W pierwszej połowie 11. odcinka z programem pożegnały się Izabela Macudzińska i Karolina Pajączkowska. Po konkurencji na polu herbaty przyszła pora na kolejną eliminację.
Najwięcej liści herbaty zebrała Ilona Felicjańska, dzięki czemu wygrała konkurencje. Jej zadaniem było wybranie dwóch osób, które nie zawalczą o tytuł "Królowej Przetrwania". Jako pierwszą wyeliminowała Agnieszkę Grzelak.
Niestety jeżeli muszę to eliminuję Agnieszkę. Niestety z tobą Agnieszka nawiązałam najmniej relacji. Bo relacja to... nawet jeżeli miałam z kimś kłótnię i drażnił mnie, to jednak coś wnosił. Lubię twoje pasje wszelakie, ale z tobą jakoś najmniej nawiązałam tej relacji, także przepraszam, ale...- powiedziała Ilona
Nie to mi mówiłaś, ale git.- odpowiedziała Agnieszka
W rozmowie z produkcją Agnieszka wyznała, że spodziewała się takiego wedryktu.
Jakoś to czułam. Mi się wydaje, że to może była kwestia wendety Ilony, bo ja miałam spinę z Karoliną. I ona od samego początku nie była mi przychylna, mimo tego, że udawała, że była. Co moim zdaniem jest najgorsze.- wyjaśniła Aga
Drugą osobą, którą wyeliminowała Ilona okazała się Monika Jarosińska, która nie była ani trochę zaskoczona jej decyzją.
Usłyszałam, że już bardzo się źle czujesz, i że chciałabyś wracać. I to był główny element tego, że pomyślałam, że jeżeli chcesz wracać, to...Takie są zasady. Serce mi chce wyskoczyć, ale no jeżeli tak...- powiedziała Ilona
Nie świruj, że ci chce serce wyskoczyć, bo już to planowałaś wcześniej.- odpowiedziała Monika
Monika również, nie była zaskoczona decyzją Ilony.
Ja nie byłam zaskoczona, że Ilona mnie będzie nominować, ponieważ Ilona była o mnie zazdrosna od początku, a już takim gwoździem do trumny było to, kiedy przeszłam do drugiej grupy i dziewczyny nominowały mnie kapitanką. Jest niesamowitą manipulatorką i hipokrytką. To mogę z ręką na sercu powiedzieć.- skomentowała Monika.
W finale "Królowej Przetrwania" zawalczą Ilona Felicjańska, Sofi Sivokha, Natalia Sadowska, Anna Sowińska i Dominika Rybak.
"Królowa Przetrwania" 3 - gdzie i kiedy oglądać?
Trzeci sezon „Królowej Przetrwania” zadebiutował na antenie głównej TVN! Nowe odcinki programu, nagrywane na Sri Lance, emitowane są co tydzień w środy o godzinie 21:30.
W tym sezonie do walki o tytuł Królowej Przetrwania stanęły: Ilona Felicjańska, Nicol Pniewska, Dominika Serowska, Maja Rutkowski, Dominika Tajner, Monika Jarosińska, Sofi Sivokha, Natalia Sadowska "Natalisa", Dominika Rybak, Anna Sowińska, Karolina Pajączkowska, Agnieszka Grzelak oraz Izabela Macudzińska-Borowiak. Rywalizacji przewodzi nowa prowadząca - Małgorzata Rozenek-Majdan, czuwająca nad zasadami i przebiegiem gry.
Zobacz też: Karolina Pajączkowska była nazywana "wojenną Barbie". "Poraziła mnie skala tej głupoty"