Ekspertka "Ślubu..." z radami dla bohaterów "Razem OdNowa": Relacja powinna być na szczycie listy naszych priorytetów

Zuzanna Butryn i bohaterowie Razem OdNowa
Zuzanna Butryn i uczestnicy "Razem OdNowa" w DDTVN
Ekspertka "Ślubu od pierwszego wejrzenia" Zuzanna Butryn spotkała się w "Dzień Dobry TVN" z uczestnikami nowego programu TVN "Razem OdNowa". Jej rada może być zaskakująca!

Zuzanna Butryn jesienią doradzała uczestnikom eksperymentu "Ślub od pierwszego wejrzenia", natomiast w programie "Dzień Dobry TVN" spotkała się z małżeństwem, które wzięło udział w 3. odcinku nowego programu TVN - "Razem OdNowa". Para opowiedziała o swoich doświadczeniach, a psycholog udzieliła kilku rad im oraz widzom. Tematem rozmowy były po prostu rozmowy oraz komunikacja w związku. Jak się okazuje, często same rozmowy nie wystarczą. - Karanie ciszą, obrażanie się nie rozwiązuje żadnego problemu. Oczywiście ważna jest otwarta komunikacja, ale nad tym też musimy pracować indywidualnie, bo my często nie mamy takich kompetencji, aby o tych emocjach mówić, żeby nazywać w ogóle te uczucia i to co dzieje się w naszym wnętrzu w związku z zachowaniem drugiej osoby - mówiła Zuzanna Butryn.

Żeby zbudować zdrową relację oraz kluczem do dobrej komunikacji w związku jest umiejętność wglądu w siebie. Bez niej, zdaniem Zuzanny Butryn, ciężko się dogadać i zrozumieć drugiego człowieka. - Kluczem jest zrozumienie drugiego człowieka i taka autorefleksyjność, bo my możemy przegadać wiele godzin, ale jeżeli nie będzie tej refleksyjności, uważności na emocje drugiego człowieka to tak naprawdę nic w tej relacji się nie zmieni. 

Ja uważam, że relacja powinna być na szczycie listy naszych priorytetów. Tylko to nam gwarantuje, że w tym związku będzie się dobrze działo. 
Zuzanna Butryn
ekspertka "Ślubu od pierwszego wejrzenia"

Ekspertka "Ślubu od pierwszego wejrzenia" podkreśliła, jak ważne jest, aby w natłoku codziennych obowiązków oraz pracy nie zapomnieć o swoim partnerze oraz dbaniu o relację.

Autor: Kaja Krasnodębska

Źródło: Dzień Dobry TVN

podziel się:

Pozostałe wiadomości