Dogrywka w MasterChef Nastolatki. Kto pomylił cukier z solą i odpadł z programu?

MasterChef Nastolatki
MasterChef Nastolatki
W ostatnim zadaniu 4. odcinka MasterChefa Nastolatki wzięło udział czworo uczestników. Dominik, Mariusz, Majka i Aleksandra musieli stworzyć lody. Czyje nie zyskały uznania jurorów?

MasterChef Nastolatki: Najlepsze momenty 4. odcinka

MasterChef Nastolatki: Kto wygrał pierwszą konkurencję
MasterChef Nastolatki: Kto wygrał pierwszą konkurencję
MasterChef Nastolatki: Jak  jury oceniło danie Borysa
MasterChef Nastolatki: Jak jury oceniło danie Borysa
MasterChef Nastolatki: Borys odpada z programu
MasterChef Nastolatki: Borys odpada z programu
MasterChef Nastolatki: Test smaku - kto odgadł najwięcej?
MasterChef Nastolatki: Test smaku - kto odgadł najwięcej?
MasterChef Nastolatki: Ile smaków rozponał Nikodem?
MasterChef Nastolatki: Ile smaków rozponał Nikodem?
MasterChef Nastolatki: Wielki test Rozkosznego! Ile rozpoznał smaków?
MasterChef Nastolatki: Wielki test Rozkosznego! Ile rozpoznał smaków?
MasterChef Nastolatki: Dominik żegna się z programem
MasterChef Nastolatki: Dominik żegna się z programem
MasterChef Nastolatki: Dominik żegna się z programem

"MasterChef Nastolatki" - Dominik Moczydlany żegna się z programem

W dogrywce młodzi kucharze musieli się zmierzyć z absolutnym klasykiem - lodami! Każdy z nich miał za zadanie przygotować porcję ldoów. Jedyny warunek do spełnienia - należało użyć sosu waniliowego i zmieścić się w 45 minutach.

Koncepcje na smak i sposób podania zmieniały się wielokrotnie. Ograniczony czas i stres powodowały, że niektórzy popełniali poważne błędy. Dominik na chwilę przed końcem konkurencji zorientował się, że jego sos jest posolony, a nie posłodzony. Udało mi się jednak zachować zimną krew i przygotować drugą porcję. Mariusz nie mógł poradzić sobie z karmelem, który ciągle się brylił i ostatecznie zrezygnował z tego składnika.

Majka podała lody malinowo-kokosowe z prażonym kokosem, orzeszkami pinii i sosem angielskim. Aleksandra przygotowała lody z prażonych pistacji i limonki podane na tarcie z musem malinowym. Dominik zaproponował lody malinowo-migdałowe z sosem angielskim podane na kruszonce pistacjowej. I na koniec Mariusz, który postawił na lody wiśniowe podane na sosie angielskim i kruszonce z orzechów włoskich. Te ostatnie okazały się absolutnym zwycięzcą konkurencji.

Jest to coś, co mi przypomniało dzieciństwo. Kochałem lody wiśniowe. Są przepyszne!
- przyznał Tomasz Jakubiak

Zdaniem jury najsłabsze lody przygotował Dominik Moczydlany. Tomek Jakubiak miał zarzuty do samego smaku i proporcji deseru. Według Doroty Szelągowskiej propozycja Dominika to zblendowane migdały polane jogurtem, a nie lody. Dominik Moczydlany jury musiał opuścić kuchnię MasterChefa Nastolatki.

Wszystkie przepisy znajdziecie w Księdze Przepisów. oraz na naszej grupie na facebooku.

Koniec marzeń o wygranej. Kto przygotował najsłabsze danie w konkurencji Ewy Chodakowskiej?
Koniec marzeń o wygranej. Kto przygotował najsłabsze danie w konkurencji Ewy Chodakowskiej?
4. odcinek MasterChefa Nastolatki otwierała konkurencja eliminacyjna, polegająca na przygotowaniu zdrowego posiłku. Dla jednego z uczestniów zadanie okazało się tym ostatnim

"MasterChef Nastolatki". Ewa Chodakowska, jaki jest jej cheat meal?

Ewa Chodakowska była gościnią 4. odcinka "MasterChefa Nastolatki". Czy jest jakaś niekoniecznie zdrowa potrawa lub przekąska, na którą trenerka pozwala sobie od czasu do czasu?

Ewa Chodakowska będzie towarzyszyć młodym kucharzom w jednej z konkurencji. Uczestnicy będą mieli za zadanie przygotować zdrowy, kaloryczny i zbilansowany posiłek. Czy trenerce dziesiątek tysięcy Polek i Polaków zdarza się zjeść czasem coś, co nie jest na szczycie listy zdrowych produktów?

- Wszystkie musy czekoladowe. Nie ufam ludziom, którzy nie lubią czekolady. Jestem wielką fanką i na kostkę czekolady pozwalam sobie nawet codziennie - przyznaje bez wahania Ewa.

Czekolada i kakao są bogate w przeciwutleniacze, wspierają zdrowie serca oraz poprawiają nastrój. Zawierają składniki odżywcze, w tym błonnik, żelazo, magnez, miedź, mangan, potas oraz witaminy z grupy B. Spożywane w umiarze działają korzystnie na nasz organizm i samopoczucie.

-Tak między 16 a 17 to jest taki dobry moment na kostkę czekolady, na podbicie swojego dobrego nastroju. A raz w tygodniu konkretny czekoladowy deser bez grama wyrzutów sumienia - zdradza Ewa Chodakowska. Czy któreś z młodych kucharzy zdecyduje się przyrządzić zdrowy deser?

Jaki jest cheat meal Ewy Chodakowskiej? "Pozwalam sobie nawet codziennie"

Oglądajcie program "MasterChef Nastolatki w TVN i Player.pl

Autor: Anna Szafrańska

Źródło: TVN

podziel się:

Pozostałe wiadomości