Karolina Pajączkowska o trudnym dzieciństwie
Karolina Pajączkowska urodziła się w 1991 roku. Od zawsze wiązała swoją przyszłość z mediami. W 2011 roku zdobyła tytuł Miss Studentek, a później Miss Foto. To jednak jej nie wystarczyło i zapragnęła więcej. Pierwszy romans z telewizją miała podczas drugiej edycji programu "Top Model". Mimo że Karolina wypadła świetnie na castingu - nie udało jej się dostać do finałowej trzynastki.
Ostatecznie wybrała inną ścieżkę kariery. Skończyła dziennikarstwo na Uniwersytecie Warszawskim i rozpoczęła pracę w zawodzie.
W podcaście "Bez Maski" Karolina Pajączkowska otworzyła się na temat swojej przeszłości. Opowiedziała o swoim dzieciństwie i relacji z rodzicami. Wyznała, że według niej to kobiety walczą o lepszy świat.
Dla mnie przemoc, dla mnie zło, wojna ma twarz mężczyzny. Nie chcę brzmieć jak feministka, która obwinia o wszystko facetów, bo sama jestem mamą 11-letniego chłopca.- wyznała Pajączkowska
W rozmowie z Małgorzatą Rozenek-Majdan opowiedziała o swoich najwcześniejszych wspomnieniach, związanych z ucieczkami z domu. Gdy musiała uciekać po raz pierwszy miała zaledwie 7 lat.
Tata był psychopatą. To nie jest kwestia przemocy. Przemoc jest wtedy, kiedy puszczają pewne limity. On nigdy tych nie miał w sobie. To był człowiek, który był od zawsze bardzo mocno zaburzony.- wyjaśniła Pajączkowska
Pajączkowska nigdy nie znała daty ani godziny.
Moja mama codziennie zasypiała z torbą ucieczkową pod ręką w szafie, a tam miała zawsze swoje dokumenty, dyplomy. Pamiętam kończenia studiów i jakieś dokumenty ważne z pakowaną torbą ucieczkową. Było mi bardzo szkoda mamy. Pamiętam też taki moment najbardziej traumatyczny chyba z tych wypędzeń, kiedy tata kazał mamie się rozebrać do naga w zimę. Była podobna zima jak w tym roku. Mama musiała nago uciekać przez miasto i to było dla mnie bardzo traumatyczne, bo nie rozumiałam tego, jak można być aż tak okrutnym. Ale ja nie znałam nic innego, więc moje najwcześniejsze wspomnienia to są momenty, że śpię w łóżku i zatykam pod poduszką uszy.- opowiedziała Pajączkowska
Zapytana o to, czy uważa, że alkohol miał wpływ na zachowanie ojca, zaprzeczyła.
Ja bym tu nie przepisywała alkoholu w jakiejś specjalnej roli.- odpowiedziała
Otworzyła się również na temat relacji z mamą.
Z mamą relacje są trudne i próbujemy je wypracować na nowo po wielu latach. Już ja jako dorosła kobieta, matka. Moja mama twierdzi, że to były inne czasy. Nie było żadnego wsparcia. Dzisiaj mamy ustawodawstwo, które separuje oprawców od rodzin. i pozwala tym rodzinom ofiarom zostać w domu. Wtedy takiego czegoś nie było. Policja nie reagowała, służby socjalne nie reagowały.- wyjaśniła Pajączkowska
Opowiedziała także, że zdecydowała się powiedzieć o ojcu dopiero po jego śmierci, ponieważ zwyczajnie się go bała.
To jest historia o Karolinie, która została schowana głęboko w odmętach mojej tożsamości. Bo to mnie zbudowało i to wpłynęło na to, kim dzisiaj jestem. Ale też chcę, żeby widzowie wiedzieli, że to nie determinuje mojego życia dziś już na tyle. Ja się nie użalam nad sobą.- wytłumaczyła Pajączkowska
"Królowa Przetrwania" 3 - gdzie i kiedy oglądać?
Trzeci sezon „Królowej Przetrwania” zadebiutował na antenie głównej TVN! Nowe odcinki programu, nagrywane na Sri Lance, emitowane są co tydzień w środy o godzinie 21:30.
W tym sezonie do walki o tytuł Królowej Przetrwania stanęły: Ilona Felicjańska, Nicol Pniewska, Dominika Serowska, Maja Rutkowski, Dominika Tajner, Monika Jarosińska, Sofi Sivokha, Natalia Sadowska "Natalisa", Dominika Rybak, Anna Sowińska, Karolina Pajączkowska, Agnieszka Grzelak oraz Izabela Macudzińska-Borowiak. Rywalizacji przewodzi nowa prowadząca - Małgorzata Rozenek-Majdan, czuwająca nad zasadami i przebiegiem gry.