Przemysław Klima był bezlitosny. Kto zagwarantował sobie miejsce w Wielkim Finale?

MasterChef Nastolatki: Polędwica Wellingtona w większości niedopieczona
Po spektakularnym pokazie Przemysława Klimy przyszedł czas na pierwszą konkurencję. Uczestnicy mieli za zadanie przygotować... polędwicę Wellington. Najlepsze danie gwarantowało bilet do finału programu!

MasterChef Nastolatki - uczestnicy przygotowują polędwicę Wellington

Antek, Mariusz, Zuza, Maja, Martyna i Aleksandra mieli sto minut na przygotowanie polędwicy, na którą przepis chwilę wcześniej zaprezentował Przemysław Klima.

Świadomość, że jesteśmy wśród najlepszych to jest dużo warte
- zadeklarowała Martyna

Uczestnicy musieli odtworzyć przepis Przemysława Klimy. Maja przyznała, że samo danie nie jest dla niej trudne, ale wymaga techniki. Dodatkową trudnością na pewno była wielość czynności, które uczestnicy musieli wykonywać w jednym momencie. W takiej sytuacji nietrudno o błąd. Zawijanie polędwicy w ciasto francuskie okazało się na tyle skomplikowane, że młodzi kucharze musieli pomagać sobie nawzajem. A cenne minuty uciekały. Walka o danie trwała do ostatnich sekund.

240421_MASTERCHEF_NASTOLATKI_S01E07_POPR1 www_Sub_03
MasterChef Nastolatki: Diabelnie trudna konkurencja z polędwicą Wellingtona

Pierwsza oceniana była Aleksandra. Jej polędwica okazała się smaczna, ale niestety niedopieczona. Podobne uwagi otrzymał Mariusz. Martyna przyznała, że jest zadowolona z sosu i tego, że udało jej się wypiec mięso. A jakie było zdanie jury? - Wszyscy macie jeden problem. Nie wiecie, gdzie jest granica pomiędzy wysmażony a niewysmażonym, surowym i tak dalej - skomentował Przemysław Klima. Mimo tej uwagi, jej danie zostało docenione. Podobnie jak propozycja Majki, która zebrała ogromne pochwały. Antka polędwica została oceniona jako poprawna. Zuza do swojej potrawy dała sporo naleśnika, co Przemysław Klima od razu zauważył.

Michel przyznał, że to zadanie to były "himalaje trudności" i wszystkim należą się gratulacje, ale zwycięzca mógł być tylko jeden. Pierwszą osobą, która otrzymała bilet do finału została Majka!

MasterChef Nastolatki. Kim jest Przemek Klima?

Przemek Klima to renomowany krakowski kucharz i restaurator, posiada doświadczenie zawodowe zdobywane nie tylko na polskim rynku. W swojej karierze pełnił funkcję sous chef w pierwszych polskich lokalach, które otrzymały prestiżową gwiazdkę Michelin. Od roku 2019 Klima jest gospodarzem Bottigliera 1881, restauracji, która jako pierwsza w Polsce zdobyła dwie gwiazdki Michelin. Przemek Klima w latach 2021 i 2022, uplasował się na liście 100 najlepszych kucharzy na świecie według rankingu The Best Chefs Award.

Gościem specjalnym w 9. odcinku jest zdobywca trzeciej gwiazdki Michelin w Polsce - chef Przemysław Klima! Jego autorska ryba w białym sosie i jej przygotowanie przesądzą o tym, kto przejdzie do ścisłego finału rywalizacji o tytuł szóstego MasterChefa Juniora. 

Oglądajcie na player.pl
Autorska ryba Przemysława Klimy
Gościem specjalnym w 9. odcinku jest zdobywca trzeciej gwiazdki Michelin w Polsce - chef Przemysław Klima! Jego autorska ryba w białym sosie i jej przygotowanie przesądzą o tym, kto przejdzie do ścisłego finału rywalizacji o tytuł szóstego MasterChefa Juniora. Oglądajcie na player.pl

Przemek Klima - gdzie wystąpił?

To nie będzie debiut Przemka Klimy w telewizyjnym programie kulinarnym. Wcześniej, jako szef kuchni, gościnnie oceniał zawodników w 9. i 10. sezonie „MasterChefa” oraz w 6. serii „MasterChefa Juniora”.

Przemysław Klima w Masterchef Nastolatki
Przemysław Klima w Masterchef Nastolatki

Nowa restauracja w Krakowie!

Pierwszy szef kuchni w Polsce, który zdobył dla swojej restauracji dwie gwiazdki Michelin niedawno ogłosił, że planuje otworzyć w Krakowie kolejne miejsce spotkań z pysznym jedzeniem!

Przemek Klima nowym jurorem programu MasterChef!
Przemek Klima nowym jurorem programu MasterChef!
Już wkrótce rozpoczną się poszukiwania kolejnego najlepszego kucharza-amatora w Polsce. Tym razem pretendentów do tytułu MasterChefa oceniać będą Magda Gessler, Michel Moran oraz debiutujący w tej roli szef Przemysław Klima!

Oglądajcie program "MasterChef Nastolatki w TVN i Player.pl

Reporter: Anna Szafrańska

Źródło: TVN

podziel się:

Pozostałe wiadomości

Wakacje za kilka dni. Zaplanuj je w Polsce!
Materiał promocyjny

Wakacje za kilka dni. Zaplanuj je w Polsce!