Magda Gessler

Kuchenne rewolucje: Czego życzy Magda Gessler?
Magda Gessler to niezwykła osobowość Polskiej telewizji — niesamowicie barwna, charyzmatyczna i ekscentryczna. Z wykształcenia malarka. Zna 5 języków obcych, w tym: hiszpański, włoski, niemiecki, portugalski i angielski. Gotowaniem zajmuje się od lat osiemdziesiątych, a jej kulinarny kunszt doceniła m.in. ekspertka kulinarna Clara María de A’Mesua i sam król Hiszpanii Juan Carlos. Od lat jest niekwestionowanym autorytetem i ikoną polskiej sztuki kulinarnej. Właścicielka restauracyjnego imperium obejmującego wiele restauracji i kawiarni w całej Polsce. Wśród restauracji Magdy Gessler znajdują się m.in. restauracje u Fukiera, AleGloria, Zielnik, Polka oraz restauracja-cukiernia SłodkiSłony. Magda Gessler stale komponuje nowe potrawy, zwracając uwagę nawet na najdrobniejsze szczegóły. Pilnuje, by w jej lokalach był wysoki standard jedzenia, obsługi i często projektowanego właśnie przez nią wystroju. Niebanalną kuchnią Magdy Gessler zachwycały się sławy, takie jak Sharon Stone, Nicolas Sarkozy z żoną Carlą Bruni czy Bill Clinton.
Kuchenne rewolucje, sezon 26, odcinek 9
Kuchenne rewolucje, sezon 26, odcinek 9
Źródło: EAST NEWS

Prowadząca Kuchenne rewolucje

Magda Gessler od 2010 roku jest związana z telewizją TVN, gdzie prowadzi bijący rekordy popularności program, oglądany średnio przez 2 miliony Polaków — Kuchenne rewolucje.

Do programu zgłaszają się z prośbą o pomoc, walczący o przetrwanie właściciele upadających restauracji z całej Polski. Magda Gessler już od lat przemierza cały kraj, zmieniając oblicze gastronomii. Z zabójczą skutecznością wypełnia swoją misję, bo wie, że zaufały jej miliony ludzi.

Magda Gessler znana jest ze swojego ciętego języka. Jest kontrowersyjna, bezkompromisowa i brutalnie szczera. W programie miesza nie tylko w garach, ale i głowach uczestników. Jedno jest pewne – wkracza do upadających restauracji, by niszczyć to, co złe i tworzyć to, co dobre. Zawsze walczy do końca i choć jest tylko człowiekiem, ludzie wierzą, że może zdziałać cuda. Restauratorka zmienia życie uczestników programu o 180 stopni, a Ci nie boją się mówić, że uratowała im ona życie i są wdzięczni za jej nieocenioną pomoc.

Inne osiągnięcia Magdy Gessler

Królowa Polskiej kuchni jest również autorką kilku książek kucharskich:

 • „Kuchnia moja pasja”,
  • „Kocham gotować – Magdy Gessler przepis na życie”,
   • „Kuchenne Rewolucje. Przepisy Magdy Gessler”.

    W latach 2010-2018 Magda Gessler była również felietonistką kulinarną, a w 2021 roku napisała również autobiografię pt. „Magda”.

    Nagrody zdobyte przez Magdę Gessler

    Magda Gessler przez wszystkie lata swojej kariery została nominowana do różnych nagród:

    • W 2010 roku została wyróżniona certyfikatem przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi za promocję polskich produktów.
     • W 2011 roku zdobyła Wiktora w kategorii największe odkrycie telewizyjne 2010 roku.
      • W 2012 roku zdobyła Telekamerę w kategorii osobowość telewizyjna.
       • W 2013 roku została nominowana do nagrody Telekamery w kategorii osobowość telewizyjna i zdobyła nagrodę serwisu Plejada Top Ten „Zawsze na szczycie”.
        • W 2014 roku została nominowana do nagrody Telekamery w kategorii osobowość telewizyjna.
         • W 2017 roku została nominowana do nagrody Telekamery w kategorii osobowość telewizyjna.
          • W 2018 roku została nominowana do nagrody Telekamery w kategorii osobowość telewizyjna.
           • W 2023 roku została nominowana do nagrody Telekamery w kategorii juror.

            Magda Gessler w innych produkcjach Grupy TVN Warner Bros. Discovery

            Oprócz Kuchennych rewolucji Magda Gessler miała okazję wystąpić gościnnie w serialu „Niania” w 2008 roku. Od 2012 roku jest jurorką programu „MasterChef". Kilkukrotnie jako gość pojawiła się też w show „MasterChef Junior”. W 2014 roku wystąpiła gościnnie w serialu „Na Wspólnej". W 2019 roku wraz z synem Tadeuszem Müllerem wzięła udział w programie „Starsza pani musi fiknąć”. Gościnnie pojawiła się w reality-show TVN7 „Big Brother” (2019) oraz talent-show „Lego Masters” (2022). W grudniu 2022 roku została gospodynią programu „Święta z Gesslerami”. W Food Network była prowadzącą programów „Sexy kuchnia Magdy Gessler” oraz „Odkrycia Magdy Gessler”.

            Autor: Aleksandra Wolniewicz

            podziel się:

            Pozostałe wiadomości