Otworzyli restaurację, a o gastronomii nie mieli bladego pojęcia! Czy Magda Gessler pomoże lokalowi "Alladin's"?

Tagine - Maroko na talerzu? Nie w restauracji „Alladin’s”
„Alladin’s” walczy o uwagę turystów...
Restauracja "Alladin's" znalazła się w poważnych tarapatach. Właściciele otworzyli lokal z kuchnią marokańską, nie mając o niej żadnego pojęcia. Na domiar złego w ich restauracji miał miejsce pożar, przez który zmuszeni byli na jakiś czas zamknąć knajpę! Czy Magda Gessler zmieni losy restauratorów?

Tym razem Magda Gessler trafi do samego centrum Wrocławia. W sercu miasta, tuż przy Rynku, "Alladins's" miał zachęcać orientalnymi zapachami - tak się jednak nie stało. Przez długi okres restauracja była zwykłym lokalem z kebabem. Jednak poprzedni właściciel postanowił go sprzedać. Tak o to zaczęła się przygoda z gastronomią Kasi i Marka.

Po 30 latach zdecydowali się zmienić branżę! Spotkali się z brutalną rzeczywistością

Kasia i Marek, którzy przez trzydzieści lat pracowali w zakładzie poprawczym, w pewnym momencie poczuli, że przyszedł czas na zmiany, a wraz z nimi - nowy biznes. Właściciele, bez doświadczenia w gastronomii, postawili na załogę, która już wcześniej pracowała w lokalu. Szefową kuchni została najbardziej doświadczona kucharka. Menu także pozostało bez zmian - w "Alladin's" miała rządzić kuchnia marokańska, choć nikt z załogi nie znał jej smaków, a właściciele ani razu nie odwiedzili tego kraju.

Jak mówi załoga, lokal mimo bardzo dobrej lokalizacji, w środku tygodnia świeci pustkami. W weekendy ruch jest trochę większy, lecz spowodowane jest to tym, że studenci i młodzi ludzie decydują się odwiedzić "Alladin's", aby palić popularną shishę, czyli fajkę wodną.

Brak funduszy na remont po pożarze

Na domiar złego w restauracji miał miejsce pożar, przez który lokal był zamknięty przez ponad tydzień.

Mieliśmy tutaj nieprzyjemne zdarzenie, które nas zatrzymało na dłuższą chwilę. Mieliśmy pożar w jednym z pomieszczeń. W związku z tym pożarem, restauracja była nieczynna ponad tydzień. To jest duża strata dla lokalu. Musieliśmy całą salę odświeżyć. Niestety, nie wszystkie skutki zostały usunięte, bo zabrakło nam funduszy
- wyznali właściciele "Alladin's"

"Kuchenne Rewolucje" - zgłoś się do programu!

Twoja restauracja potrzebuje pomocy? Zgłoś się do kreatorki stylu i smaku - Magdy Gessler. Wyślij zgłoszenie i poddaj się "Kuchennym rewolucjom"! Nieustraszona Magda Gessler przybędzie na ratunek do Twojego baru, restauracji i pomoże Ci zacząć od nowa, dzieląc się swoim kilkudziesięcioletnim doświadczeniem. Formularz zgłoszeniowy wypełnisz TUTAJ.

Autor: Jakub Tuchaj

podziel się:

Pozostałe wiadomości

Jak ciekawie można spędzić lato w mieście?
Materiał promocyjny

Jak ciekawie można spędzić lato w mieście?