Zadania w "The Traitors. Zdrajcy". Tej misji nikt nie zapomni

The Traitors. Zdrajcy: Rozwiązali równanie i przerzucali gnój na polu
Źródło: TVN
Uczestnicy "The Traitors. Zdrajcy" mogli zdobyć nagrodę w wysokości nawet 500 tysięcy złotych. Malwina Wędzikowska przygotowała dla nich misje specjalne. Przypominamy zadania z programu.

Kto wygrał "The Traitors. Zdrajcy"?

Pierwszą polską edycję "The Traitors. Zdrajcy" wygrali Stanley Ayomo i Justyna Kąkol byli lojalni. Zdobyli nagrodę główną w wysokości 326 tysięcy złotych do podziału między sobą. Każde z nich wygrało po 163 tysiące złotych. Zgromadzone pieniądze zebrali dzięki wykonanym zadaniom w trakcie reality show.

Finałowe zadanie w "The Traitors. Zdrajcy"

Walka o 100 tysięcy złotych w finale wymagała poświęceń. W finale "The Traitors. Zdrajcy" graczy czekała specjalna misja z pokaźną nagrodą – 100 tysięcy złotych. Wykonali ją podzieleni na 2 grupy. Stanley Ayomo, Olga Kelm i Manae Shimizu-Kaczmarczyk pojechali samochodem, aby w trakcie zadań odkryć trzy cyfry i ułożyć je na ziemi. W tym czasie Justyna Kąkol i Patryk Szczypka polecieli helikopterem i z powietrza odczytali kod. Na wykonanie całej misji zawodnicy mieli jedynie 20 minut. Drugie zadanie w finale polegało na rozwiązaniu równania. Olga, Stanley i Manae wpadli na pomysł, aby do oznaczenia cyfry, która była wynikiem równania wykorzystać gnój. Stwierdzili, że tylko wtedy będzie dobrze widoczna z powietrza.

Walka o pieniądze w "The Traitors. Zdrajcy"

W 1. odcinku "The Traitors. Zdrajcy" gracze wykonali misję, w której mogli zdobyć złote monety. Stawką było 30 tysięcy złotych. Podzieleni na dwie drużyny mieli podpalić wielkich rozmiarów figury. Za spalenie jednej kukły prowadząca płaciła 15 tysięcy złotych, za podpalenie obu - podwoiła stawkę. Na wykonanie zadania mieli 30 minut. Musieli skonstruować lont z kawałków liny, ukrytych na terenie gry. Następnie zdobyć ogień i przepłynąć po niego kajakami na drugą stronę jeziora. Najważniejsza w tym zadaniu była zespołowa współpraca pod presją czasu.

W misji w 2. odcinku pomocne były umiejętności muzyczne. Uczestnicy zostali podzieleni na dwie grupy. Pierwsza z nich udała się na XIX-wieczną wieżę, gdzie przygotowane były dla nich dzwony. Tam musieli zagrać kilka utworów. Zadaniem drugiej grupy było wysłuchanie melodii i odnalezienie na zamku pozytywki z tym utworem. Każda pozytywka miała wygrawerowany symbol, którego ukryty odpowiednik, również mieli przynieść prowadzącej. 

The Traitors. Zdrajcy: Dramatyczna sytuacja w walce o pieniądze
Zobacz fragment 3. odcinka programu The Traitors. Zdrajcy.
Źródło: TVN

Malwina Wędzikowska zleciła uczestnikom zadanie w 3. odcinku. Mogli zdobyć złote monety, które trafią do puli głównej wygranej w programie. To trudna, fizyczna misja do wykonania w terenie w ciągu tylko 40 minut. Gracze mieli możliwość zarobienia pieniędzy. Musieli wspólnie pokonać trasę, na której poukrywane były beczki z napisanymi na nich nominałami. Im więcej dotoczonych beczek na metę, tym więcej pieniędzy trafia do wspólnej puli. Za każdą beczkę z nominałem, grupa otrzymała równowartość tej kwoty. Tuż przed końcem czasu na wykonanie zadania sytuacja wyglądała dramatycznie. Niestety uczestnikom nie udało się zebrać wszystkich beczek. Zebrali jedynie 6 tysięcy złotych. W drodze do mety stracili beczkę z nominałem 10 000. Zdobyli dwie chroniące przed nocnym morderstwem tarcze.

