„Król Zanzibaru” od 28 czerwca tylko w serwisie Max. Historia genialnego wizjonera czy sprytnego oszusta?

Król Zanzibaru
Król Zanzibaru - trailer
Wojciech Żabiński, znany jako „Wojtek z Zanzibaru”, w czasie pandemii stworzył sieć hoteli Pili Pili na egzotycznej wyspie, przyciągając tłumy turystów i celebrytów. Trzyodcinkowa seria dokumentalna „Król Zanzibaru” odkrywa, jak za fasadą sukcesu kryła się wielka piramida finansowa, oszustwa i setki poszkodowanych klientów. Jak to możliwe, że charyzmatyczny biznesmen, ścigany w Polsce za przestępstwa gospodarcze, zdołał uwieść tak wielu?

„Król Zanzibaru” to trzyodcinkowa seria dokumentalna odkrywająca kulisy wielkiej piramidy finansowej, zbudowanej przez Wojciecha Żabińskiego, znanego w sieci jako „Wojtek z Zanzibaru”. Na początku pandemii wykorzystał on brak obostrzeń i założył na tej egzotycznej wyspie sieć hoteli Pili Pili. Szybko zyskał status lokalnego celebryty, a za sprawą jego charyzmy i niekończących się okazji rabatowych na wyspę ściągały dziesiątki gości. Dla wielu rodaków, w tym również tych znanych z pierwszych stron gazet, była to szansa na odrobinę normalności w czasach wszechobecnej kwarantanny. Nic nie zapowiadało, że za popularnym biznesem kryją się problemy finansowe, zwolnienia i setki naciągniętych klientów. To historia rozkwitu i upadku imperium hotelowego oraz projektu developerskiego, w którym liczba poszkodowanych sięga kilkuset osób, a straty liczone są w milionach złotych. Jak to się stało, że tak wielu potencjalnych inwestorów i turystów uległo urokowi charyzmatycznego biznesmana, wykorzystującego siłę mediów społecznościowych? Co sprawiło, że Pili Pili podbiło też serca polskich celebrytów? I dlaczego nikt nie zorientował się, że przedsiębiorca jest ścigany w Polsce podwójnym listem gończym i ma do odsiedzenia wyrok za oszustwa gospodarcze?

Król Zanzibaru
Król Zanzibaru
Król Zanzibaru
Król Zanzibaru
Król Zanzibaru
+1
Zobacz galerię
„Król Zanzibaru” to prawdziwie kryminalna historia, choć odbywająca się w rajskiej scenerii. Jesteśmy przekonani, ze nasi widzowie sami odpowiedzą sobie na pytanie, czy Wojtek z Zanzibaru jest ofiarą własnego biznesu, czy też po prostu cynicznym naciągaczem. Ta historia przez wiele tygodni nie schodziła z czołówek gazet i portali, dziś jest szansa poznać jej kulisy. To świetna propozycja, zwłaszcza na początek wakacji, kiedy częściej niż zwykle przeglądamy turystyczne oferty.
komentuje Dorota Eberhardt, dyrektorka programowa platformy Max.

W trzyodcinkowej serii dokumentalnej, głos zabiorą poszkodowani, którzy najpierw zaznali życia na rajskiej wyspie, a potem stracili wszystko. Co ich zdaniem, przyczyniło się do upadku tak dobrze zapowiadającego się biznesu? Dokument pojawi się w serwisie Max już 28 czerwca. Producentem ze strony platformy jest Magda Szczawińska, serię wyprodukowała firma Inborn Media.

Oglądaj na platformie Max już od 28.06

podziel się:
Tagi:

Pozostałe wiadomości

Jak ciekawie można spędzić lato w mieście?
Materiał promocyjny

Jak ciekawie można spędzić lato w mieście?