Kobieta na krańcu świata: Buntowniczka, która stała się wzorem!

Kobieta na krańcu świata: Dubaj
Poznajcie wyjątkową kobietę, bohaterkę drugiego odcinka programu "Kobieta na krańcu świata"! Co ją łączy z Martyną Wojciechowską? Zobaczcie zwiastun odcinka.

Raha zawsze była buntowniczką. Już jako mała dziewczynka wyróżniała się zachowaniem i zamiłowaniem do sportów. Na studia rodzice wysłali ją do Dubaju. Dziś wspomina: „Miałam 25 lat i osiągnęłam wiek, który w mojej kulturze i społeczeństwie oznacza powrót do Arabii Saudyjskiej i zamążpójście. Byłam przerażona tą myślą. Chciałam najpierw zrobić coś dla siebie, coś wielkiego. Przypadkowo usłyszałam o grupie, która wybierała się na Kilimandżaro i wtedy pojawił się pomysł, żeby się wspinać".

Największym problemem Rahy było zdobycie zgody rodziców. Zgodnie z prawem Arabii Saudyjskiej córka ma obowiązek być posłuszną ojcu, a ten był zdecydowanie przeciwny. Tradycyjne społeczeństwo – również. Jednak determinacja dziewczyny była ogromna. Przy późniejszym wsparciu rodziny zdobywała każdy kolejny szczyt. Zobaczcie zwiastun najnowszego odcinka! Emisja już w niedzielę o 11.30 w TVN!

Obejrzyj już teraz odcinek z Dubaju w Player.pl!

Zobaczcie także:

Jakie wyzwania postawiła sobie Martyna Wojciechowska w nowym sezonie?

Martyna Wojciechowska w roli praczki?!

Źródło zdjęcia głównego: mat.prasowe/TVN

podziel się:

Pozostałe wiadomości