The Traitors. Zdrajcy: Uczestnicy musieli odkopać z grobów 2 osoby
Zobacz fragment 4. odcinka programu "The Traitors. Zdrajcy".
Źródło: TVN

Uczestnicy "The Traitors. Zdrajcy" w 4. odcinku musieli odnaleźć dwie osoby, które zostały zakopane pod ziemią. W grobach ukryci byli Alex Cichosz oraz Julia Tychoniewicz lub Piotr Sinicki. Misję w starym opactwie mieli wykonać na czas - 20 minut. Gracze podzieleni na dwie grupy podążali za wskazówkami. Musieli odnaleźć konkretne punkty na mapach, aby dotrzeć do porwanych uczestników. Za wykonanie misji mogli zdobyć pieniądze, aż 20 tysięcy złotych. Ponownie otrzymali też szansę wejścia do zbrojowni i zdobycia tarcz chroniących przed eliminacją z programu. Zdobyła je drużyna, która jako pierwsza uwolniła z trumny zakopanego pod ziemią uczestnika. Misja zakończyła się odnalezieniem dwóch osób.

The Traitors. Zdrajcy: Dominika celowo utrudniała wykonanie zadania?
Zobacz fragment 5. odcinka programu "The Traitors. Zdrajcy".
Źródło: TVN

Malwina Wędzikowska przygotowała bardzo trudne zadanie dla uczestników "The Traitors. Zdrajcy". W 5. odcinku testowała wytrzymałość fizyczną graczy. Do zdobycia mieli 12 tysięcy złotych. Musieli pokonać bardzo długie schody. Po drodze zdobyć 9 puzzli i ułożyć z nich 3 rebusy. Utrudnieniem była konieczność wydostania puzzli z zamkniętych skrzynek za pomocą specjalnego kodu. Prawidłowe rozwiązanie każdej zagadki obrazkowej gwarantowało wskazówki dla dwójki graczy, którzy w trakcie zadania znajdowali się w muzeum z setkami pudełek. Joanna Narojczyk i Mikołaj Jaworski musieli odnaleźć trzy z nich, na które zostali nakierowani. Misja zakończyła się sukcesem. W tej konkurencji uczestnicy wygrali maksymalną wysokość nagrody - 12 tysięcy złotych.

The Traitors. Zdrajcy: Dorota najbardziej irytującą osobą w programie
Zobacz fragment 6. odcinka programu "The Traitors. Zdrajcy".
Źródło: TVN

Oglądaj "The Traitors. Zdrajcy" w Max >>>

W 6. odcinku "The Traitors. Zdrajcy" prowadząca przygotowała dla graczy ekstremalnie trudną misję. Za wykonanie zadania mogli zdobyć aż 40 tysięcy złotych. Spacer na wysokości to duże wyzwanie. Uczestnicy byli podzieleni na dwie grupy. Pierwsza z nich odpowiadała na pytania. Druga podczas spaceru po linach na wysokości musiała odgadnąć, jakich odpowiedzi udzielili gracze znajdujący się na dole. 

