Spanie na planie i hektolitry kawy - pytamy o kulisy filmu "Sami swoi. Początek"

Paulina Gałązka, Adam Bobik, Weronika Humaj
Kto był mistrzem w zasypianiu na planie? Pytamy aktorów z filmu "Sami swoi. Początek"
Kto był mistrzem w zasypianiu na planie? Pytamy aktorów z filmu "Sami swoi. Początek"
Sami swoi. Początek - Bez tajemnic
Sami swoi. Początek - Bez tajemnic
Jak wyglądają kulisy pracy na planie filmowym? Czy komuś zdarza się zasnąć? A może kawa jest jedynym ratunkiem przy wczesnych pobudkach? Pytamy o to aktorów z filmu "Sami swoi. Początek".

Adam Bobik i Karol Dziuba wciela się w Pawlaka i Kargula w filmie "Sami swoi. Początek". To opowieść na podstawie scenariusza Andrzeja Mularczyka (odpowiedzialnego za trylogię "Sami swoi"), która przenosi nas do czasów młodości bohaterów. Zdjęcia były realizowane m.in. w skansenie w Tokarni, a aktorzy mieli okazję przenieść się w czasie do początków XX w. Akcja filmu rozgrywa się na przestrzeni wielu lat, pokazując nie tylko dorastanie Kargula i Pawlaka, ale też trudne losy mieszkańców Kresów Wschodnich.

Przed premierą kinową filmu zaprosiliśmy aktorów do naszego studia i zapytaliśmy ich o pracę na planie.

Sami swoi. Początek - o czym jest film?

Pawlak i Kargul - bohaterowie kultowej trylogii ,,Sami swoi", przed trafieniem na Ziemie Odzyskane byli sąsiadami we wsi na Kresach na terenie obecnej Ukrainy. I już wtedy było to wybuchowe sąsiedztwo… „Sami swoi. Początek” to barwna opowieść, w której drobne złośliwości przeplatają się z życiowymi kamieniami milowymi. Charakterne postaci w połączeniu z wielką historią w tle zabiorą widza w sentymentalną, ale też porywającą i pełną humoru podróż.   

Sami swoi
Sami swoi. Początek - zobacz zwiastun

Sami swoi. Początek - obsada

Obsada: Adam Bobik (Kazimierz Pawlak), Karol Dziuba (Władysław Kargul), Paulina Gałązka (Nechajka Słobodzian), Weronika Humaj (Mania Ziębicka), Zbigniew Zamachowski (Kacper Pawlak), Katarzyna Krzanowska (Maryjka Pawlak), Mirosław Baka (Ziębicki), Wojtek Malajkat (Ksiądz), Anna Dymna (Pecynicha), Janusz Chabior (Wincenty Kargul), Adam Ferency (Wujko Pecyn), Agnieszka Suchora (Ziębicka).

Reżyseria: Artur Żmijewski Zdjęcia: Piotr Śliskowski Scenariusz: Andrzej Mularczyk Reżyser castingu: Piotr Bartuszek Scenografia: Ryszard Melliwa, Marcin Dyakowski Dekoracja wnętrz: Radosława Burdzy Kostiumy: Emilia Czartoryska Charakteryzacja: Pola Guźlińska Montaż: Jarosław Barzan Dźwięk: Dariusz Stanek, Przemysław Kamieński Muzyka: Paweł Lucewicz Producent wykonawczy, kierownik produkcji: Krzysztof Łojan Producent: Tomasz Kubski, Mikołaj Fajks Produkcja: CK Dezerterzy Koprodukcja: TVN Warner Bros Discovery, NEXT FILM, Sanit Trans Partner: Województwo Świętokrzyskie Dystrybucja: NEXT FILM 

Autor: Małgorzata Czop

Reporter: Małgorzata Czop

Źródło: tvn.pl

podziel się:

Pozostałe wiadomości