Czy takie programy, jak "Autentyczni", są społecznie potrzebne? "Świetna jest idea programu " - Janek Gawroński odpowiada na pytanie

Czy takie programy, jak "Autentyczni", są społecznie potrzebne? "Świetna jest idea programu " - Janek Gawroński odpowiada na pytanie
Przed nami 3. odcinek programu "Autentyczni". Janek Gawroński, który towarzyszył nam podczas nagrań odcinka, przyznał nam, że takie programy są świetną ideą! "Autentyczni" już 25 lutego w TVN.

Kim jest Janek Gawroński?

Janek jest w spektrum autyzmu. To samorzecznik, społecznik, działa w Fundacji Autism Team, Inicjatywie Obywatelskiej „Chcemy całego życia!” oraz Inicjatywie „Nasz Rzecznik”. Pomysłodawca i organizator Klubu Świadomej Młodzieży, który zrzesza młodzież w spektrum autyzmu. Aktor grupy teatralnej Autentyczni Artyści. Jeden z bohaterów książki pt. Young Power 30 historii o tym jak młodzi zmieniają świat oraz „Nie powiem Ci, że wszystko będzie dobrze” autorstwa Justyny Sucheckiej.

"Autentyczni" - czy takie programy są społecznie potrzebne?

Janek Gawroński został zapytany przez reporterkę Paulinę Kunkowską, czy takie programy są ważne i potrzebne. Janek od razu dał aprobatę takiej idei. - Świetna jest idea programu "Autentyczni", gdzie pokazujemy w świetle pozytywnym osoby w spektrum autyzmu - odpowiedział nasz rozmówca.

Autentyczni: Mata gościem 3. odcinka
Autentyczni: Mata
Autentyczni: Mata
Autentyczni: Mata
Autentyczni: Mata
+1
Zobacz galerię

"Autentyczni" - o czym jest program?

"Autentyczni" to program, w którym osoby ze spektrum autyzmu wcielają się w rolę dziennikarzy przeprowadzając wnikliwe i niekonwencjonalne wywiady z cieszącymi się sympatią i uznaniem widzów gośćmi. Premierowe odcinki, wyemitowane jesienią na antenie TVN, przybliżyły szerokiemu gronu odbiorców zróżnicowany sposób postrzegania świata przez osoby w spektrum oraz pozwoliły poznać rozmówców – Roberta Makłowicza i Natalię Kukulską – z innej, nieznanej do tej pory strony.  

Dwa pierwsze odcinki programu "Autentyczni" wyemitowane w listopadzie ubiegłego roku nie tylko spotkały się z dużym zainteresowaniem widzów, ale przede wszystkim przyczyniły się do zwiększenia świadomości oraz zapoczątkowały społeczną dyskusję na temat autyzmu.

"Autentyczni" - kiedy premiera 3. odcinka? Kto będzie gościem?

Nieprzypadkowy jest zatem wybór kolejnego gościa programu, który podczas nagrania odcinka zdecydował się podzielić informacją, że sam jest osobą w spektrum autyzmu. Mata, czyli Michał Matczak, to 23-letni ceniony raper, który zasłynął swoim kontrowersyjnym utworem „Patointeligencja” i bardzo szybko stał się głosem młodego pokolenia. Stroniąc od wywiadów i pojawiania się w tradycyjnych mediach, dla programu „Autentyczni” zrobił wyjątek – będzie to jego drugi wywiad telewizyjny w życiu! 

Emisja odcinka z udziałem Maty zaplanowana jest w TVN na niedzielę 25 lutego na godzinę 20:00. Będzie on dostępny także w player.pl, gdzie już teraz znajdziecie poprzednie dwa odcinki.

Janek Gawroński zaprasza na "Autentycznych"!

Autor: Paulina Kunkowska

Reporter: Paulina Kunkowska

Źródło: Materiał własny

podziel się:

Pozostałe wiadomości

Razem odNowa PRZED EMISJĄ W TV. Dlaczego Edyta nie ufa Maćkowi? Jakie tajemnice skrywa jej mąż?

Razem odNowa PRZED EMISJĄ W TV. Dlaczego Edyta nie ufa Maćkowi? Jakie tajemnice skrywa jej mąż?

"Na Wspólnej": Szczera rozmowa Kasi i Darka! Czy pan młody wyznał prawdę ukochanej?

"Na Wspólnej": Szczera rozmowa Kasi i Darka! Czy pan młody wyznał prawdę ukochanej?

Na Wspólnej PRZED EMISJĄ odcinka 3771 w TV: Co wydarzy się na weselu Kasi i Darka?

Na Wspólnej PRZED EMISJĄ odcinka 3771 w TV: Co wydarzy się na weselu Kasi i Darka?

The Traitors. Zdrajcy: Pół miliona złotych do wygrania. Zobacz nowy zwiastun

The Traitors. Zdrajcy: Pół miliona złotych do wygrania. Zobacz nowy zwiastun

Katarzyna Warnke o karierze i przyjaźni. "Konfrontacja z oceną publiczną jest trudna"

Katarzyna Warnke o karierze i przyjaźni. "Konfrontacja z oceną publiczną jest trudna"

Mata gościem "Autentycznych". W wywiadzie z Janem Gawrońskim skomentował swój udział w programie

Mata gościem "Autentycznych". W wywiadzie z Janem Gawrońskim skomentował swój udział w programie