Siła DOKUMENTU w streamingu TVN Warner Bros. Discovery

Siła DOKUMENTU w streamingu TVN Warner Bros. Discovery
Siła DOKUMENTU w streamingu TVN Warner Bros. Discovery
Źródło: mat.prasowe
Biblioteka platform VOD należących do medialnej grupy TVN Warner Bros Discovery nie tylko ofertą rozrywkową stoi. Jej mocną stroną jest także kontent dokumentalny, również lokalny. Szczególnie ten ostatni nieustająco powiększa się i rośnie w siłę. W najbliższych tygodniach treści Playera i HBO Max wzbogacą się o kolejne mocne tytuły oparte na faktach i opowiedziane językiem najlepszych w swojej dziedzinie. Pierwsze z dokumentalnych premier już w grudniu!

Dobra passa produkcji dokumentalnych trwa! Na świecie, ale też w Polsce, gdzie użytkownicy serwisów streamingowych coraz częściej sięgają po produkcje tego gatunku. Oferty VOD TVN Warner Bros. Discovery - Player i HBO Max - odpowiadają na ich oczekiwania. A te są coraz większe. Podobnie jak ambicje ww. serwisów, które nie zamierzają zawieźć swoich użytkowników i już szykują kolejne mocne uderzenie. Przed nami jeszcze więcej historii opartych na faktach w Playerze i HBO Max..

Produkcje dokumentalne są coraz ważniejszym gatunkiem w ofercie serwisów streamingowych. Pokazują niezwykłych ludzi i historie, inspirują i czasami mają moc zmieniania świata na lepsze. Tej zimy zapraszamy naszych widzów do poznania galerii niezwykłych postaci. I mogę obiecać, że to dopiero początek naszych ambitnych planów
mówi Dorota Eberhardt, Senior Content Startegy Director w TVN Warner Bros. Discovery.

Grudzień to z pewnością jeden z miesięcy, który w streamingu TVN WBD minie pod znakiem dokumentu. 11 grudnia na platformie Player wystartuje kolekcja Watch Docs, w ramach której użytkownicy będą mieli dostęp do sześciu filmów dokumentalnych, które były pokazywane w ramach Watch Docs Festiwal. „Wyzwolenie” (Historia amerykańskich weteranów wojennych, którzy leczą psychiczne rany za pomocą amazońskiego rytuału ayahuaski), „W domu reżysera” (Zapis spotkania w domu Marca Isaacsa jego kolumbijskiej gospodyni, brytyjskich robotników, słowackiego bezdomnego i sąsiadki z Pakistanu), „70/30 Układ klimatyczny” (Film odpowiada na pytanie, czy istnieje jeszcze szansa na spowolnienie globalnego ocieplenia i uratowanie Ziemi w jej obecnym kształcie), „Agencja wpływu” (Obraz słynnej agencji politycznego marketingu specjalizującej się w reperowaniu wizerunku skompromitowanych reżimów), „Zmysłowy poród” (Animacja przedstawiająca nowatorski poród) i „Matka wystawia syna na strzał” (Tragizm Irlandii Północnej rządzonej przez organizację IRA) – to sześć mocnych materiałów dokumentalnych, które z pewnością trafią w gusta nawet najbardziej wybrednego widza. 

11 grudnia do oferty Playera trafi także kolejny film dokumentalny Martyny Wojciechowskiej – „A jeśli jutro skończy się wojna”. Data debiutu obrazu na platformie nie była przypadkowa – on również miał swoją premierę podczas Festiwalu Watch Docs. Po festiwalowym pokazie widzowie zebrani w warszawskim kinie „Kinoteka” mogli wysłuchać rozmowy dziennikarki Martyny Wojciechowskiej, 2. reżyserki Hanny Jewsiewickiej z dziennikarką TVN24, Małgorzatą Łaszcz. W dokumencie „A jeśli jutro wojna się skończy” autorki przedstawiają historie kobiet, które doświadczyły przemocy podczas wojny w Ukrainie. Ich obraz to świadectwo siostrzeństwa w momencie wielkiej próby, tego, że czasem uścisk znaczy więcej niż milion słów. To opowieść o sile ukraińskich kobiet dźwigających gigantyczne wojenne brzemię, nawet jeśli nie walczą na pierwszej linii frontu. I na tym nie koniec materiałów, będących zapisem podróży i niezwykłych spotkań Martyny Wojciechowskiej. Kolejne już w 2024 r. 

Dzień wcześniej – 10 grudnia – do biblioteki HBO Max dołączył film dokumentalny „Apolonia, Apolonia”. Obsypany nagrodami reportaż – zapis 14 lat rozwoju artystycznego i osobistego młodej dziewczyny – Apoloni Sokol – która stała się fascynującą dojrzałą kobietą, a także szanowaną oraz uznaną malarką. 

W styczniu w Playerze zadebiutuje także kolejny wstrząsający materiał reporterów „Superwizjera”. Po „Młodej Białorusi” oraz „Wagnerowcach. Najemnikach Putina” – oba dostępne w Playerze – przyszedł czas na „Krąg Putina. Majątki rosyjskich oligarchów na zachodzie”. Obraz zdemaskuje wizerunek i uwidoczni bogactwa najbliższych współpracowników Putina, czyli tych wszystkich, którzy przyczynili się, a co więcej – czerpią korzyści – z wojny w Ukrainie. Dokument będzie także dostępny w TVN24 GO. 

W Nowy Rok Player wejdzie z kolejnym mocnym autorskim materiałem dokumentalnym. W styczniu na platformie zadebiutuje reportaż „Niebieski wieloryb” poruszający problem zdrowia psychicznego wśród młodzieży. To materiał o tym, co obecnie dotyka nastolatków, czyli depresji oraz uzależnieniu od social mediów oraz gier komputerowych. Film alarmuje i radzi rodzicom, jak mają postępować, żeby chronić swoje dzieci i nie dopuścić do tragedii. 

Także w styczniu użytkownicy HBO Max poznają (jeśli jeszcze o niej nie słyszeli) „Vikę!”, czyli najstarszą w Polsce (a może i na świecie) djkę, którą swoją energią i chęcią życia zaraża kolejne pokolenia. 

Bogata zima to dopiero początek tego, co platformy streamingowe należące do TVN WBD szykują dla wielbicieli dokumentów. Kolejna porcja ciekawych i wartych uwagi filmów oraz seriali już wkrótce. 

Źródło zdjęcia głównego: mat.prasowe

podziel się:

Pozostałe wiadomości