Kobieta na krańcu świata PRZED EMISJĄ W TV: Ocalała ze szkoły rezydencyjnej dla Indian

230928_knks_odc5_www_3
Branka lat 60. była jednym z programów przymusowej kolonizacji rdzennej ludności Kanady. Innym były szkoły z internatem, w których dochodziło do kulturowego ludobójstwa i które odebrały dzieciństwo około 150.000 osób. Fragment najnowszego odcinka przed emisją w telewizji!

Frida jest ocalałą ze szkoły rezydencyjnej dla Indian. Za murami często odgrywały się dramaty. Dzieci były bite, poniżane i wykorzystywane. Frida spędziła w szkole z internatem 16 lat. Do dziś wspomnienia tego, co przeszła są bolesne i powodują łzy. Zobaczcie materiał wideo!

"Kobieta na krańcu świata" w niedzielę o 11.25!

Frieda to mentorka bohaterki odcinka Matricii, która pokazała jej, że możliwe jest znalezienie siły, by mimo przeżytej krzywdy, odkryć i bronić swojej tożsamości.

Zobacz też:

Kobieta na krańcu świata PRZED EMISJĄ W TV: Poznajcie tę, która przenosi góry!
W Kanadzie Martyna poznaje kobietę o sile i pasji, która przenosi góry. Matricia Bauer mieszka w samym sercu Parku Narodowego Jasper w Górach Skalistych. W lokalnej społeczności jest znana jako przewodniczka, liderka i artystka grająca na bębnie w rytmie bicia serca. Matricia jest przedstawicielką rdzennej ludności Kri. Jako pięcioletnia dziewczynka została odebrana swojej rodzinie w ramach programu rządowego znanego jako „branka lat 60.”. Za jego sprawą tysiące dzieci ze społeczności rdzennych trafiło do przymusowych adopcji do białych rodzin klasy średniej. Celem była przymusowa asymilacja z zachodnim społeczeństwem poprzez wykorzenienie dzieci z ich kultury i społeczności.
Źródło: TVN
Kobieta na krańcu świata: Martyna Wojciechowska w Kanadzie!
W Kanadzie Martyna poznaje kobietę o sile i pasji, która przenosi góry. Matricia Bauer mieszka w samym sercu Parku Narodowego Jasper w Górach Skalistych. W lokalnej społeczności jest znana jako przewodniczka, liderka i artystka grająca na bębnie w rytmie bicia serca. Matricia jest przedstawicielką rdzennej ludności Kri. Jako pięcioletnia dziewczynka została odebrana swojej rodzinie w ramach programu rządowego znanego jako „branka lat 60.”. Za jego sprawą tysiące dzieci ze społeczności rdzennych trafiło do przymusowych adopcji do białych rodzin klasy średniej. Celem była przymusowa asymilacja z zachodnim społeczeństwem poprzez wykorzenienie dzieci z ich kultury i społeczności. Branka lat 60. była jednym z programów przymusowej kolonizacji rdzennej ludności Kanady. Innym były szkoły z internatem, w których dochodziło do kulturowego ludobójstwa i które odebrały dzieciństwo około 150.000 osób. Do jednej z nich jako trzylatka trafiła Frieda – mentorka Matricii, która pokazała jej, że możliwe jest znalezienie siły, by mimo przeżytej krzywdy, odkryć i bronić swojej tożsamości,
Źródło: TVN

Źródło zdjęcia głównego: x-news

podziel się:

Pozostałe wiadomości