The Traitors. Zdrajcy: Trudności z odgadnięciem zagadki
Zobacz fragment 7. odcinka programu "The Traitors. Zdrajcy".
Źródło: TVN

Gracze w 7. odcinku "The Traitors. Zdrajcy" otrzymali zagadkową misję. Zadanie odbyło się w Opactwie Benedyktynów. Uczestnicy mogli wygrać nawet 20 tysięcy złotych. Podzieleni na dwie grupy rozwiązywali znajdujące się w księgach zagadki. Mieli odnaleźć 5 symboli ukrytych wśród zamaskowanych osób siedzących na ławkach. Za każdą poprawną odpowiedź dostawali jedną złotą monetę. Jako bonus za wykonanie zadania w 15 minut, prowadząca mogła podwoić stawkę. Niestety uczestnicy potrzebowali znacznie więcej czasu na zrobienie misji. Jedna z zagadek sprawiła uczestnikom dużą trudność. Bardzo dużo czasu zajęło im znalezienie poprawnej odpowiedzi. Malwina Dorota, Mikołaj M., Teo, Manae, Patryk, Justyna i Adam zdobyli bilety do zbrojowni oraz możliwość znalezienia tarczy. W tej misji uczestnicy wygrali 10 tysięcy złotych.

Do wykonania zadania w 8. odcinku "The Traitors. Zdrajcy" potrzebne były umiejętności strzeleckie. Podzieleni na dwie grupy uczestnicy strzelali do celu z kuszy i procy. Trafny strzał był nagradzany informacją jakich symboli wśród porozrzucanych kamieni szukać mają członkowie drugiej części zespołu. Utrudnienie polegało na powiązaniu ze sobą szurkami uczestników. Gracze wykonywali misję w dwóch grupach: Stanley, Teo, Piotr, Dominika, Sandra, Manae oraz Olga, Mikołaj J., Patryk, Justyna, Mikołaj M., Dorota. Do zdobycia były złote monety o wartości nawet 30 tysięcy złotych. Za wykonanie zadania otrzymali 12 tysięcy złotych, które zasiliły konto nagrody finałowej. Uczestnicy w tej misji musieli wykazać się także umiejętnością doskonałej komunikacji między sobą i koordynacji działań za pomocą krótkofalówek.

The Traitors. Zdrajcy: Strzelanie z kuszy i procy
Źródło: TVN

W 9. odcinku "The Traitors. Zdrajcy" gracze mogli zdobyć złote monety o wartości nawet 60 tysięcy złotych. Było to połączenie dziecięcej gry i sportu ekstremalnego. Zawodnicy zagrali w przeskalowaną grę memory, której na pewno nikt nie zapomni! Dominika Michałowska i Sandra Plajzer zawieszone na linach odkrywały karty z symbolami na ogromnej konstrukcji. Pozostali gracze na dole nawigowali je, zapamiętywali ułożenie kart oraz operowali linami, do których przyczepione były znajdujące się na wysokościach uczestniczki. Aby wykonać misję potrzebne były następujące umiejętności: dobra pamięć, spostrzegawczość, wytrzymałość fizyczna oraz umiejętność komunikacji pod presją czasu. Niestety nie udało się im zdobyć maksymalnej sumy za to zadanie.

The Traitors. Zdrajcy: Dominika płakała ze strachu zawieszona na linach
Zobacz fragment 9. odcinka programu "The Traitors. Zdrajcy".
Źródło: TVN

Test sprawdzający wiedzę o uczestnikach stanowił podstawę zadania w 10. odcinku "The Traitors. Zdrajcy". Kilka dni wcześniej gracze wypełnili ankiety z pytaniami, jak postrzegają i co sądzą o innych uczestnikach. Te odpowiedzi zostały wykorzystane w trakcie zadania. W sąsiednim miasteczku prowadząca przygotowała dla graczy specjalny wyścig. Trasa nie była w żaden sposób oznaczona, uczestnicy musieli ją sami odkrywać odpowiadając na pytania. Jeśli odpowiedzieli prawidłowo, pojechali dobrą trasą. Jeśli odpowiedź był błędna, musieli wrócić na trasę. Za wykonanie zadania w określonym czasie, mogli wygrać 15 tysięcy złotych. Stawka mogła zostać podwojona, jeśli odpowiedzą prawidłowo na wszystkie pytania. Niestety jedna błędna odpowiedź przekreśliła szansę na podwojenie wygranej kwoty.

