Po starciu z kuchnią azjatycką jedna osoba opuściła program. Zobacz kto

MasterChef Nastolatki: Jak smakowały dania kuchni azjatyckiej?

Maja w konkurencji na najlepszą polędwicę Wllingtona zagwarantowała sobie udział w Wielkim Finale. Kto był następny?

Na Masterchefowym polu walki pozostali: Antek, Mariusz, Zuza, Martyna i Aleksandra. Zadanie, jakie dostali było pozornie proste: w 60 minut mieli przygotować propozycję z kuchni azjatyckiej. Dania musiały być nie tylko smaczne, ale też na odpowiednim poziomie, finałowym poziomie.

W trakcie trwania konkurencji Tomek Jakubiak zdradził przepis na sos azjatycki:

Zuza, która z początku planowała podać ryż z warzywami, po rozmowie z Tomkiem zmieniła zdanie i podała: makaron ramen, z wołowiną w sosie sojowo-ostrygowym z teriyaki, z grzybaki shitake i shimeji, papryką i trawą cytrynową. - To jest bardzo dobre, wyraziste, czuć, że to mięso zostało zamarynowane. Jest lekki smak cytrusowy. Mam jedną uwagę, jedną - mięso jest trochę przeciągnięte - chwaliła Dorota Szelągowska.

Aleksandra przygotowała: sajgonki z wołowiną panko z awokado i papryką z sosem na bazie masła orzechowego, mleczka kokosowego i sosu sojowego.

- Jest smak Azji, ale brakuje mi tej takiej azjatyckiej finezji - skomentował danie Tomek Jakubiak. Michel Moran miał odmienne zdanie i pochwałi sos i sajgonki Oli.

MasterChef Nastolatki: Jakie pomysły na danie azjatyckie mieli uczestnicy?

Mariusza makaron ryżowy z wołowiną, sosem worcester, papryką i kolendrą zdaniem Doroty Szelągowskiej był zbyt delikatny i brakowało mu ostrości. - Czuć, że na tym talerzu jeszcze błądzisz - podsumował Tomek Jakubiak.

Antek przygotował bibimbap, czyli koreański ryż z kolendrą, wołowiną, szparagami, sałatką z ogórków, salsą z mango i z jajkiem sadzonym. Zdaniem jury było to naprawdę udane danie.

Martyna podała makaron ryżowy z wołowiną, masłem orzechowym, czerwoną cebulą, marchewką i kminem rzymskim. - Martyna, to jest znakomite! - ocenił Michel Moran. - Uderzyłaś w sedno azjatyckiego smaku - zachwycał się Tomek Jakubiak.

Przyszedł moment werdyktu. Najlepsze danie przygotowała Martyna i otrzymała bilet do Wielkiego Finału. Osobą, dla której w tym miejscu kończy się przygoda z MasterChefem Nastolatki jest Mariusz.

Przemysław Klima był bezlitosny. Kto zrobił najlepszą polędwicę Wellingtona i zagwarantował sobie miejsce w Wielkim Finale?
Przemysław Klima był bezlitosny. Kto zrobił najlepszą polędwicę Wellingtona i zagwarantował sobie miejsce w Wielkim Finale?
Po spektakularnym pokazie Przemysława Klimy przyszedł czas na pierwszą konkurencję. Uczestnicy mieli za zadanie przygotować... polędwicę Wellington. Najlepsze danie gwarantowało bilet do finału programu!

MasterChef Nastolatki. Kim jest Przemek Klima?

Przemek Klima to renomowany krakowski kucharz i restaurator, posiada doświadczenie zawodowe zdobywane nie tylko na polskim rynku. W swojej karierze pełnił funkcję sous chef w pierwszych polskich lokalach, które otrzymały prestiżową gwiazdkę Michelin. Od roku 2019 Klima jest gospodarzem Bottigliera 1881, restauracji, która jako pierwsza w Polsce zdobyła dwie gwiazdki Michelin. Przemek Klima w latach 2021 i 2022, uplasował się na liście 100 najlepszych kucharzy na świecie według rankingu The Best Chefs Award.

Gościem specjalnym w 9. odcinku jest zdobywca trzeciej gwiazdki Michelin w Polsce - chef Przemysław Klima! Jego autorska ryba w białym sosie i jej przygotowanie przesądzą o tym, kto przejdzie do ścisłego finału rywalizacji o tytuł szóstego MasterChefa Juniora. 

Oglądajcie na player.pl
Autorska ryba Przemysława Klimy
Gościem specjalnym w 9. odcinku jest zdobywca trzeciej gwiazdki Michelin w Polsce - chef Przemysław Klima! Jego autorska ryba w białym sosie i jej przygotowanie przesądzą o tym, kto przejdzie do ścisłego finału rywalizacji o tytuł szóstego MasterChefa Juniora. Oglądajcie na player.pl

Przemek Klima - gdzie wystąpił?

To nie będzie debiut Przemka Klimy w telewizyjnym programie kulinarnym. Wcześniej, jako szef kuchni, gościnnie oceniał zawodników w 9. i 10. sezonie „MasterChefa” oraz w 6. serii „MasterChefa Juniora”.

Przemysław Klima w Masterchef Nastolatki
Przemysław Klima w Masterchef Nastolatki

Nowa restauracja w Krakowie!

Pierwszy szef kuchni w Polsce, który zdobył dla swojej restauracji dwie gwiazdki Michelin niedawno ogłosił, że planuje otworzyć w Krakowie kolejne miejsce spotkań z pysznym jedzeniem!

Przemek Klima nowym jurorem programu MasterChef!
Przemek Klima nowym jurorem programu MasterChef!
Już wkrótce rozpoczną się poszukiwania kolejnego najlepszego kucharza-amatora w Polsce. Tym razem pretendentów do tytułu MasterChefa oceniać będą Magda Gessler, Michel Moran oraz debiutujący w tej roli szef Przemysław Klima!

Oglądajcie program "MasterChef Nastolatki w TVN i Player.pl

Reporter: Anna Szafrańska

Źródło: TVN

podziel się:

Pozostałe wiadomości

Jak ciekawie można spędzić lato w mieście?
Materiał promocyjny

Jak ciekawie można spędzić lato w mieście?