Porzuciła swojego 2-letniego syna na pewną śmierć. Zobaczyli się po latach! Wstrząsający dokument "Hope"

"Hope". Dokument Martyny Wojciechowskiej już dostępny w serwisie Max!
Wstrząsający dokument "Hope" Porzuciła swojego syna
Nowy dokument Martyny Wojciechowskiej "Hope" opowiada o losach dzieci oskarżonych o czary. Jednym z takich dzieci jest tytułowy bohater - chłopiec o imieniu Hope. Po latach spotyka się ze swoją mamą. Zobacz ten wzruszający fragment!

11 czerwca do biblioteki serwisu Max trafił dokument Martyny Wojciechowskiej "Hope", przedstawiający przerażający proceder, który stosowany jest w Nigerii. Niewinne dzieci są oskarżane o czary, co w efekcie prowadzi do porzucenia ich przez rodziny i pozostawienia na pewną śmierć.

"Hope" nowy dokument Martyny Wojciechowskiej. Chwytająca za serce historia młodego chłopca porzuconego przez matkę

W Nigerii przesądy są częścią życia codziennego. Często w ten sposób tłumaczy się nieszczęścia i wypadki. Dla osób żyjących w skrajnym ubóstwie i pozbawionych szansy na edukację oskarżenia o czary są pretekstem do zmniejszenia liczby osób na utrzymaniu w rodzinie. Dzieci oskarżane o czary, często małe, doświadczają różnych form przemocy, są głodzone lub nawet zabijane. Jednym z takich dzieci był tytułowy bohater filmu, chłopiec o imieniu Hope, który został porzucony przez swoją rodzinę i trafił do ośrodka "Land of Hope" prowadzonego przez Anję Ringgren Lovén. Po latach odwiedziła go w nim jego matka.

Hope jest bardzo szczęśliwy, że zobaczył swoją mamę. Ona ponownie go odwiedziła i została na dłużej w "Land of Hope". Był bardzo zadowolony, wziął ją za rękę i z wielką dumą mówił innym dzieciom: "Zobaczcie, to moja mama".
- mówi Anja Ringgren Lovén, bohaterka dokumentu "Hope", która działa w Nigerii i daje bezpieczne schronienie dzieciom oskarżonym o czary. 

Anja Ringgren Lovén od lat pomaga w Nigerii, jest duńską pracowniczką humanitarną oraz założycielką organizacji „Land of Hope”, która ratuje dzieci i daje im bezpieczne schronienie. Walczy z oskarżeniami o czary, które doprowadziły do stygmatyzacji, tortur, porzucenia i śmierci tysięcy dzieci w kraju. Obecnie w swoim ośrodku opiekuje się ponad 92 maluchami. Od 11 czerwca na platformie Max można obejrzeć dokument Martyny Wojciechowskiej, która pokazuje jej działalność.

Autor: Jakub Tuchaj

podziel się:

Pozostałe wiadomości

Jak ciekawie można spędzić lato w mieście?
Materiał promocyjny

Jak ciekawie można spędzić lato w mieście?