The Traitors. Zdrajcy: Gracze stracili 15 tysięcy złotych
Zobacz fragment 10. odcinka programu "The Traitors. Zdrajcy".
Źródło: TVN

Misja w 11. odcinku "The Traitors. Zdrajcy" była wyzwaniem kulinarnym dla graczy. Za jej wykonanie mogli zdobyć nawet 20 tysięcy złotych! Uczestnicy musieli wykazać się umiejętnością gotowania i smakowania potraw. Malwina Wędzikowska zaprosiła lojalnych i zdrajców do akademii kulinarnej. Olga Klem, Dorota Świętoniowska, Stanley Ayomo, Piotr Sinicki, Patryk Szczypka, Mikołaj Milcke pod nadzorem kucharza Volodymyra Testardi musieli ugotować dla wszystkich uczestników obiad. Powodzenie misji zależało od dwóch osób, które te potrawy będą smakować. Justyna Kąkol i Manae Shimizu-Kaczmarczyk zgadywały nazwy potraw i piwa. Za każdą odgadniętą nazwę, zdobywały pieniądze.

The Traitors. Zdrajcy: Kulinarna misja za 20 tysięcy złotych
Zobacz fragment 11. odcinka programu "The Traitors. Zdrajcy".
Źródło: TVN

Malwina Wędzikowska przygotowała dla uczestników bardzo trudne zadanie w 12. odcinku. Misja to jedyny moment, w którym uczestnicy mogli zapomnieć o stresującej finałowej rozgrywce. Skupili się na zarabianiu pieniędzy. Dla wspólnego dobra musieli współpracować zespołowo, aby zdobyć jak największą sumę. Stawka była wysoka, mogli wygrać nawet 50 tysięcy złotych. Musieli pokonać most. Nad nim zawieszone były worki z pieniędzmi. Zadanie polegało na wejściu na kładkę, zerwanie jednego z wybranych worków i przejście na drugi brzeg. Dla utrudnienia, most był chybotliwy, wąski i niebezpieczny. Gracze pokonywali trasę z zasłoniętymi oczami. Manae, Stanley i Piotr spadli z mostu podczas wykonywania misji. Patryk okazał się najsilniejszym graczem, dwukrotnie przeszedł kładkę i zdobył najwięcej pieniędzy do finałowej puli.

The Traitors. Zdrajcy: Trzy osoby spadły z mostu podczas zadania
Zobacz fragment 12. odcinka programu "The Traitors. Zdrajcy".
Źródło: TVN

"The Traitors. Zdrajcy" - zasady gry

Program "The Traitors. Zdrajcy" jest inspirowany grą "Mafia". Uczestnicy podzieleni na lojalnych i zdrajców rywalizują o wygraną. Mogą zdobyć nagrodę pieniężną. Muszą wykonać przygotowane zadania i wyeliminować przeciwników. Przebywają w zamku, który jest mroczną scenerią wydarzeń podczas programu. Zadaniem tytułowych zdrajców jest eliminacja lojalnych. Każdej nocy spotykają się na naradzie i decydują, kto z lojalnych odpadnie z programu. Jeśli zdrajcy usuną z gry wszystkich przeciwników, otrzymają nagrodę pieniężną do podziału między sobą. Każda z dwóch grup musi zdemaskować swoich przeciwników i ochronić siebie przed odpadnięciem z programu. Każdy uczestnik może mieć swoją strategię gry, w której intryga i podstęp są na porządku dziennym.

The Traitors. Zdrajcy: Patryk źle się poczuł podczas lotu helikopterem
Zobacz fragment 13. odcinka programu "The Traitors. Zdrajcy".
Źródło: TVN

Autor: K. Wilczyńska

Źródło zdjęcia głównego: TVN

podziel się:

Pozostałe wiadomości

Jak ciekawie można spędzić lato w mieście?
Materiał promocyjny

Jak ciekawie można spędzić lato w mieście?