"Autentyczni" to program potrzebny społecznie? "Dajmy sobie szansę się z niego ucieszyć"

Autentyczni: Czy ten program jest potrzebny społecznie?
25 lutego o 20:00 w TVN swoją premierę będzie miał 3. odcinek programu "Autentyczni". O tym, czy i dlaczego ten program warto oglądać oraz jest ważny społecznie porozmawialiśmy z Sylwią Kowalską, mamą osoby rozwijającej się w spektrum autyzmu.

Sylwia Kowalska jest mamą Janka Gawrońskiego, który pracuje jako reporter tvn.pl oraz "Dzień Dobry TVN" przy tworzeniu kulisów oraz wywiadów z twórcami i dziennikarzami programu "Autentyczni". Efekty jego pracy możecie oglądać nie tylko na naszej stronie, ale także w tym popularnym programie śniadaniowym.

Przy okazji nagrań do 3. odcinka programu "Autentyczni", którego premiera odbędzie się w niedzielę 25 lutego o godzinie 20:00 w TVN i player.pl, nasza reporterka Paulina Kunkowska porozmawiała z Sylwią Kowalską na temat jej wrażeń na temat tego formatu. Jej zdaniem jest to potrzebny społecznie projekt. - Ten program jest potrzebny z tego prostego powodu, że jest bazą do dyskusji. Nawet jeśli się z czymś nie zgadzamy to mamy prowokację do tego i mamy taki sygnał, żebyśmy to przegadali. Jeżeli komuś brakuje czegoś w tym programie, to warto sobie odpowiedzieć na pytanie: „Dlaczego?”. Jeżeli ktoś jest bardzo szczęśliwy z czegoś w tym programie, to też warto zapytać, dlaczego tak jest - powiedziała nam.  

Ten program jest jak najbardziej potrzebny. Ucieszmy się z niego i dajmy sobie jak najbardziej szansę się z niego ucieszyć.
mówiła Sylwia Kowalska

Dwa pierwsze odcinki "Autentycznych" emitowane były jesienią

"Autentyczni" to program, w którym osoby ze spektrum autyzmu wcielają się w rolę dziennikarzy przeprowadzając wnikliwe i niekonwencjonalne wywiady z cieszącymi się sympatią i uznaniem widzów gośćmi. Premierowe odcinki, wyemitowane jesienią na antenie TVN, przybliżyły szerokiemu gronu odbiorców zróżnicowany sposób postrzegania świata przez osoby w spektrum oraz pozwoliły poznać rozmówców – Roberta Makłowicza i Natalię Kukulską – z innej, nieznanej do tej pory strony.  

Dwa pierwsze odcinki programu "Autentyczni" wyemitowane w listopadzie ubiegłego roku nie tylko spotkały się z dużym zainteresowaniem widzów, ale przede wszystkim przyczyniły się do zwiększenia świadomości oraz zapoczątkowały społeczną dyskusję na temat autyzmu.

"Autentyczni" odcinek 3 - Kiedy premiera? Kto będzie gościem?

Nieprzypadkowy jest zatem wybór kolejnego gościa programu, który podczas nagrania odcinka zdecydował się podzielić informacją, że sam jest osobą w spektrum autyzmu. Mata, czyli Michał Matczak, to 23-letni ceniony raper, który zasłynął swoim kontrowersyjnym utworem „Patointeligencja” i bardzo szybko stał się głosem młodego pokolenia. Stroniąc od wywiadów i pojawiania się w tradycyjnych mediach, dla programu „Autentyczni” zrobił wyjątek – będzie to jego drugi wywiad telewizyjny w życiu!

 Emisja odcinka z udziałem Maty zaplanowana jest w TVN na niedzielę 25 lutego na godzinę 20:00. Odcinek będzie dostępny także w player.pl, gdzie już teraz znajdziecie poprzednie dwa odcinki.

Autentyczni: Mata gościem 3. odcinka
Autentyczni: Mata
Autentyczni: Mata
Autentyczni: Mata
Autentyczni: Mata
+1
Zobacz galerię

"Autentyczni" - Jak powstał pomysł na program?

Program "Autentyczni", w oryginalnej wersji pod nazwą "The A Talks", został stworzony przez popularnych francuskich filmowców – Oliviera Nakache oraz Erica Toledano, reżyserów m.in. wzruszającego i skłaniającego do refleksji filmu "Nietykalni". To wyjątkowy projekt, do którego zostały zaproszone osoby ze spektrum autyzmu. Pod nadzorem profesjonalistów i po merytorycznym przygotowaniu, przeprowadzają wywiady z cenionymi i powszechnie znanymi postaciami ze świata polityki, mediów czy sztuki. W roli moderatora, podczas całego procesu, niezmiennie towarzyszyć im będzie Maciej Stuhr

Emisja: „Autentyczni” odc. 3, niedziela 25 lutego, godz. 20.00. 

Autor: Kaja Krasnodębska

Reporter: Paulina Kunkowska

Źródło: materiał własny

podziel się:

Pozostałe wiadomości