"Lipowo. Zmowa milczenia". Julia Kijowska o postaci Weroniki. "Jest momentami może nawet irytująca"

Lipowo. Zmowa milczenia: Weronika
Lipowo. Zmowa milczenia: Julia Kijowska o postaci Weroniki. „Jest momentami może nawet irytująca”
W serialu "Lipowo. Zmowa milczenia" Julia Kijowska wciela się w postać głównej bohaterki - Weroniki Nowakowskiej. Zdradziła nam, co myśli o tej postaci. Jej zdaniem bywa irytująca!

Serial Player Original "Lipowo. Zmowa milczenia" w całości jest dostępny w player.pl.

Julia Kijowska - w jakich produkcjach można ją oglądać?

Julia Kijowska jest polską aktorką, którą aktualnie możecie oglądać w poniedziałki o 21:35 w TVN w serialu "Lipowo. Zmowa milczenia". Wciela się w postać głównej bohaterki Weroniki Nowakowskiej. Nie jest to pierwsza produkcja TVN, w której wystąpiła. Wcześniej grała w "Kodzie genetycznym" , gdzie mogliście oglądać ją jako Joannę Starzyńską, zastępcę dyrektora Instytutu Badań Kryminalistycznych). Popularność przyniosły jej takie filmy jak "Czerwony pająk", "Drogówka" czy "Nina".

Julia Kijowska w serialu "Lipowo. Zmowa milczenia"

Gra Julii Kijowskiej w serialu "Lipowo. Zmowa milczenia" przyniosła sporo kontrowersji. Fani książki "Motylek" na motywach której powstał serial Player Original nie byli zadowoleni z tego, że aktorka nie przypomina książkowego pierwowzoru, a sama postać Weroniki znacznie różni się w serialu oraz książce, na motywach której powstał serial. U Katarzyny Puzyńskiej Weronika jest rudowłosą psycholożką, która marzy o założeniu własnej stadniny, natomiast w "Lipowie. Zmowie milczenia" Weronika to była policjantka z marzeniami o posiadaniu rodziny. Co o tej drugiej, serialowej Weronice powiedziała Julia Kijowska?

Myślę, że jest bardzo ekspresyjną postacią. Jest dziewczyną z dużego miasta, która po różnych zawirowaniach życiowych przyjeżdża na wieś do sielskiego – wydaje się – Lipowa. 
powiedziała Julia Kijowska

W serialu "Lipowo. Zmowa milczenia" Weronika Nowakowska wprowadza się do sielskiej miejscowości Lipowo i od razu rozpoczyna śledztwo, wbrew zdaniu policji oraz okolicznych mieszkańców. Na drodze do prawdy jest nieustępliwa, natarczywa i ... zdaniem Julii Kijowskiej może nawet irytująca.

Weronika poznaje różne tajemnice tego miejsca i próbuje się w tym układać i odnaleźć, nie tracąc na tej swojej asertywności. Jest inna, jest momentami może nawet irytująca, jest trochę może obrazoburcza, może czasem wchodzi z butami, tam gdzie się nie powinno. 
przyznała Julia Kijowska

Lipowo. Zmowa milczenia - o czym jest serial?

W ośmioodcinkowej historii „Lipowo. Zmowa milczenia” poznacie mieszkańców Lipowa – małej, sennej miejscowości otoczonej malowniczymi lasami i jeziorami na Kujawach. Życie tu przypomina sielankę, wszyscy się znają, szanują, mniej lub bardziej lubią, a głosem sumienia jest lokalny proboszcz. W rzeczywistości nad spokojnym Lipowem unosi się gęsta mgła tajemnicy, która spowija miasteczko od lat i wpisała się w jego krajobraz. A tutejsi ludzie doskonale nauczyli się w niej funkcjonować, prowadząc grę pozorów i perfekcyjnie chroniąc sekrety sąsiadów oraz, przede wszystkim, swoje. Na terytorium Lipowa spotykają się również dwa religijne światy: za dnia chrześcijański w lokalnej parafii oraz zakonie, w nocy – pogański na słynnej Polanie Czarownic na obrzeżach miejscowości.

Telewizyjna premiera odcinków serialu "Lipowo. Zmowa milczenia" w poniedziałki o 21:35 w TVN.

Autor: Kaja Krasnodębska

podziel się:

Pozostałe wiadomości