Kobieta na krańcu świata PRZED EMISJĄ W TV: Czy robot Sophia lubi się przytulać?

Kobieta na krańcu świata PRZED EMISJĄ W TV: Poznajcie kobietę - robota!
Źródło: TVN
Randkowała już z Willem Smithem, śpiewała z Jimmym Fallonem, wygłosiła przemowę podczas posiedzenia ONZ i znalazła się na okładkach licznych czasopism. I choć nie jest najbardziej nowoczesnym i zaawansowanym robotem humanoidalnym na świecie, to jej istnienie wciąż wzbudza kontrowersje oraz prowokuje do dyskusji na temat sztucznej inteligencji i jej zastosowania w codziennym życiu. 

Fragment 4. odcinka programu "Kobieta na krańcu świata" przed emisją w telewizji!

Kadr z 4. odcinka 14. sezonu programu "Kobieta na krańcu świata".
Kobieta na krańcu świata - Hongkong
Kadr z 4. odcinka 14. sezonu programu "Kobieta na krańcu świata".
Źródło: x-news

Martyna wyrusza w podróż przez Azję i Europę, żeby poznać historię najmłodszej, jak do tej pory, bohaterki programu „Kobieta na krańcu świata”. Pierwszym przystankiem jest Hongkong - miasto wieżowców, nowych technologii i biznesu. To właśnie tutaj swoją siedzibę ma firma Hanson Robotics, która stworzyła Sophię, czyli najbardziej rozpoznawalnego robota humanoidalnego na świecie! Z Hongkongu Martyna podąża za nią do Londynu, żeby sprawdzić, co sprawia, że Sophia wzbudza na świecie tak skrajne emocje.

Czy Sophie jest zagrożeniem dla ludzkości?

Czym tak naprawdę jest sztuczna inteligencja i czy naprawdę może przejąć kontrolę nad ludźmi? Czy wręcz przeciwnie, może przysłużyć się do rozwoju nauki i medycyny, a roboty humanoidalne mogą w przyszłości być naszymi pomocnikami, którzy wyręczą nas w rutynowych zadaniach i dotrzymają nam towarzystwa?

Na te pytania nie odpowiemy w kolejnym odcinku programu „Kobieta na krańcu świata”, bo wciąż trudno określić: „Sztuczna czy inteligencja”?

Zobacz odcinek z Hongkongu już teraz w Player.pl!

Zobacz też:

Kobieta na krańcu świata w Hongkongu!
Martyna wyrusza w podróż przez Azję i Europę, żeby poznać historię najmłodszej, jak do tej pory, bohaterki programu „Kobieta na krańcu świata”. Pierwszym przystankiem jest Hongkong - miasto wieżowców, nowych technologii i biznesu. To właśnie tutaj swoją siedzibę ma firma Hanson Robotics, która stworzyła Sophię, czyli najbardziej rozpoznawalnego robota humanoidalnego na świecie! Z Hongkongu Martyna podąża za nią do Londynu, żeby sprawdzić, co sprawia, że Sophia wzbudza na świecie tak skrajne emocje. Sophia to kobieta-robot i nie lada gwiazda. Randkowała już z Willem Smithem, śpiewała z Jimmym Fallonem, wygłosiła przemowę podczas posiedzenia ONZ i znalazła się na okładkach licznych czasopism. I choć nie jest najbardziej nowoczesnym i zaawansowanym robotem humanoidalnym na świecie, to jej istnienie wciąż wzbudza kontrowersje oraz prowokuje do dyskusji na temat sztucznej inteligencji i jej zastosowania w codziennym życiu. Ale czym tak naprawdę jest sztuczna inteligencja i czy naprawdę może przejąć kontrolę nad ludźmi? Czy wręcz przeciwnie, może przysłużyć się do rozwoju nauki i medycyny, a roboty humanoidalne mogą w przyszłości być naszymi pomocnikami, którzy wyręczą nas w rutynowych zadaniach i dotrzymają nam towarzystwa? Na te pytania nie odpowiemy w kolejnym odcinku programu „Kobieta na krańcu świata”, bo wciąż trudno określić: „Sztuczna czy inteligencja”?
Źródło: x-news
Tego nie wiecie o Martynie Wojciechowskiej!
Przeprowadziliśmy z Martyną Wojciechowską wyjątkowy test. Zobaczcie top 3 Martyny Wojciechowskiej. Tego nie można przegapić. Zobaczcie materiał wideo.
Źródło: TVN

Źródło zdjęcia głównego: x-news

podziel się:

Pozostałe wiadomości