Kobieta na krańcu świata

Kobieta na krańcu świata, sezon 11, odcinek 3

Kobieta na krańcu świata

W wodach południowoafrykańskich pływa najwięcej gatunków rekinów na świecie, łącznie ponad 200. Wśród nich są również te, uznane za najgroźniejsze dla człowieka. W 2018 roku na skutek ataku drapieżnika zginęły 4 osoby. W tym samym czasie ludzie zabili aż 150 milionów rekinów!!

Kobieta na krańcu świata - RPA
Kobieta na krańcu świata - RPA

Dla handlarzy najistotniejszą częścią rekina jest jego płetwa, podstawowy składnik najdroższej zupy świata. Pozostałość ryby to tylko odpad, który wyrzuca się do oceanu i zostawia na pewną śmierć.

Przedstawiciele tego gatunku mają najgorszy PR ze wszystkich zwierząt na ziemi. Jednocześnie są najbardziej niedocenionymi bohaterami naszego wodnego świata. Wyginięcie gatunku to zachwianie tego największego na Ziemi ekosystemu.

W RPA Martyna odwiedzi nietypową nastolatkę, której największą pasją jest nurkowanie z rekinami. Mając zaledwie 5 lat Ella Adison po raz pierwszy wskoczyła do wody pełnej rekinów. Rodzice Elli - Gail i Mark Addison są instruktorami nurkowania, matką chrzestną dziewczynki jest Julie Andersen, założycielka Shark Angels, organizacji ratującej rekiny. To właśnie oni zarazili nastolatkę miłością do oceanu i do drapieżników. Ella jest głosem młodego pokolenia w temacie ratowania świata i rekinów.

Aktualności