Mata gościem "Autentycznych". W wywiadzie z Janem Gawrońskim skomentował swój udział w programie

Autentyczni: Jan Gawroński przeprowadził wywiad z Matą
Michał Matczak, czyli Mata, rzadko udziela wywiadów. Zdecydował się jednak wziąć udział w programie "Autentyczni". Skąd taka decyzja i jakie ma wrażenia z poprzednich odcinków, opowiedział Janowi Gawrońskiemu.

Jan Gawroński to Samorzecznik oraz Społeczny Zastępca Rzecznika Praw Dziecka. Na planie "Autentycznych" nagrywał materiały na temat powstawania tego niezwykłego programu, który już 25 lutego ponownie pojawi się na antenie TVN. Poza nagrywaniem powstawania tego formatu od kulis, porozmawiał z Maciejem Stuhrem, dziennikarzami oraz gościem 3. odcinka, czyli Michałem Matczakiem.

Autentyczni: Mata
Autentyczni: Mata
Źródło: Bartosz Krupa

Michał Matczak - kim jest gość 3. odcinka "Autentycznych"?

Cześć, ja jestem Michał „Mata”. Jestem raperem, producentem, piłkarzem, politykiem. Dwie ostatnie amatorsko, ale może to się zmieni jeszcze w przeciągu parunastu lat. Zobaczymy.
powiedział Michał Matczak o sobie
w rozmowie z Janem Gawrońskim

Dwa pierwsze odcinki programu „Autentyczni” wyemitowane w listopadzie ubiegłego roku nie tylko spotkały się z dużym zainteresowaniem widzów, ale przede wszystkim przyczyniły się do zwiększenia świadomości oraz zapoczątkowały społeczną dyskusję na temat autyzmu. Nieprzypadkowy jest zatem wybór kolejnego gościa programu, który podczas nagrania odcinka zdecydował się podzielić informacją, że sam jest osobą w spektrum autyzmu. Mata, czyli Michał Matczak, to 23-letni ceniony raper, który zasłynął swoim kontrowersyjnym utworem „Patointeligencja” i bardzo szybko stał się głosem młodego pokolenia. Stroniąc od wywiadów i pojawiania się w tradycyjnych mediach, dla programu „Autentyczni” zrobił wyjątek – będzie to jego drugi wywiad telewizyjny w życiu! 

Po pierwsze dlatego, że bardzo mi się podobał odcinek z panem Makłowiczem, a po drugie dawno nie dawałem żadnych wywiadów i sądziłem, że taka niecodzienna formuła będzie ciekawsza. 
powiedział Michał Matczak
w rozmowie z Janem Gawrońskim

"Autentyczni" - o czym jest program TVN?

Autentyczni” to program, w którym osoby ze spektrum autyzmu wcielają się w rolę dziennikarzy przeprowadzając wnikliwe i niekonwencjonalne wywiady z cieszącymi się sympatią i uznaniem widzów gośćmi. Premierowe odcinki, wyemitowane jesienią na antenie TVN, przybliżyły szerokiemu gronu odbiorców zróżnicowany sposób postrzegania świata przez osoby w spektrum oraz pozwoliły poznać rozmówców – Roberta Makłowicza i Natalię Kukulską – z innej, nieznanej do tej pory strony.  

Autentyczni: Mata
Autentyczni: Mata
Źródło: Bartosz Krupa

"Autentyczni" - Mata gościem 3. odcinka

Gościem trzeciego odcinka, będzie jeden z najbardziej znanych i rozpoznawalnych raperów młodego pokolenia. Mata, czyli Michał Matczak to utalentowany i szczery do bólu artysta, który szybko zyskał sobie uznanie swojego pokolenia, ponieważ w swojej twórczości nie bał się podejmować trudne i kontrowersyjne tematy, z którymi współczesna młodzież się utożsamia. Komunikację ze swoimi odbiorcami Mata prowadzi bezpośrednio poprzez własne social media, unikając wywiadów w mediach. Dla programu „Autentyczni” zrobił wyjątek. Charakter rozmowy, założenia programu, rozmówcy w spektrum autyzmu, którzy wcielą się w rolę dziennikarzy oraz cel, jaki przyświeca temu projektowi, to wszystko zachęciło artystę do wzięcia w nim udziału. Dzięki jego zaangażowaniu, temat autyzmu ma szansę dotrzeć do wielu młodych ludzi.  

Autentyczni: Mata gościem 3. odcinka
Autentyczni: Mata
Autentyczni: Mata
Autentyczni: Mata
Autentyczni: Mata
+1
Zobacz galerię

"Autentyczni" - jak powstał pomysł na program?

Program „Autentyczni”, w oryginalnej wersji pod nazwą „The A Talks”, został stworzony przez popularnych francuskich filmowców – Oliviera Nakache oraz Erica Toledano, reżyserów m.in. wzruszającego i skłaniającego do refleksji filmu „Nietykalni”. To wyjątkowy projekt, do którego zostały zaproszone osoby ze spektrum autyzmu. Pod nadzorem profesjonalistów i po merytorycznym przygotowaniu, przeprowadzają wywiady z cenionymi i powszechnie znanymi postaciami ze świata polityki, mediów czy sztuki. W roli moderatora, podczas całego procesu, niezmiennie towarzyszyć im będzie Maciej Stuhr. 

Autentyczni: Mata zaprasza do oglądania programu

Emisja: „Autentyczni” odc. 3, niedziela 25 lutego, godz. 20.00. 

Autor: Kaja Krasnodębska

Reporter: Jan Gawroński

Źródło: własne/materiały prasowe

Źródło zdjęcia głównego: Bartosz Krupa

podziel się:

Pozostałe wiadomości

Mata nie udziela wywiadów, ale dla nas zrobił wyjątek! W "Autentycznych" opowiedział o swojej wierze i zaskakującej dla niego diagnozie

Mata nie udziela wywiadów, ale dla nas zrobił wyjątek! W "Autentycznych" opowiedział o swojej wierze i zaskakującej dla niego diagnozie

"Autentyczni" obalają stereotypy. "W tym programie nie ma żadnej ściemy. Jest czysta prawda". Zobacz kulisy!

"Autentyczni" obalają stereotypy. "W tym programie nie ma żadnej ściemy. Jest czysta prawda". Zobacz kulisy!