Tematem dogrywki ośmiornica! Kto odpadł tuż przed finałem MasterChefa Nastolatki?

MasterChef Nastolatki: Czyje danie z ośmiornicy okazało się najsłabsze i kto opuścił program?
To była ostatnia dogrywka przed finałem programu MasterChef Nastolatki. Pod tajemniczymi skrzyniami ukazał się temat dania, do którego trzeba było podejść z ogromną delikatnością.

Dla Aleksandry, Zuzy i Antka było to być albo nie być w programie. Musieli przygotować danie z ośmiornicą, która jest bardzo wymagającym produktem. Przede wszystkim należy ją odpowiednio ugotować, tak, żeby straciła swoją gumowatość.

- Prosimy was, a wręcz błagamy - nie przekombinujcie! Tu pierwsze skrzypce gra ośmiornica, nie dodatki - podkreślił Tomek Jakubiak.

MasterChef Nastolatki: Ostatnia dogrywka przed finałem! Temat? Ośmiornica!

Zuza, która uwielbia ośmiornicę i zdarza jej się robić ją w domu przygotowała grilowaną ośmiornicę z porem, szparagami, sosem winnym i oliwą paprykową z pietruszką i orzechami pini.

Sztuka! Ona jest w punkt! Idealna, jędrna. Bardzo dobra robota!
- Michel Moran o daniu Zuzy

Aleksandra podała ośmiornicę z puree z marchewki, selera i pietruszki z chipsami z jarmużu i sosem maślano-winnym.

Dla mnie jest trochę za mdłe to puree. Ośmiornica lubi kwas, sól, więc ją trzeba trochę podkręcić
- powiedziała Dorota Szelągowska o daniu Aleksandry

Natomiast Antek postawił na grilowaną ośmiornicę z puree z marchwii z imbirem, sosem pomarańczowo-winnym, marakują i granatem.

Kawał dobrej roboty, że rzeczy, które zaprzeczają naszej kulinarnej wiedzy, że te pomarańcze do ośmiornicy potrafią ze sobą grać, tańczyć, bosko smakować!
- zachwycał się Tomek Jakubiak daniem Anka

Ostatnie dwa miejsca w finale zajęli Antek oraz Zuza. Z programem pożegnać musiała się Aleksandra.

MasterChef Nastolatki. Kim jest Przemek Klima?

Przemek Klima to renomowany krakowski kucharz i restaurator, posiada doświadczenie zawodowe zdobywane nie tylko na polskim rynku. W swojej karierze pełnił funkcję sous chef w pierwszych polskich lokalach, które otrzymały prestiżową gwiazdkę Michelin. Od roku 2019 Klima jest gospodarzem Bottigliera 1881, restauracji, która jako pierwsza w Polsce zdobyła dwie gwiazdki Michelin. Przemek Klima w latach 2021 i 2022, uplasował się na liście 100 najlepszych kucharzy na świecie według rankingu The Best Chefs Award.

Gościem specjalnym w 9. odcinku jest zdobywca trzeciej gwiazdki Michelin w Polsce - chef Przemysław Klima! Jego autorska ryba w białym sosie i jej przygotowanie przesądzą o tym, kto przejdzie do ścisłego finału rywalizacji o tytuł szóstego MasterChefa Juniora. 

Oglądajcie na player.pl
Autorska ryba Przemysława Klimy
Gościem specjalnym w 9. odcinku jest zdobywca trzeciej gwiazdki Michelin w Polsce - chef Przemysław Klima! Jego autorska ryba w białym sosie i jej przygotowanie przesądzą o tym, kto przejdzie do ścisłego finału rywalizacji o tytuł szóstego MasterChefa Juniora. Oglądajcie na player.pl

Przemek Klima - gdzie wystąpił?

To nie będzie debiut Przemka Klimy w telewizyjnym programie kulinarnym. Wcześniej, jako szef kuchni, gościnnie oceniał zawodników w 9. i 10. sezonie „MasterChefa” oraz w 6. serii „MasterChefa Juniora”.

Przemysław Klima w Masterchef Nastolatki
Przemysław Klima w Masterchef Nastolatki

Nowa restauracja w Krakowie!

Pierwszy szef kuchni w Polsce, który zdobył dla swojej restauracji dwie gwiazdki Michelin niedawno ogłosił, że planuje otworzyć w Krakowie kolejne miejsce spotkań z pysznym jedzeniem!

Przemek Klima nowym jurorem programu MasterChef!
Przemek Klima nowym jurorem programu MasterChef!
Już wkrótce rozpoczną się poszukiwania kolejnego najlepszego kucharza-amatora w Polsce. Tym razem pretendentów do tytułu MasterChefa oceniać będą Magda Gessler, Michel Moran oraz debiutujący w tej roli szef Przemysław Klima!

Oglądajcie program "MasterChef Nastolatki w TVN i Player.pl

Reporter: Anna Szafrańska

Źródło: TVN

podziel się:

Pozostałe wiadomości