Kobieta na krańcu świata: Martyna Wojciechowska w Brazylii!

Kobieta na krańcu świata: Brazylia
Kobieta na krańcu świata: Azyl dla wykluczonych?
Źródło: TVN

W wyniku ogromnego wykluczenia społecznego, blisko 90% kobiet transpłciowych w tym kraju zmuszonych jest pracować na ulicy, gdzie narażone są na wszelkie formy przemocy. To dlatego Lara otworzyła drzwi swojego tęczowego domu i stworzyła Casa Transformar – bezpieczne miejsce wsparcia dla osób ze społeczności LGBTQ+.  

Martyna Wojciechowska w Brazylii!

Brazylia większości osób kojarzy się głównie z sambą, kolorowym karnawałem, telenowelami i piłką nożną. Z pozoru to kraj o wielkiej otwartości, ale w rzeczywistości jest pełen kontrastów. Dla wielu przemoc i kultura macho są tutaj brutalną codziennością. Od ponad dekady Brazylia zajmuje pierwsze miejsce w niechlubnych statystykach zabójstw osób transpłciowych. Każdego roku transfobia zabija tutaj ponad 100 osób. W tym odcinku programu “Kobieta na Krańcu Świata” Martyna odwiedzi Fortalezę, gdzie żyje Lara Nicole - aktywistka, która nie godzi się na pełen przemocy świat i walczy o prawa swoje i innych osób transpłciowych.

Premiera odcinka w TVN - niedziela 11.30

Lara mówi, że jej największym marzeniem jest dożyć 40 lat, bo średnia długość życia osób transpłciowych w Brazylii to 35. W wyniku ogromnego wykluczenia społecznego, blisko 90% kobiet transpłciowych w tym kraju zmuszonych jest pracować na ulicy, gdzie narażone są na wszelkie formy przemocy. To dlatego Lara otworzyła drzwi swojego tęczowego domu i stworzyła Casa Transformar – bezpieczne miejsce wsparcia dla osób ze społeczności LGBTQ+. 

Zobacz odcinek z Brazylii już teraz w Player.pl!

Zobacz też:

Kadr z premiery odcinka - Ukraina
Kobieta na krańcu świata: Premiera odcinka z Ukrainy!
Zobaczcie relację z premiery odcinka z Ukrainy 14. sezonu programu "Kobieta na krańcu świata"! Kiedy mówimy o broni wykorzystywanej podczas wojen, najczęściej mamy na myśli karabiny, czołgi, rakiety, ale od zarania dziejów jedną z najpotężniejszych broni przeciwko ludzkości jest przemoc seksualna, która towarzyszy konfliktom zbrojnym na całym świecie. Kobietom, które jej doświadczyły często zabiera się głos, a ich doświadczenia stają się powodem do wstydu. Szacuje się, że zaledwie ok. 6% kobiet, które doświadczyły gwałtów w czasie wojny, decyduje się o tym mówić. Bohaterki tego odcinka powierzyły swoje niełatwe historie Martynie, żeby przerwać milczenie i żeby świat się dowiedział o dramatach, które dzieją się każdego dnia niemal w sercu Europy, na oczach całego świata. Wraz z emisją odcinka programu „Kobieta na krańcu świata” z Ukrainy pod tytułem „Zwyczajna kobieta” wystartuje również zbiórka pieniędzy na rzecz kobiet, które doświadczyły przemocy seksualnej w tej wojnie. Więcej na stronie Fundacji UNAWEZA unaweza.org
Źródło: TVN

DD_20230903_KNKS_XNEWS
Kobieta na krańcu świata: Martyna Wojciechowska w Dzień Dobry TVN
Zobaczcie wywiad Martyny Wojciechowskiej i Anji Ringgren Loven. W 2016 roku o Anji Ringgren Loven usłyszał cały świat. Wszystko to za sprawą jednego zdjęcia. Jest na nim uwieczniona wstrząsająca scena: kobieta poi wodą skrajnie wycieńczonego, bliskiego śmierci dwulatka w nigeryjskiej wiosce. Chłopiec został oskarżony o czary i wypędzony z domu. Błąkał się przez długi czas zanim nadeszła pomoc. Anja od lat działa w Nigerii, jest założycielką organizacji „Land of Hope”, która ratuje i daje bezpieczne schronienie dzieciom oskarżonym o czary. „Gdyby odwaga miała imię” to tytuł pierwszego odcinka nowego sezonu programu „Kobieta na krańcu świata”. Na to spotkanie Martyna czekała ponad 7 lat. Zobaczcie, jak teraz wygląda życie tej wyjątkowej kobiety, które swoje serce zostawiła w Afryce i która podarowała nowe życie chłopcu, o imieniu Hope. To była jedna z najważniejszych podróży w historii programu. Niezapomniana podróż na kraniec człowieczeństwa, gdzie słowo magia ma okrutne znaczenie. Wraz z emisją programu uruchamiamy zbiórkę środków na ratowanie dzieci oskarżonych o czary w Nigerii. Więcej na stronie Fundacji UNAWEZA unaweza.org W tym samym czasie na polskim rynku ukaże się także książka pod tytułem „Matka dzieci przeklętych”, która jest biografią Anji Ringgren Loven, bohaterki tego odcinka u „Kobieta na krańcu świata” (Wyd. Agora)
Źródło: DDTVN
podziel się:

Pozostałe wiadomości