Ewa Drzyzga

Autor:
Agata
Domagała

Ewa Drzyzga to ikona polskiej telewizji. Aktualnie jest gospodynią programu porannego „Dzień Dobry TVN”, ale widzowie znają ją również z prowadzenia kultowego już talk-show „Rozmowy w toku”. Urodziła się w Krakowie, 1 grudnia 1967 roku. Studiowała w Wyższej Szkole Pedagogicznej im. Komisji Edukacji Narodowej i ukończyła tam filologię rosyjską. Jej przygoda z branżą medialną rozpoczęła się w radiu RMF FM w 1990 roku. Pracę w TVN-ie rozpoczęła w 2000 roku.

Ewa Drzyzga – prowadząca „Rozmowy w toku”

rozmowy w toku

Program „Rozmowy w toku” cieszył się dużą popularnością – często poruszał tematy ważne, bliskie widzom, a jednocześnie wstydliwe czy kontrowersyjne.

Nagrody Ewy Drzyzgi

Ewa Drzyzga otrzymała następujące nagrody:

 • Wiktor w kategorii Osobowość telewizyjna (2002);
 • Trzy telekamery w kategoriach: Publicystyka (2004), Talk-show (2005), Program społeczno-interwencyjny (2006);
 • Złota Telekamera (2007).

Ewa Drzyzga – inne programy

Ewa Drzyzga podjęła pracę w TVN-ie w 2000 roku i tam prowadziła następujące programy:

 • „Rozmowy w toku” (2000-2016);
 • „36,6°C” (2017-2020);
 • „Raport Life”, emitowany w Discovery Life (2020);
 • „Dzień Dobry TVN” (2020-obecnie).

Była także współprowadzącą takich programów jak:

 • „Narodowy Test Inteligencji”;
 • „Test z III RP”;
 • „Test na prawo jazdy”;
 • „Studio Złote Tarasy”.

Autor:Agata Domagała

Zobacz także:

Milionerzy: Dwa koła ratunkowe nie pomogły Ewie i Michałowi wygrać 75 tysięcy złotych
Milionerzy: Dwa koła ratunkowe nie pomogły Ewie i Michałowi wygrać 75 tysięcy złotych Ewa Drzyzga i Michał Kempa grają o 75 tysięcy złotych. Kiedy Hubert Urbański kończy czytać pytanie Ewa i Michał komentują wspólnym "o nieee". Para długo się nie zastanawia i korzysta z pierwszego koła ratunkowego: 50 na 50. Po odrzuceniu dwóch błędnych odpowiedzi Michał przypomina sobie, że jego przyjaciel, czekający pod telefonem, jest ogromnym fanem Kazika, a to o jego otwór jest pytanie. Wojtek, bo tak ma na imię przyjaciel, wskazuje odpowiedź, która jego zdaniem poprawna. Czy Ewa i Michał zaznaczają ją? Niestety nie. Hubert Urbański czeka na kolejnych uczestników najpopularniejszego teleturnieju w Polsce. Każdy może zająć miejsce w fotelu naprzeciwko prowadzącego. Nie każdy potrafi jednak opanować emocje, gdy stawką jest milion złotych. Dwanaście pytań – tyle dzieli uczestników od wygranej. By o nią zawalczyć, potrzeba nie tylko ogromnej wiedzy, ale również pewności siebie i opanowania. W nowym sezonie, korzystając z koła ratunkowego, uczestnicy będą mogli ponownie wybrać pomoc publiczności. Czy to ostateczna decyzja? - na to pytanie prowadzącego czekają nie tylko osoby w studiu. Emocje udzielają się również widzom. By pokonywać kolejne etapy teleturnieju, trzeba wykazać się opanowaniem. Pokerowa twarz Huberta Urbańskiego nie zdradza żadnych emocji. Czy warto ryzykować i walczyć o najwyższą wygraną, czy może lepiej zachować gwarantowaną kwotę i zrezygnować z dalszej gry? Również z tymi pytaniami mierzą się uczestnicy. W stresujących sytuacjach pamięć potrafi płatać figle. Proste odpowiedzi nie wydają się już tak oczywiste. Poziom adrenaliny rośnie, na szczęście czas na odpowiedź jest nieograniczony. Kto tym razem spróbuje swoich sił? Komu dopisze szczęście? Jakie pytania padną w programie? Nowe odcinki „Milionerów” to pozycja obowiązkowa tej jesieni! Premierowe odcinki równolegle będzie można oglądać również na Playerze. W serwisie także archiwalne epizody – przypomnijmy sobie najciekawsze pytania w grze o milion.
Milionerzy: Już za chwilę zagra w Milionerach. Czego obawia się Ewa Drzyzga?
Milionerzy: Już za chwilę zagra w Milionerach. Czego obawia się Ewa Drzyzga? W wyjątkowym odcinku Milionerów o wielkie pieniądze na szczytny cel powalczą Dorota Wellman z Marcinem Prokopem i Ewa Drzyzga z Michałem Kempą. Oglądaj 2 grudnia o 20:55 w TVN! Hubert Urbański czeka na kolejnych uczestników najpopularniejszego teleturnieju w Polsce. Każdy może zająć miejsce w fotelu naprzeciwko prowadzącego. Nie każdy potrafi jednak opanować emocje, gdy stawką jest milion złotych. Dwanaście pytań – tyle dzieli uczestników od wygranej. By o nią zawalczyć, potrzeba nie tylko ogromnej wiedzy, ale również pewności siebie i opanowania. W nowym sezonie, korzystając z koła ratunkowego, uczestnicy będą mogli ponownie wybrać pomoc publiczności. Czy to ostateczna decyzja? - na to pytanie prowadzącego czekają nie tylko osoby w studiu. Emocje udzielają się również widzom. By pokonywać kolejne etapy teleturnieju, trzeba wykazać się opanowaniem. Pokerowa twarz Huberta Urbańskiego nie zdradza żadnych emocji. Czy warto ryzykować i walczyć o najwyższą wygraną, czy może lepiej zachować gwarantowaną kwotę i zrezygnować z dalszej gry? Również z tymi pytaniami mierzą się uczestnicy. W stresujących sytuacjach pamięć potrafi płatać figle. Proste odpowiedzi nie wydają się już tak oczywiste. Poziom adrenaliny rośnie, na szczęście czas na odpowiedź jest nieograniczony. Kto tym razem spróbuje swoich sił? Komu dopisze szczęście? Jakie pytania padną w programie? Nowe odcinki „Milionerów” to pozycja obowiązkowa tej jesieni! Premierowe odcinki równolegle będzie można oglądać również na Playerze. W serwisie także archiwalne epizody – przypomnijmy sobie najciekawsze pytania w grze o milion.