu przemoc i kultura macho są tutaj brutalną codziennością. Od ponad dekady Brazylia zajmuje pierwsze miejsce w niechlubnych statystykach zabójstw osób transpłciowych. Każdego roku transfobia zabija tutaj ponad 100 osób. W tym odcinku programu “Kobieta na Krańcu Świata” Martyna odwiedzi Fortalezę, gdzie żyje Lara Nicole - aktywistka, która nie godzi się na pełen przemocy świat i walczy o prawa swoje i innych osób transpłciowych. 

Zobacz fragment odcinka przed premierą w telewizji!

Oglądaj odcinek przed premierą w telewizji!

Zobacz też:

Kadr z 6. odcinka 14. sezonu programu "Kobieta na krańcu świata".
Kobieta na krańcu świata: Azyl dla wykluczonych?
Brazylia większości osób kojarzy się głównie z sambą, kolorowym karnawałem, telenowelami i piłką nożną. Z pozoru to kraj o wielkiej otwartości, ale w rzeczywistości jest pełen kontrastów. Dla wielu przemoc i kultura macho są tutaj brutalną codziennością. Od ponad dekady Brazylia zajmuje pierwsze miejsce w niechlubnych statystykach zabójstw osób transpłciowych. Każdego roku transfobia zabija tutaj ponad 100 osób. W tym odcinku programu “Kobieta na Krańcu Świata” Martyna odwiedzi Fortalezę, gdzie żyje Lara Nicole - aktywistka, która nie godzi się na pełen przemocy świat i walczy o prawa swoje i innych osób transpłciowych. Lara mówi, że jej największym marzeniem jest dożyć 40 lat, bo średnia długość życia osób transpłciowych w Brazylii to 35. W wyniku ogromnego wykluczenia społecznego, blisko 90% kobiet transpłciowych w tym kraju zmuszonych jest pracować na ulicy, gdzie narażone są na wszelkie formy przemocy. To dlatego Lara otworzyła drzwi swojego tęczowego domu i stworzyła Casa Transformar – bezpieczne miejsce wsparcia dla osób ze społeczności LGBTQ+.
Źródło: TVN
podziel się:

Pozostałe wiadomości