„Autentyczni”: wyjątkowa akcja społeczna w ramach kampanii promującej program!

SIŁA W SPEKTRUM
SIŁA W SPEKTRUM
Program „Autentyczni” to projekt, jakiego w Polskiej telewizji jeszcze nie było. Bohaterami tego formatu są osoby w spektrum autyzmu, które pod okiem profesjonalistów i po merytorycznym przygotowaniu, przeprowadzą wywiady z cenionymi i powszechnie znanymi postaciami ze świata polityki, mediów czy sztuki. Kampanii promującej program towarzyszy szereg aktywności mających na celu zwiększenie świadomości na temat autyzmu. Jedną z nich jest stworzony w ramach akcji społecznej materiał wideo „Siła w spektrum!"

Ludzie boją się tego, czego nie znają. Dlatego warto rozmawiać. W naszym studio zagościło sześć osób w spektrum oraz ich bliskich, którzy zebrali się na odwagę, by szczerze opowiedzieć o sobie i swoich potrzebach. Ich życiorysy są piękne, ich charaktery różnorodne. To, co usłyszycie, to historie pięknych, wrażliwych, autentycznych osób, które nie godzą się na krzywdzące stereotypy krążące wokół autyzmu. To ludzie, którzy zapragnęli, by ich głos został w końcu usłyszany.

Premiera programu „Autentyczni” już 1 i 2 listopada o 20:05 na antenie TVN. Gośćmi pierwszych dwóch odcinków będą Robert Makłowicz oraz Natalia Kukulska.

Premiera programu Autentyczni już 1 i 2 listopada na antenie TVN. Pierwszymi gośćmi Robert Makłowicz i Natalia Kukulska!
Premiera programu Autentyczni już 1 i 2 listopada na antenie TVN. Pierwszymi gośćmi Robert Makłowicz i Natalia Kukulska!
Program „Autentyczni”, w oryginalnej wersji pod nazwą „The A Talks”, został stworzony przez popularnych francuskich filmowców – Oliviera Nakache oraz Erica Toledano, reżyserów m.in. wzruszającego i skłaniającego do refleksji filmu „Nietykalni”. To wyjątkowy projekt, do którego zostały zaproszone osoby ze spektrum autyzmu. Pod nadzorem profesjonalistów i po merytorycznym przygotowaniu, przeprowadzą oni wywiady z cenionymi i powszechnie znanymi postaciami ze świata polityki, mediów czy sztuki. W roli moderatora, podczas całego procesu, będzie im towarzyszył Maciej Stuhr. Gośćmi pierwszych dwóch odcinków będą Robert Makłowicz i Natalia Kukulska. Premierowe odcinki już 1 i 2 listopada o godzinie 20:05 na antenie TVN.
Autentyczni
Autentyczni

Autentyczni - O czym jest program?

W programie „Autentyczni” weźmie udział blisko 50 osób w spektrum autyzmu. Będą to osoby, które chcą spróbować swoich sił jako dziennikarze. Każdy odcinek to spotkanie z inną znaną osobistością. Oczywiście sam wywiad będzie poprzedzony odpowiednim przygotowaniem. Zaczynając od samodzielnej pracy nad przekazaną im dokumentacją na temat gości i wyborem pytań, a następnie spotykając się z profesjonalistami, którzy podzielą się z nimi swoim doświadczeniem i odpowiednio przygotowują ich do tego dziennikarskiego zadania. W trakcie całego procesu uczestnicy otrzymują wsparcie merytoryczne oraz warsztatowe. Wszystko po to, aby czuli się bezpiecznie oraz mogli jak najlepiej spełnić się w nowej dla nich roli.

Dzięki temu wyjątkowemu spotkaniu, zarówno widzowie, jak i zaproszone gwiazdy, będą mogły bliżej poznać oraz lepiej zrozumieć zróżnicowany odbiór rzeczywistości przez osoby w spektrum. Podczas wywiadu pojawiają się tutaj zarówno tematy luźne i niezobowiązujące, jak i te trudne oraz wymagające dla gościa. Znane i popularne osoby, które w swoim życiu udzieliły setek wywiadów, doświadczą zupełnie innej relacji z rozmówcą niż kiedykolwiek wcześniej. To spotkanie będzie szczególnym i intymnym przeżyciem dla wszystkich – uczestników, gwiazd oraz widzów.

Wszyscy zaproszeni do projektu uczestnicy, wspólnie wezmą udział w rozmowie z zaproszonym gościem. A nad jej przebiegiem czuwać będzie Maciej Stuhr - aktor, reżyser i scenarzysta, felietonista, konferansjer, wykładowca akademicki oraz psycholog. Jego szeroki zakres kompetencji, połączony ze szczególną empatią, sprawiają, że doskonale odnajduje się on w roli moderatora spotkań. Po wcześniejszym zapoznaniu się z uczestnikami oraz ich potrzebami, pomaga im angażować się i aktywnie brać udział w wywiadach z gośćmi odcinków. 

Program „Autentyczni” to wyjątkowe spotkania i rozmowy, które pozwolą nam wszystkim lepiej zrozumieć osoby ze spektrum autyzmu.

Autor: Iga Kugiel

Źródło: materiały prasowe

podziel się:

Pozostałe wiadomości