Wywiad z Martyną Wojciechowską i Anją Ringgren Loven!

Kobieta na krańcu świata - Nigeria
Kobieta na krańcu świata: Martyna Wojciechowska w Dzień Dobry TVN
Źródło: DDTVN
W 2016 roku o Anji Ringgren Loven usłyszał cały świat. Wszystko to za sprawą jednego zdjęcia. Jest na nim uwieczniona wstrząsająca scena: kobieta poi wodą skrajnie wycieńczonego, bliskiego śmierci dwulatka w nigeryjskiej wiosce. Zobaczcie wywiad z Anją i Martyną Wojciechowską w "Dzień Dobry TVN".

Martyna Wojciechowska i Anja Ringgren Loven w Dzień Dobry TVN!

Kobieta na krańcu świata - Nigeria
Kobieta na krańcu świata - Nigeria
Źródło: x-news

Martyna Wojciechowska czekała ponad 7 lat na spotkanie z bohaterką pierwszego odcinka programu "Kobieta na krańcu świata". W końcu się to udało! Przypomnijmy, W 2016 roku o Anji Ringgren Loven usłyszał cały świat. Wszystko to za sprawą jednego zdjęcia. Jest na nim uwieczniona wstrząsająca scena: kobieta poi wodą skrajnie wycieńczonego, bliskiego śmierci dwulatka w nigeryjskiej wiosce. Chłopiec został oskarżony o czary i wypędzony z domu. Błąkał się przez długi czas zanim nadeszła pomoc. Anja od lat działa w Nigerii, jest założycielką organizacji „Land of Hope”, która ratuje i daje bezpieczne schronienie dzieciom oskarżonym o czary. „Gdyby odwaga miała imię” to tytuł pierwszego odcinka nowego sezonu programu „Kobieta na krańcu świata”. Zobaczcie, jak teraz wygląda życie tej wyjątkowej kobiety, które swoje serce zostawiła w Afryce i która podarowała nowe życie chłopcu, o imieniu Hope. To była jedna z najważniejszych podróży w historii programu. Niezapomniana podróż na kraniec człowieczeństwa, gdzie słowo magia ma okrutne znaczenie. Wraz z emisją programu uruchamiamy zbiórkę środków na ratowanie dzieci oskarżonych o czary w Nigerii. Więcej na stronie Fundacji UNAWEZA unaweza.org W tym samym czasie na polskim rynku ukaże się także książka pod tytułem „Matka dzieci przeklętych”, która jest biografią Anji Ringgren Loven, bohaterki tego odcinka u „Kobieta na krańcu świata” (Wyd. Agora)

Zarówno podróżniczka jak i Anja Ringgren Loven były gościniami ostatniego niedzielnego wydania programu "Dzień dobry TVN" Zobaczcie materiał wideo!

„Gdyby odwaga miała imię” to tytuł pierwszego odcinka nowego sezonu programu „Kobieta na krańcu świata”. Martyna Wojciechowska marzyła o spotkaniu z Anją od ośmiu lat.
Kobieta na krańcu świata - Anja Ringgren Loven i Martyna Wojciechowska
„Gdyby odwaga miała imię” to tytuł pierwszego odcinka nowego sezonu programu „Kobieta na krańcu świata”. Martyna Wojciechowska marzyła o spotkaniu z Anją od ośmiu lat.
Źródło: mat.prasowe

Obejrzyj odcinek programu "Kobieta na krańcu świata"!

Więcej na stronie "Dzień Dobry TVN"

Zobacz też:

230901_KNKS_PRESS_JUNKET_RELACJA
Relacja ze spotkania prasowego z Martyną Wojciechowską
Byliśmy na spotkaniu prasowym z Martyną Wojciechowską. Zobaczcie, co działo się podczas press junketu i poznajcie bohaterkę pierwszego odcinka - Anją Ringgren Loven! W 2016 roku o Anji Ringgren Loven usłyszał cały świat. Wszystko to za sprawą jednego zdjęcia. Jest na nim uwieczniona wstrząsająca scena: kobieta poi wodą skrajnie wycieńczonego, bliskiego śmierci dwulatka w nigeryjskiej wiosce. Chłopiec został oskarżony o czary i wypędzony z domu. Błąkał się przez długi czas zanim nadeszła pomoc. W Nigerii wiara w magię stanowi nieodłączną część życia. Tak tłumaczy się wszelkie nieszczęścia i wypadki. Dla żyjących w ubóstwie i pozbawionych szansy na edukację taka wymówka to też pretekst, żeby pozbyć się z domu kolejnej osoby do wyżywienia. W XXI wieku ludzie oskarżają dzieci o czary, maluchy są zastraszane, bite i gwałcone, co ma ich zmusić do przyznania się do tego, że opętały ich złe moce. Są poddawane egzorcyzmom przez lokalnych pastorów chrześcijańskich kościołów albo pojone trującymi miksturami przez „uzdrowicieli”. Są wyganiane z domów i pozostawiane na śmierć głodową albo brutalnie zabijane.
Źródło: WBD
KNKS14_CZOLOWKA_FINAL MIX_progresive_ONLINE
Mamy czołówkę najnowszego sezonu programu Kobieta na krańcu świata!
Program „Kobieta na krańcu świata” wraca po przerwie na antenę. Przez ostatnie miesiące Martyna Wojciechowska wraz z ekipą podróżowała na krańce świata w poszukiwaniu kobiet, które inspirują, opowiadają o tym, co dziś jest najważniejsze i najbardziej aktualne. Na realizację niektórych z tematów prowadząca czekała wiele lat, ale w życiu na dobre rzeczy warto czekać... Zobaczcie najnowszą czołówkę 14 sezonu!
Źródło: WBD

Źródło zdjęcia głównego: x-news

podziel się:

Pozostałe wiadomości