Malwina Wędzikowska opowiedziała o zasadach "The Traitors. Zdrajcy". Ilu będzie graczy i jak wygląda odpadanie?

Na wiosnę nowy program w TVN - "The Traitors. Zdrajcy". W studio "Dzień Dobry TVN" jego prowadząca opowiedziała nieco o zasadach oraz uczestnikach formatu.

Malwina Wędzikowska - Skąd ją znacie?

Malwina Wędzikowska jest prezenterką telewizyjną, kostiumografką i scenografką. Do tej pory była znana z oszałamiających kostiumów i stylizacji w programach takich, jak "Ostatnia szansa", "Druga twarz" czy "Top Model", później mogliście oglądać ją także w programie "Rzeczy, których nie nauczyła mnie matka" w TTV. Na wiosnę zadebiutuje jako prowadząca programu TVN i to od razu jednego z większych projektów nowej ramówki - "The Traitors. Zdrajcy".

Malwina Wędzikowska - o czym jest program "The Traitors. Zdrajcy"?

W programie "Dzień Dobry TVN" Malwina Wędzikowska opowiedziała o wiosennej nowości TVN. Ten pochodzący z Niderlandów reality show (w oryginale De Verraders) inspirowany jest popularną grą Mafia. Zasady z początku mogą wydawać się skomplikowany, ale jego prowadząca wszystko prosto wyjaśniła nam i prezenterkom "Dzień Dobry TVN" Annie Senkarze oraz Sandrze Hajduk-Popińskiej.

Na zamek przyjeżdża 24 graczy. Spośród nich wybieram kilku Zdrajców, nie zdradzę, nie będę spoilerować ilu, i od tego momentu zaczyna się gra. O północy, każdej nocy Zdrajcy przejmują władzę na zamku i zabijają jednego Lojalnego. Ale Lojalni też mają swój atrybut w postaci obrad okrągłego stołu, podczas których mogą wytypować potencjalnego zdrajcę, kogo uważają za zdrajcę, i wypędzić go z zamku.
Malwina Wędzikowska
o zasadach programu "The Traitors. Zdrajcy"

Co ciekawe, gra trwa przez cały czas, co sprawia, że na zaplanowane strategie graczy wpływ zaczynają mieć emocje. To tylko zwiększa nieprzewidywalność i wpływa na relacje pomiędzy uczestnikami reality show. A chcąc nie chcąc, gracze muszą nawiązać współpracę. - Wszyscy zbierają kasę do wspólnej puli, ale dwie godziny później idą na okrągły stół i zaczyna się ostra gra - dodała Malwina Wędzikowska.

Malwina Wędzikowska - jak otrzymała rolę prowadzącej?

Dla Malwiny Wędzikowskiej "The Traitors. Zdrajcy" oznacza debiut w roli prowadzącej. Jak przyznała w studiu "Dzień Dobry TVN" początki na planie zdjęciowym, na którym pracowało ponad 120 osób, były dla niej bardzo stresujące. Zakochała się jednak w tym formacie i mimo nerwów postanowiła wykorzystać szansę. - Zaczęło się od tego, że dostałam trailer tego programu. Jechałam właśnie na nagrania, dostałam link do trailera, zjechałam sobie na pobocze, żeby to zobaczyć [...] i nie mogłam przez najbliższe dwa dni dojść do siebie. To po prostu mną wstrząsnęło w pozytywny sposób, ogromny zachwyt nad formatem, którego nie ma w telewizji i który jest kompilacją świetnego serialu, portretu psychologicznego nastu osób i mnie to [...] totalnie fascynuje, że to jest jakaś prawda o człowieku.

Malwina Wędzikowska - co zdradziła o uczestnikach "The Traitors. Zdrajcy"?

W programie "The Traitors. Zdrajcy" bierze udział 24 graczy, którzy się wcześniej nie znają. Są w różnym wieku, mają różne wykształcenie, różne zawody, różne doświadczenia. Kto najlepiej poradzi sobie w trudnych warunkach gry?

Każdy miał jakąś maskę, to jest taki szeroki przekrój osobowości, różnych zawodów. Myślę, że każdy widz od pierwszych sekund będzie miał swojego ulubieńca i taką osobę, która go będzie irytowała. Ale tak naprawdę bardzo mocno działa tam psychologia grupy, bo grupa potrzebuje lidera, ale ten lider wcale nie musi być dyktatorem
Malwina Wędzikowska
o uczestnikach "The Traitors. Zdrajcy"

Autor: Kaja Krasnodębska

Źródło: Dzień Dobry TVN

podziel się:

Pozostałe wiadomości