"Hope" już dostępny na platformie Max! Zobaczcie fragment nowego dokumentu Martyny Wojciechowskiej

"Hope". Dokument Martyny Wojciechowskiej już dostępny w serwisie Max!
HOPE: Zobacz fragment nowego dokumentu Martyny Wojciechowskiej
Platforma streamingowa Max wystartowała 11. czerwca. Oprócz komedii, seriali czy programów telewizyjnych w serwisie będzie można obejrzeć również mocne i poruszające filmy dokumentalne. Jednym z nich jest "Hope". Zobaczcie fragment nowego dokumentu Martyny Wojciechowskiej.

Film dokumentalny "Hope" od 11. czerwca dostępny jest w nowym serwisie streamingowym Max. To opowieść o życiu Anji Ringgren Lovén, duńskiej pracowniczki humanitarnej i założycielki Land of Hope, organizacji ratującej dzieci oskarżone o czary.

"Hope". Poruszająca historia dzieci pozostawionych na pewną śmierć

Do biblioteki serwisu Max trafił dokument Martyny Wojciechowskiej "Hope", opowiadający o przerażającym procederze, który jest stosowany w Nigerii. Niewinne dzieci są oskarżane o czary, co w efekcie prowadzi do porzucenia ich przez rodziny i pozostawienia na pewną śmierć. Losy tytułowego Hope'a, chłopca, uratowanego przez Anję Ringgren Lovén, duńską pracowniczkę humanitarną, założycielkę Krainy Nadziei - organizacji ratującej i udzielającej schronienia dzieciom, są osią całej historii i dobitnie pokazują problem, z którym mierzy się jeden z najbiedniejszych i najbardziej dotkniętych głodem krajów na świecie. Czy kiedykolwiek i komukolwiek uda się zdjąć ten zły czar?

"Hope". Wstrząsający dokument od 11. czerwca dostępny w serwisie Max! Poznaj historię chłopca, który ukrywał się rurach

W dokumencie Martyny Wojciechowskiej bohaterka opowiada o dramatycznym losie nigeryjskich dzieci. Jedną z historii, obok tej o tytułowym Hopie, jest los wielokrotnie gwałconego małego chłopca, który ukrywał się w rurach między budowlami. wielokrotnie gwałconego małego chłopca, który ukrywał się w rurach między budowlami.

Kiedy dojechaliśmy, zobaczyliśmy chłopca, który nie mógł chodzić. Ogromnie cierpiał. Został wiele razy zgwałcony, później zdiagnozowano u niego HIV. Ukrywał się w rurach otaczających budowę, gdy wydobyliśmy go z rury, kurczowo podtrzymywał spodnie. Widać było wielki ból. Zostałby pewnie zamordowany lada dzień, gdybyśmy nie przyjechali
 - wyjaśnia Anji Ringgren Lovén, bohaterka dokumentu "Hope"

Max już wystartował w Polsce!

Max to serwis streamingowy w którym od 11. czerwca będzie można obejrzeć najlepsze seriale, filmy prosto z kina, kultowe programy rozrywkowe, poruszające dokumenty czy emocjonujące wydarzenia sportowe. W Polsce Max zaoferuje trzy różne pakiety – Podstawowy, Standardowy oraz Premium – z możliwością wykupienia subskrypcji miesięcznej lub rocznej.

Autor: Jakub Tuchaj

podziel się:

Pozostałe wiadomości