"Im dalej w las w tych moich książkach, tym więcej tego rozlewu krwi". Katarzyna Puzyńska o sadze Lipowo

"Im dalej w las w tych moich książkach, tym więcej tego rozlewu krwi". Katarzyna Puzyńska o sadze Lipowo
Serial "Lipowo. Zmowa milczenia" oparty jest na motywach powieści "Motylek". W wielu kwestiach to, co możecie zobaczyć w TVN różni się od książki. U Katarzyny Puzyńskiej trup ścieli się gęściej... Z czego to wynika?

WSZYSTKIE ODCINKI SERIALU "LIPOWO. ZMOWA MILCZENIA" JUŻ DOSTĘPNE W PLAYER.PL.

Serial Player Original oparty jest na motywach książki "Motylek" autorstwa Katarzyny Puzyńskiej, która rozpoczyna składającą się obecnie z piętnastu tomów sagę o Lipowie. Nie jest tajemnicą, że wiele wątków serialu nie pokrywa się z wątkami z książki, a z biegiem historii coraz bardziej się ze sobą różnią.

Serial "Lipowo. Zmowa milczenia". Czym różni się od książki "Motylek"?

Serialowa Weronika Nowakowska jest byłą policjantką, która przyjeżdża do wsi Lipowo z nieco innych powodów niż bohaterka książek Puzyńskiej. Również inni bohaterowie nieco się różnią od tych książkowych. Paweł ma w sobie cechy zarówno Pawła Kamińskiego jak i Marka Zaręby, serialowy Junior jest znacznie młodszy od tego, którego można znaleźć w książce "Motylek", a Edka wcale nie znajdziemy w literaturze Puzyńskiej.

Serial "Lipowo. Zmowa milczenia", który został napisany na motywach powieści "Motylek" ma w sobie tylko jedną ofiarę - siostrę Monikę, natomiast w książce Katarzyny Puzyńskiej ginie więcej osób. O tym porozmawialiśmy z autorką. Jak podchodzi do tego, że w jej książkach trup ścieli się gęsto?

Im dalej w las w tych moich książkach, tym więcej tego rozlewu krwi się znajduje i tym bardziej mroczne one są, bo te pierwsze mam poczucie, że były takie trochę niewinne. Ci bohaterowie byli niewinni, ten Daniel chociażby. 
powiedziała Katarzyna Puzyńska

Jak się okazuje na to wpływ ma głównie życiowe oraz literackie doświadczenie autorki. Książka "Motylek" została opublikowana dziesięć lat temu, w 2014 roku. Od tamtej pory prócz kolejnych jedenastu tomów sagi o Lipowie, ukazały się także reportaże tej samej autorki o pracy w policji: "Policjanci. Ulica", "Policjanci bez munduru" czy "Policjanci w boju".

Stało się trudne dla mnie pisanie tego Lipowa, bo dużo prawdziwych rzeczy gdzieś tam przemycałam, więc dla czytelników to był nadal fikcyjny świat, dla mnie coraz bardziej taki prawdziwy. 
przyznała Katarzyna Puzyńska

Autor: Kaja Krasnodębska

Reporter: Kaja Krasnodębska

podziel się:

Pozostałe wiadomości

MasterChef Nastolatki: Rozkoszny podaje przepis na sukces w programie!

MasterChef Nastolatki: Rozkoszny podaje przepis na sukces w programie!

Zobacz pierwszy fragment The Traitors. Zdrajcy przed premierą! Malwina powitała uczestników w zamku

Zobacz pierwszy fragment The Traitors. Zdrajcy przed premierą! Malwina powitała uczestników w zamku

Mata nie udziela wywiadów, ale dla nas zrobił wyjątek! W "Autentycznych" opowiedział o swojej wierze i zaskakującej dla niego diagnozie

Mata nie udziela wywiadów, ale dla nas zrobił wyjątek! W "Autentycznych" opowiedział o swojej wierze i zaskakującej dla niego diagnozie