Karolina Pajączkowska była nazywana "wojenną Barbie". "Poraziła mnie skala tej głupoty"
Karolina Pajączkowska o swojej urodzie
Karolina Pajączkowska urodziła się w 1991 roku. Od zawsze wiązała swoją przyszłość z mediami. W 2011 roku zdobyła tytuł Miss Studentek, a później Miss Foto. To jednak jej nie wystarczyło i zapragnęła więcej. Pierwszy romans z telewizją miała podczas drugiej edycji programu "Top Model". Mimo że Karolina wypadła świetnie na castingu - nie udało jej się dostać do finałowej trzynastki.
Ostatecznie wybrała inną ścieżkę kariery. Skończyła dziennikarstwo na Uniwersytecie Warszawskim i rozpoczęła pracę w zawodzie.
W podcaście "Bez Maski" Karolina Pajączkowska opowiedziała o tym jak jej uroda wpłynęła na jej ścieżkę zawodową.
Uroda jest bardzo dobrym miejscem wyjścia. Czyli ten taki baseline. To pomaga zjednywać ludzi, to pomaga w pracy, gdzie uroda wytwarza takie poczucie, że możemy tej osobie zaufać. I kobiety na tym korzystają.- wyznała Pajączkowska
Nadchodzi moment, że Twoja praca ma być oparta na merytoryczności. I uroda zaczyna być postrzegana jako "ona coś próbuje ukryć, wystawili ją, może to, co ona mówi nie jest prawdą". "Skoro jest ładna, pojechała na wojnę, to pewnie pojechała się polansować, bo po co normalnie miałaby to robić"? I nagle wylądowałam na froncie z opisywana w Polsce jako "wojenna Barbie".- wyjaśniła Pajączkowska
Zapytana o to, czy bolały ją takie komentarze, odpowiedziała, że nie do końca.
Poraziła mnie skala tej głupoty. Nikt nie jest w stanie ryzykować swojego życia. Ja rozumiem, że ktoś jest w stanie ryzykować pieniądze, ryzykować zasięgi. Ale nikt nie jest w stanie ryzykować swojego życia, żeby się wylansować.- skomentowała
Dodała, że na wojnę pojechała, bo czuła, że musi tam być.
Możliwe, że Polacy, którzy walczyli o niepodległość, o solidarność tworzyli, czuli bardzo podobny moment, że dzieje się historia. Ci, którzy są najodważniejsi powinni tam być i to relacjonować, brać w tym udział. Nie wydaje mi się, żeby ktokolwiek wchodząc w takie niebezpieczne i też przełomowe wydarzenia, myślał w ogóle przez sekundę o korzyściach osobistych, bo to jest tak odległa rzecz. Dziennikarz wykonuje swoją pracę. Bardzo często poza kamerami jego nie widać. I nagle tu jest taki moment, że jesteś gdzieś i przykuwasz uwagę, bo jest tylko kilku takich dziennikarzy razem z tobą. I stoisz w pierwszej linii ze światowymi mediami i tworzysz reportaże, o których się mówi.- wyjaśniła Pajączkowska
"Królowa Przetrwania" 3 - gdzie i kiedy oglądać?
Trzeci sezon „Królowej Przetrwania” zadebiutował na antenie głównej TVN! Nowe odcinki programu, nagrywane na Sri Lance, emitowane są co tydzień w środy o godzinie 21:30.
W tym sezonie do walki o tytuł Królowej Przetrwania stanęły: Ilona Felicjańska, Nicol Pniewska, Dominika Serowska, Maja Rutkowski, Dominika Tajner, Monika Jarosińska, Sofi Sivokha, Natalia Sadowska "Natalisa", Dominika Rybak, Anna Sowińska, Karolina Pajączkowska, Agnieszka Grzelak oraz Izabela Macudzińska-Borowiak. Rywalizacji przewodzi nowa prowadząca - Małgorzata Rozenek-Majdan, czuwająca nad zasadami i przebiegiem gry.
Zobacz też: Likwidacja drużyn w "Królowej Przetrwania" 3. Uczestniczki zamieszkają w Bieda Campie