Ewa Drzyzga, Krzysztof Skórzyński i... Mata przepytani przez Jana Gawrońskiego

Jan Gawroński przepytał Ewę Drzyzgę, Krzysztofa Skórzyńskiego i Matę
Jan Gawroński to Samorzecznik oraz Społeczny Zastępca Rzecznika Praw Dziecka. W związku z nadchodzącą premierą 3. odcinka programu "Autentycznych" porozmawiał z Matą, a także odwiedził "Dzień Dobry TVN", gdzie przepytał Ewę Drzyzgę i Krzysztofa Skórzyńskiego.

Jan Gawroński - Kim jest? Czym się zajmuje?

Jan Gawroński to Samorzecznik oraz Społeczny Zastępca Rzecznika Praw Dziecka. Na planie "Autentycznych" nagrywał materiały na temat powstawania tego niezwykłego programu, który już 25 lutego ponownie pojawi się na antenie TVN. Poza nagrywaniem powstawania tego formatu od kulis, porozmawiał z Maciejem Stuhrem, dziennikarzami oraz gościem 3. odcinka, czyli Michałem Matczakiem.

Autentyczni: Jan Gawroński przeprowadził wywiad z Matą

Jan Gawroński był w "Dzień Dobry TVN"

W związku z nadchodzącą premierą "Autentycznych" nasz reporter Jan Gawroński odwiedził także studio "Dzień Dobry TVN". I tym razem role się odwróciły - Ewa Drzyzga i Krzysztof nie pytali, a byli przepytywani ze swojej wiedzy i znajomości tematu spektrum autyzmu.

"Autentyczni" - o czym jest program TVN?

Autentyczni” to program, w którym osoby ze spektrum autyzmu wcielają się w rolę dziennikarzy przeprowadzając wnikliwe i niekonwencjonalne wywiady z cieszącymi się sympatią i uznaniem widzów gośćmi. Premierowe odcinki, wyemitowane jesienią na antenie TVN, przybliżyły szerokiemu gronu odbiorców zróżnicowany sposób postrzegania świata przez osoby w spektrum oraz pozwoliły poznać rozmówców – Roberta Makłowicza i Natalię Kukulską – z innej, nieznanej do tej pory strony.  

"Autentyczni" - Mata gościem 3. odcinka

Gościem trzeciego odcinka, będzie jeden z najbardziej znanych i rozpoznawalnych raperów młodego pokolenia. Mata, czyli Michał Matczak to utalentowany i szczery do bólu artysta, który szybko zyskał sobie uznanie swojego pokolenia, ponieważ w swojej twórczości nie bał się podejmować trudne i kontrowersyjne tematy, z którymi współczesna młodzież się utożsamia. Komunikację ze swoimi odbiorcami Mata prowadzi bezpośrednio poprzez własne social media, unikając wywiadów w mediach. Dla programu „Autentyczni” zrobił wyjątek. Charakter rozmowy, założenia programu, rozmówcy w spektrum autyzmu, którzy wcielą się w rolę dziennikarzy oraz cel, jaki przyświeca temu projektowi, to wszystko zachęciło artystę do wzięcia w nim udziału. Dzięki jego zaangażowaniu, temat autyzmu ma szansę dotrzeć do wielu młodych ludzi.  

"Autentyczni" - jak powstał pomysł na program?

Program „Autentyczni”, w oryginalnej wersji pod nazwą „The A Talks”, został stworzony przez popularnych francuskich filmowców – Oliviera Nakache oraz Erica Toledano, reżyserów m.in. wzruszającego i skłaniającego do refleksji filmu „Nietykalni”. To wyjątkowy projekt, do którego zostały zaproszone osoby ze spektrum autyzmu. Pod nadzorem profesjonalistów i po merytorycznym przygotowaniu, przeprowadzają wywiady z cenionymi i powszechnie znanymi postaciami ze świata polityki, mediów czy sztuki. W roli moderatora, podczas całego procesu, niezmiennie towarzyszyć im będzie Maciej Stuhr. 

Autentyczni: Mata zaprasza do oglądania programu

Emisja: „Autentyczni” odc. 3, niedziela 25 lutego, godz. 20.00. 

Autor: Kaja Krasnodębska

Reporter: Jan Gawroński

Źródło: Dzień Dobry TVN

podziel się:

Pozostałe wiadomości

Razem odNowa PRZED EMISJĄ W TV. Dlaczego Edyta nie ufa Maćkowi? Jakie tajemnice skrywa jej mąż?

Razem odNowa PRZED EMISJĄ W TV. Dlaczego Edyta nie ufa Maćkowi? Jakie tajemnice skrywa jej mąż?

"Na Wspólnej": Szczera rozmowa Kasi i Darka! Czy pan młody wyznał prawdę ukochanej?

"Na Wspólnej": Szczera rozmowa Kasi i Darka! Czy pan młody wyznał prawdę ukochanej?

Na Wspólnej PRZED EMISJĄ odcinka 3771 w TV: Co wydarzy się na weselu Kasi i Darka?

Na Wspólnej PRZED EMISJĄ odcinka 3771 w TV: Co wydarzy się na weselu Kasi i Darka?

The Traitors. Zdrajcy: Pół miliona złotych do wygrania. Zobacz nowy zwiastun

The Traitors. Zdrajcy: Pół miliona złotych do wygrania. Zobacz nowy zwiastun

Katarzyna Warnke o karierze i przyjaźni. "Konfrontacja z oceną publiczną jest trudna"

Katarzyna Warnke o karierze i przyjaźni. "Konfrontacja z oceną publiczną jest trudna"

Mata gościem "Autentycznych". W wywiadzie z Janem Gawrońskim skomentował swój udział w programie

Mata gościem "Autentycznych". W wywiadzie z Janem Gawrońskim skomentował swój udział w programie