Lipowo. Zmowa milczenia: Zobacz najlepsze momenty z 8. odcinka!

Lipowo. Zmowa milczenia, odcinek 8
Lipowo. Zmowa milczenia, odcinek 8
Za nami fianłowy odcinek sezonu serialu "Lipowo. Zmowa milczenia". Śledztwo w sprawie zabójstwa siostry Moniki dobiegło końca. Wszystkie tajemnice lipowskich mieszkańców wyszły na jaw. Zobaczcie najlepsze fragmenty!

Lipowo. Zmowa milczenia - co działo się w 8. odcinku?

Weronika idzie na układ. Wkrótce wraca do Lipowa, żeby dokończyć śledztwo. W międzyczasie Daniel drąży temat podpalenia. Trop doprowadza go do księdza Józefa. Duchowny czuje, że „pętla zaciska mu się na szyi”. Weronika odsłania się – wyznaje Danielowi całą prawdę. Wspólnie przeglądają zapiski siostry Brygidy. Następnie szturmem włamują się do klasztoru. Sekret siostry Moniki wychodzi na jaw… Dotyczy on również księdza Józefa. Dochodzi do konfrontacji! Weronika odkrywa, komu zależało na uciszeniu siostry Moniki na zawsze. 

Lipowo. Zmowa milczenia, odcinek 8
Lipowo. Zmowa milczenia, odcinek 8
Lipowo. Zmowa milczenia, odcinek 8
Lipowo. Zmowa milczenia, odcinek 8
Lipowo. Zmowa milczenia, odcinek 8
+22
Zobacz galerię

Lipowo. Zmowa milczenia - najlepsze momenty 8. odcinka!

Lipowo. Zmowa milczenia: Klasztorne tajemnice wyszły na jaw! Co stało się z dzieckiem Wiery?
Lipowo. Zmowa milczenia PRZED EMISJĄ W TV: Dlaczego klasztor w Lipowie został przed laty podpalony?
Lipowo. Zmowa milczenia: Pościg trwa!
Lipowo. Zmowa milczenia: Wiera wyjawia całą prawdę!

Lipowo. Zmowa milczenia - o czym jest serial?

W ośmioodcinkowej historii „Lipowo. Zmowa milczenia” poznacie mieszkańców Lipowa – małej, sennej miejscowości otoczonej malowniczymi lasami i jeziorami na Kujawach. Życie tu przypomina sielankę, wszyscy się znają, szanują, mniej lub bardziej lubią, a głosem sumienia jest lokalny proboszcz. W rzeczywistości nad spokojnym Lipowem unosi się gęsta mgła tajemnicy, która spowija miasteczko od lat i wpisała się w jego krajobraz. A tutejsi ludzie doskonale nauczyli się w niej funkcjonować, prowadząc grę pozorów i perfekcyjnie chroniąc sekrety sąsiadów oraz, przede wszystkim, swoje. Na terytorium Lipowa spotykają się również dwa religijne światy: za dnia chrześcijański w lokalnej parafii oraz zakonie, w nocy – pogański na słynnej Polanie Czarownic na obrzeżach miejscowości.

Pewnego dnia do miasteczka, w sam środek zżytej społeczności, trafia Weronika Nowakowska (Julia Kijowska), pisarka szukająca spokoju oraz ucieczki od życia i kłopotów, które zostawiła za sobą w stolicy. Wkrótce po jej przyjeździe w Lipowie dochodzi do tragicznych wydarzeń – ginie siostra z lokalnego zakonu, w którym obowiązują śluby milczenia. W jednej chwili w małym miasteczku każdy staje się podejrzany! Szef lokalnej policji, młody i ambitny Daniel Podgórski (Piotr Pacek), widząc zaangażowanie nowej mieszkanki, decyduje się na bardzo odważny ruch – wbrew wszystkim wciąga Weronikę w sprawę. Z każdym dniem kobieta zaczyna odkrywać kolejne sekrety miasteczka. Ale żeby dojść do prawdy, pisarka musi nie tylko wydobyć na światło dzienne głęboko skrywane tajemnice mieszkańców Lipowa, ale również stawić czoła swojej własnej. A przede wszystkim złamać zmowę milczenia!

Zobacz także:

Autor: Paulina Kunkowska

podziel się:

Pozostałe wiadomości