Kobieta na krańcu świata: Uratowała tysiące dziewczynek!

Wódz Teresa Kachindamoto przyszła na świat w plemiennej rodzinie królewskiej, stojącej na czele prawie milionowej społeczności. Zobaczcie podsumowanie najnowszego odcinka programu "Kobieta na krańcu świata"! Wideo.

Była najmłodszą z trzynaściorga rodzeństwa i jedyną, którą tata wysłał do szkoły. Po śmierci najstarszego brata, rodzeństwo wybrało ją na wodza, chociaż nigdy wcześniej kobieta nie piastowała tego wysokiego urzędu.

Rządy Theresy przyniosły jej sławę i rozgłos. W ciągu kilkunastu lat panowania niezwykła przywódczyni sprzeciwiła się utartym przez laty zwyczajom i unieważniła ponad 5000 małżeństw nieletnich dziewczynek. Choć nigdy nawet nie śniła o byciu wodzem, włada nieprzerwanie już od 2004 roku. Jej działalność została dostrzeżona i doceniona nie tylko lokalnie. W Białym Domu, z rąk Michelle Obamy i Hillary Clinton, wódz Kachindamoto odebrała nagrodę dla Lidera Lokalnej Społeczności.

Kobieta na krańcu świata: Malawi
Kobieta na krańcu świata: Malawi
Źródło: mat.prasowe/TVN

Kobieta na krańcu świata: Malawi

Kobieta na krańcu świata: Malawi
Kobieta na krańcu świata: Malawi
Źródło: mat.prasowew/TVN

Kobieta na krańcu świata: Malawi

„Moi przeciwnicy twierdzą, że niszczę tradycję, a w mojej opinii, ja ją redefiniuję”. Dzięki Theresie, w kraju w którym 40% dziewcząt jest wydawanych za mąż przed ukończeniem 18 roku życia, tysiące nieletnich kobiet wróciło do szkoły. Obejrzyjcie podsumowanie odcinka programu "Kobieta na krańcu świata"! Jeśli nie możecie się doczekać najnowszego odcinka, zajrzycie do player.pl!

OGLĄDAJ W PLAYER.PL>

Zobaczcie także:

Martyna Wojciechowska wyjechała do Malawi

Kobieta na krańcu świata: Mówią o niej terminator!

Źródło zdjęcia głównego: mat.prasowe/TVN

podziel się:

Pozostałe wiadomości

"Autentyczni" obalają stereotypy. "W tym programie nie ma żadnej ściemy. Jest czysta prawda". Zobacz kulisy!

"Autentyczni" obalają stereotypy. "W tym programie nie ma żadnej ściemy. Jest czysta prawda". Zobacz kulisy!