"Powiedziałem dużo takich rzeczy prosto z serca". Mata gościem "Autentycznych". Zobacz zwiastun!

"Na początku się bardzo stresowałam". Mata gościem "Autentycznych". Zobacz zwiastun!
Już w niedzielę 25 lutego o godzinie 20:00 premiera 3. odcinka programu "Autentyczni". Jego gościem będzie raper Michał Matczak. - Oczywiście powiedziałem dużo takich rzeczy prosto z serca, o których, w sumie, nie wiedział prawie nikt, w tym ja sam - powiedział Maciejowi Stuhrowi.

Dwa pierwsze odcinki programu "Autentyczni" wyemitowane w listopadzie ubiegłego roku nie tylko spotkały się z dużym zainteresowaniem widzów, ale przede wszystkim przyczyniły się do zwiększenia świadomości oraz zapoczątkowały społeczną dyskusję na temat autyzmu.

"Autentyczni" - Mata gościem 3. odcinka!

Nieprzypadkowy jest zatem wybór kolejnego gościa programu, który podczas nagrania odcinka zdecydował się podzielić informacją, że sam jest osobą w spektrum autyzmu. Mata, czyli Michał Matczak, to 23-letni ceniony raper, który zasłynął swoim kontrowersyjnym utworem "Patointeligencja" i bardzo szybko stał się głosem młodego pokolenia. Stroniąc od wywiadów i pojawiania się w tradycyjnych mediach, dla programu "Autentyczni" zrobił wyjątek – będzie to jego drugi wywiad telewizyjny w życiu! 

Czuję się oczyszczony, chociaż na początku się bardzo stresowałem. Nie wiedziałem, jakie będą pytania i czego się spodziewać. Oczywiście powiedziałem dużo takich rzeczy prosto z serca, o których, w sumie, nie wiedział prawie nikt, w tym ja sam.
powiedział Mata
po nagraniach programu "Autentyczni"

Autentyczni - o czym jest program TVN?

"Autentyczni" to program, w którym osoby ze spektrum autyzmu wcielają się w rolę dziennikarzy przeprowadzając wnikliwe i niekonwencjonalne wywiady z cieszącymi się sympatią i uznaniem widzów gośćmi. Premierowe odcinki, wyemitowane jesienią na antenie TVN, przybliżyły szerokiemu gronu odbiorców zróżnicowany sposób postrzegania świata przez osoby w spektrum oraz pozwoliły poznać rozmówców – Roberta Makłowicza i Natalię Kukulską – z innej, nieznanej do tej pory strony.  

Autentyczni: Mata gościem 3. odcinka
Autentyczni: Mata
Autentyczni: Mata
Autentyczni: Mata
Autentyczni: Mata
+1
Zobacz galerię

Gościem trzeciego odcinka, będzie jeden z najbardziej znanych i rozpoznawalnych raperów młodego pokolenia. Mata, czyli Michał Matczak to utalentowany i szczery do bólu artysta, który szybko zyskał sobie uznanie swojego pokolenia, ponieważ w swojej twórczości nie bał się podejmować trudne i kontrowersyjne tematy, z którymi współczesna młodzież się utożsamia. Komunikację ze swoimi odbiorcami Mata prowadzi bezpośrednio poprzez własne social media, unikając wywiadów w mediach. Dla programu "Autentyczni" zrobił wyjątek. Charakter rozmowy, założenia programu, rozmówcy w spektrum autyzmu, którzy wcielą się w rolę dziennikarzy oraz cel, jaki przyświeca temu projektowi, to wszystko zachęciło artystę do wzięcia w nim udziału. Dzięki jego zaangażowaniu, temat autyzmu ma szansę dotrzeć do wielu młodych ludzi.  

Autentyczni: Mata
Autentyczni: Mata
Źródło: Bartosz Krupa

Program "Autentyczni", w oryginalnej wersji pod nazwą "The A Talks", został stworzony przez popularnych francuskich filmowców – Oliviera Nakache oraz Erica Toledano, reżyserów m.in. wzruszającego i skłaniającego do refleksji filmu "Nietykalni". To wyjątkowy projekt, do którego zostały zaproszone osoby ze spektrum autyzmu. Pod nadzorem profesjonalistów i po merytorycznym przygotowaniu, przeprowadzają wywiady z cenionymi i powszechnie znanymi postaciami ze świata polityki, mediów czy sztuki. W roli moderatora, podczas całego procesu, niezmiennie towarzyszyć im będzie Maciej Stuhr. 

Emisja: "Autentyczni" odc. 3, niedziela 25 lutego, godz. 20.00. 

Autor: Kaja Krasnodębska

Źródło: materiały prasowe

Źródło zdjęcia głównego: Bartosz Krupa

podziel się:

Pozostałe wiadomości